Duitse atlete: Spelen hebben glans verloren
MÜNCHEN (ANP) - Voormalig wereldkampioene kogelstoten Christina Schwanitz heeft vanwege de coronacrisis nauwelijks nog motivatie zich optimaal voor te bereiden op de Olympische Spelen van Tokio. "Het evenement zal ongetwijfeld doorgaan. Maar het wordt een wedstrijd als alle andere. Niets bijzonders."
Twee maanden geleden had de 34-jarige atlete nog gezegd dat Tokio in 2021 haar grote doel is. Inmiddels is de nummer zes van Rio de Janeiro 2016 van gedachte veranderd. "Alle glamour is weg. Wat straks in Tokio gaat gebeuren, heeft niets meer met de olympische gedachte te maken. Er zal geen verbondenheid meer zijn zoals gebruikelijk was tussen atleten. Het is moeilijk om daar nog motivatie voor op te brengen."
Schwanitz zegt niet te overwegen op te houden met haar sport. "Ik heb er nog heel veel plezier in. En ongetwijfeld komen er straks weer veel mooie evenementen."
Meer uit Sport
BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.
3 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".
5 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.
7 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Proftennissters moeten vanaf dinsdag een eenmalige genetische test ondergaan om mee te mogen doen aan de WTA-tour. De Women's Tennis Association (WTA) heeft bekendgemaakt dat de richtlijnen voor deelname zijn aangepast.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
1 dag geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
1 dag geleden