Duitse Arian (6) na nieuwe 'stille' zoekactie nog niet gevonden
BREMERVÖRDE (ANP/DPA) - Een nieuwe nacht zoeken naar de vermiste 6-jarige Arian uit Duitsland heeft weer geen resultaat gehad. Voor de tweede nacht op rij werd een "stille zoekactie" gehouden, waarbij militairen zo stil en donker mogelijk naar het jongetje op zoek gingen. Het idee is dat het kind, dat autistisch is, wellicht wordt afgeschrikt door alle reuring rond de honderden mensen die hem al dagen zoeken.
Het jongetje liep maandagavond weg uit zijn ouderlijk huis in Elm en wordt sindsdien vermist. Al dagenlang proberen honderden mensen hem te vinden. Zaterdag is gezocht in en rond het water, maar ook op land. Daarbij zijn wel sporen aangetroffen, maar het is de vraag of die zijn achtergelaten door Arian. Daar wordt nog onderzoek naar verricht.
Brandweerlieden, de burgerbescherming, militairen en andere hulpverleners begonnen zondagochtend aan de grootste zoekactie tot nu toe. Met achthonderd mensen wordt een anderhalve kilometer brede menselijke keten gevormd waarmee volgens planning de komende tien uur het hele zoekgebied opnieuw wordt doorzocht. Met gps-trackers wordt voorkomen dat er stukken overgeslagen worden.
Gigantische inzet
Naast de menselijke keten worden ook drones, boten en ruiters ingezet. Al met al zijn er 1200 mensen betrokken, zeggen de autoriteiten. Die zeggen dat de gigantische inzet laat zien dat de hoop nog niet verloren is dat Arian wordt gevonden.
Om het kind te vinden, is van alles geprobeerd. Naast de stille zoekactie is vuurwerk afgestoken en luide muziek gedraaid, omdat Arian dat mooi vindt. Verder werden ballonnen en snoep aan bomen gehangen in de hoop dat hij daar op af zou komen.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP) - De aardbeving in het noorden van Afghanistan heeft zeker vijf mensen het leven gekost. Dat hebben lokale medische autoriteiten bekendgemaakt. Ook zijn er tot nu toe al zo'n honderdvijftig gewonden geteld. De aardbeving nabij de Afghaanse stad Mazar-i-Sharif in de nacht van zondag op maandag (plaatselijke tijd) had een kracht van 6,3, meldde het Amerikaanse geologische instituut USGS.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de dagen van Nicolás Maduro als president van Venezuela geteld zijn. Dat zei hij in een interview dat zondag werd uitgezonden. Tegelijk relativeerde Trump de vrees voor een gewapend conflict met Venezuela. "Ik betwijfel het, ik denk van niet", zei hij in actualiteitenprogramma 60 Minutes op de vraag of de Verenigde Staten van plan zijn ten oorlog te trekken tegen het Zuid-Amerikaanse land.
1 uur geledenBREMEN (ANP) - Het vliegverkeer op de Duitse luchthaven Bremen is zondagavond korte tijd stilgelegd nadat een drone boven het terrein werd waargenomen, meldt de politie van de Noord-Duitse stad. De drone werd rond 19.30 uur gezien "in de directe nabijheid van de luchthaven", aldus een politiewoordvoerder. Uit voorzorg werd het vliegverkeer bijna een uur stilgelegd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat hij er niet werkelijk over nadenkt Oekraïne te voorzien van Tomahawks. Op de vraag van een journalist of hij de levering van de langeafstandsraketten overweegt, antwoordde Trump: "Nee, niet echt."
4 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Het noorden van Afghanistan is in de nacht van zondag op maandag (plaatselijke tijd) getroffen door een aardbeving met een kracht van 6,3, meldt het Amerikaanse geologische instituut USGS. De beving vond plaats op een diepte van 28 kilometer in de omgeving van de plaats Choelm, niet ver van de stad Mazar-i-Sharif. Eerder sprak USGS nog van een diepte van 10 kilometer.
7 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De Soedanese premier Kamil Idris wil dat de wreedheden die zijn begaan in de stad el-Fasher, die is ingenomen door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), voor internationale rechtbanken worden gebracht. Dat zegt hij in een interview met de Zwitserse krant Blick.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Hamas heeft de stoffelijke resten van drie gijzelaars via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, maakte het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond bekend. Hamas had al aangekondigd zondagavond de lichamen over te dragen.
11 uur geleden