
Duitse atlete: Spelen hebben glans verloren
MÜNCHEN (ANP) - Voormalig wereldkampioene kogelstoten Christina Schwanitz heeft vanwege de coronacrisis nauwelijks nog motivatie zich optimaal voor te bereiden op de Olympische Spelen van Tokio. "Het evenement zal ongetwijfeld doorgaan. Maar het wordt een wedstrijd als alle andere. Niets bijzonders."
Twee maanden geleden had de 34-jarige atlete nog gezegd dat Tokio in 2021 haar grote doel is. Inmiddels is de nummer zes van Rio de Janeiro 2016 van gedachte veranderd. "Alle glamour is weg. Wat straks in Tokio gaat gebeuren, heeft niets meer met de olympische gedachte te maken. Er zal geen verbondenheid meer zijn zoals gebruikelijk was tussen atleten. Het is moeilijk om daar nog motivatie voor op te brengen."
Schwanitz zegt niet te overwegen op te houden met haar sport. "Ik heb er nog heel veel plezier in. En ongetwijfeld komen er straks weer veel mooie evenementen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse wielerbond KNWU neemt toch ook enkele junioren mee naar het WK wielrennen eind september in Rwanda. Eerder was daar door bezuinigingen geen ruimte voor, maar met geld vanuit sponsoren kan nu toch een "kleine, zorgvuldig geselecteerde groep junioren" afreizen.
2 uur geledenSAINT-PÉRAY (ANP) - Remco Evenepoel heeft in de vierde etappe van het Critérium du Dauphiné een belangrijke zege geboekt op zijn concurrenten Tadej Pogacar uit Slovenië en Jonas Vingegaard uit Denemarken. De Belg van Soudal Quick-Step was de beste in de individuele tijdrit voor Vingegaard en diens Amerikaanse ploeggenoot Matteo Jorgenson van Visma - Lease a Bike.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hoopt bij de Grote Prijs van Canada komend weekend de teleurstelling van de race in Spanje achter zich te laten. De regerend wereldkampioen ziet ook kansen op het Circuit Gilles Villeneuve waar genoeg kansen zijn om in te halen.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Schaatsster Robin Groot heeft een punt achter haar topsportcarrière gezet. De 24-jarige schaatsster van Team IKO X2O heeft haar afscheid via de ploeg en op Instagram bekendgemaakt.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zwemster Kira Toussaint beëindigt haar topsportcarrière. Dat maakt de 31-jarige drievoudig olympiër bekend via sociale media. "Ik ben trots op wat ik heb bereikt en kijk ernaar uit om de kennis en ervaring die ik in de topsport heb opgedaan, in te zetten als spreker in het bedrijfsleven en andere sectoren."
21 uur geledenROSMALEN (ANP) - Ook tennissters Anouk Koevermans en Isis Louise van den Broek zijn uitgeschakeld in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De 21-jarige Koevermans verloor met 6-3 6-4 van de Griekse Maria Sakkari, de voormalige nummer 3 van de wereld. Van den Broek verloor bij haar debuut op een WTA-toernooi van de Roemeense qualifier Elena Gabriela Ruse: 6-2 6-1.
22 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de eclatante zege van het Nederlands elftal op Malta (8-0) in de WK-kwalificatie. "We hebben een wedstrijd gespeeld zoals ik het graag wil zien", zei hij na zijn vijftigste interland als trainer van Oranje. "Ik denk dat je het in een wedstrijd als vandaag niet beter had kunnen doen en dan verdient het elftal een groot compliment. We zijn tot de laatste seconde blijven jagen en dan geef je het publiek een Nederlands elftal waar ze op hopen."
1 dag geleden