Duitse atlete: Spelen hebben glans verloren
MÜNCHEN (ANP) - Voormalig wereldkampioene kogelstoten Christina Schwanitz heeft vanwege de coronacrisis nauwelijks nog motivatie zich optimaal voor te bereiden op de Olympische Spelen van Tokio. "Het evenement zal ongetwijfeld doorgaan. Maar het wordt een wedstrijd als alle andere. Niets bijzonders."
Twee maanden geleden had de 34-jarige atlete nog gezegd dat Tokio in 2021 haar grote doel is. Inmiddels is de nummer zes van Rio de Janeiro 2016 van gedachte veranderd. "Alle glamour is weg. Wat straks in Tokio gaat gebeuren, heeft niets meer met de olympische gedachte te maken. Er zal geen verbondenheid meer zijn zoals gebruikelijk was tussen atleten. Het is moeilijk om daar nog motivatie voor op te brengen."
Schwanitz zegt niet te overwegen op te houden met haar sport. "Ik heb er nog heel veel plezier in. En ongetwijfeld komen er straks weer veel mooie evenementen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.
7 uur geledenTAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
1 dag geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
1 dag geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
1 dag geleden