
Duitse ANWB vreest 'coronafiles'
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De Duitse ANWB, de ADAC, voorziet op Hemelvaartsdag (donderdag) en aanstaande zondag drukke autosnelwegen. De instelling waarschuwt dat door de coronamaatregelen meer vrachtverkeer op de weg is dan normaal op feestdagen en in weekenden. Dat verkeer is nu vanwege de coronacrisis toegelaten.
Het wordt Duitsers afgeraden buitenlandse reizen te maken en veel verkeer wordt vanaf woensdagmiddag 13.00 uur verwacht onder meer op wegen naar de Duitse kust en rond grote steden zoals Berlijn, Bremen, Hamburg en Keulen.
Het verkeer over lange afstanden of de grens over wordt nog steeds beperkt door maatregelen die zeker tot 15 juni gelden. Maar volgens Duitse media begrijpen veel Duitsers helemaal niet wat voor versoepelingen er afgelopen zaterdag in hun deelstaat of nationaal niveau zijn ingevoerd. Een politiewoordvoerder uit een streek in het uiterste zuidwesten van het land, bij Basel, zei maandag dat mensen uit Frankrijk en Zwitserland sinds zaterdag de Duitse grens over wilden om te winkelen, maar velen zijn teruggestuurd.
Grenscontroles
De Duitse regering heft de grenscontroles die vanwege het coronavirus zijn ingevoerd langzamerhand op. Langs de grens met Luxemburg is zaterdag al gestopt met die controles. Langs de grenzen met Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland worden het vooral steekproeven tot 15 juni. Langs de Nederlandse grens zijn de speciale controles aan de grens vanwege het virus nooit in de praktijk gebracht. Het is niet bekend of veel Duitsers willen proberen daar gebruik van te maken in de komende vrije dagen.
Minister van Buitenlandse Zaken Heiko Maas heeft met ministers uit twaalf landen waar veel Duitsers vakantie vieren, afgesproken nog voor de zomer de grenzen voor toeristen te openen. De speciale grenscontroles en allerlei quarantaineverplichtingen dienen dan te zijn afgeschaft. Hij sprak met collega's uit Bulgarije, Cyprus, Griekenland, Italië, Kroatië, Malta, Oostenrijk, Portugal, Slovenië en Spanje. Met Frankrijk en Zwitserland was al dergelijk overleg geweest.
Maas wil ook af van de algemene waarschuwing van de Duitse overheid tegen buitenlandse reizen. Binnen de EU kan die vervangen worden door waarschuwingen of adviezen over een bepaald land of gebied. Dat zou volgens hem ook voor de rest van de wereld zo moeten zijn.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Wenen is gaststad voor het Eurovisie Songfestival (ESF) van volgend jaar. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. Het is de derde keer dat het evenement naar de Oostenrijkse hoofdstad komt. Dit jaar won de Oostenrijkse zanger JJ met zijn nummer Wasted Love.
14 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BELGA) - Israël roept 60.000 reservisten op voor de inname van Gaza-Stad. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de plannen van de strijdkrachten voor de aanval goedgekeurd.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft sinds zijn terugkeer in het Witte Huis in januari honderden obligaties gekocht, waaronder die van Amerikaanse bedrijven die zijn getroffen door ingrijpende wijzigingen in het federale beleid waar hij zich sterk voor heeft gemaakt, zoals importheffingen.
3 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Bij een verkeersongeval in de westelijke provincie Herat in Afghanistan zijn dinsdagavond 71 mensen om het leven gekomen, onder wie zeventien kinderen. Een bus met gedeporteerde migranten naar Kabul vatte vlam na een botsing met een vrachtwagen en een motor, aldus de provinciale overheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CBS News zegt dat de Verenigde Staten deals hebben gesloten met Oeganda en Honduras over de opvang van gedeporteerde migranten. Beide landen zouden bereid zijn om mensen te ontvangen die door de VS worden uitgezet en niet hun eigen burgers zijn.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de musea in het land minder negatief zijn over de geschiedenis van de Verenigde Staten. Hij schrijft op Truth Social dat hij na zijn strijd met de universiteiten nu de pijlen richt op musea, zodat die minder links en 'woke' worden.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Verenigde Staten willen het gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky organiseren in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, schrijft nieuwssite Politico op basis van twee bronnen. Het Witte Huis heeft die informatie nog niet bevestigd en stelt dat er wordt gewerkt aan een geschikte locatie.
12 uur geleden