Duitse artsen protesteren naakt tegen tekorten
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse huisartsen zijn vanwege de coronacrisis begonnen aan een opvallend onlineprotest. Ze gaan uit de kleren om aandacht te vragen voor tekorten aan beschermingsmiddelen, zoals mondkapjes en handschoenen.
De artsen delen hun blootfoto's op een protestsite. Ze dragen vaak alleen een stethoscoop. Een van de artsen houdt een bordje omhoog met het opschrift "ik heb geleerd wonden te naaien, waarom moet ik nu ook leren om maskers te naaien?"
De campagnevoerders schrijven dat ze beschermende middelen nodig hebben om hun patiënten veilig te kunnen behandelen. "Als het weinige dat we hebben op is, zien we er zo uit."
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering dreigt met tegenmaatregelen als Italië de grenscontroles die het heeft ingesteld tegen het land niet voor komende zondag opheft. Italië stelde deze in nadat tienduizenden migranten vorige week de Spaanse exclave Ceuta binnenkwamen.
6 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - Houthi-rebellen hebben een droneaanval uitgevoerd in de provincie Marib, in Jemen. Daarbij zijn drie leden van de regeringsstrijdkrachten gedood, meldt een Jemenitische militaire bron aan persbureau AFP.
1 uur geledenMADRID/DEN HAAG (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een grote smokkelbende opgerold en daarbij zijn 78 mensen opgepakt. Het gaat volgens Europol om een van de grootste criminele netwerken die via de westelijke Middellandse Zee drugs, migranten, wapens en voortvluchtige criminelen smokkelde.
1 uur geledenTHEBE (ANP/AFP) - De burgemeester van de Griekse plaats Stylida is vrijdag opgepakt omdat hij ervan wordt beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor een grote bosbrand afgelopen week ten noordwesten van Athene. Daarnaast is een medeverdachte en eigenaar van een windmolenpark in hechtenis genomen, melden Griekse media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet meer Russen op de sanctielijst, vanwege de recente luchtaanvallen die het land heeft uitgevoerd. "Elke nieuwe aanval op Oekraïne is een nieuwe reden voor Europa om de druk op Rusland op te voeren", schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse Veiligheidsraad heeft het drone-incident op de luchthaven van Leipzig besproken. Bondskanselier Friedrich Merz leidde het telefonisch overleg, meldt een woordvoerder van de Duitse regering. Het is niet bekend wat er precies is besproken.
2 uur geledenCEUTA (ANP) - Marokko wil de alleenreizende minderjarigen die in Ceuta zijn achtergebleven terugnemen, maar volgens Rabat verhindert Spanje dat. Dit melden de Spaanse media RTVE en EFE. Marokko stelt dat Spanje "de terugkeer belemmert met juridische en administratieve obstakels".
3 uur geleden