Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse ambassade: samenwerking met Nederland bij grenscontroles

Duitse ambassade: samenwerking met Nederland bij grenscontroles

DEN HAAG/BERLIJN (ANP) - De Duitse politie zal bij de nieuw aangekondigde grenscontroles "nauw en in vertrouwen samenwerken" met de autoriteiten in de buurlanden, meldt de Duitse ambassade in Den Haag. De Nederlandse marechaussee laat echter weten "op geen enkele manier" betrokken te zijn bij de Duitse grenscontroles.

De Nederlandse en Duitse politie werken vaker samen in het grensgebied en de marechaussee zegt wel altijd informatie te delen met de Duitse collega's. Volgens de ambassade is die samenwerking ook het uitgangspunt voor de controles. "De grensoverschrijdende politiesamenwerking tussen Nederland en Duitsland is door de jaren heen gegroeid en zal ook in dit geval het kader bieden voor een nauwe samenwerking."

Volgens de ambassade staat de Duitse minister voor Binnenlandse Zaken Nancy Faeser in contact met het Nederlandse kabinet. Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) zei maandag de Duitse maatregel "begrijpelijk" te vinden, maar ze wil ook met de Duitse regering bespreken hoe de handel tussen beide landen kan worden ontzien bij de grenscontroles. Volgens een woordvoerder van Faber is er op ambtelijk niveau contact geweest tussen Nederland en Duitsland over deze kwestie.

De marechaussee laat weten dat het opdracht heeft gekregen om te onderzoeken hoe het huidige Mobiel Toezicht Veiligheid kan worden geïntensiveerd, maar dat vloeit al voort uit het hoofdlijnenakkoord. Er is geen opdracht om grenscontroles aan de binnengrenzen in te stellen.

Meer uit Binnenland

Verdachten Overasselt komen uit binnen- en buitenland

MALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.

27 minuten geleden
34 mensen aangehouden voor geweld in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft 34 mensen aangehouden na het geweld dat dinsdag plaatsvond in het Gelderse Overasselt. Agenten hebben de personen op verschillende plaatsen aangehouden, onder meer net over de grens bij Limburg, in Nijmegen en in een nabijgelegen maisveld. Ook zijn er meerdere wapens en voertuigen in beslag genomen.

31 minuten geleden
Doodgeschoten man Overasselt is 51-jarige man uit Wijchen

MALDEN (ANP) - De man die dinsdagochtend is omgekomen bij een schietpartij in Overasselt is een 51-jarige man uit Wijchen. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef bij de eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie.

35 minuten geleden
Koningspaar met prinsessen Beatrix en Amalia naar uitvaart Harald

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Beatrix en prinses Amalia gaan volgende week woensdag naar de uitvaart van koning Harald van Noorwegen. Dat maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dinsdag bekend.

53 minuten geleden
Uitstootvrije zones kunnen vanaf 2029 ook voor autobussen gelden

DEN HAAG (ANP) - Ook autobussen kunnen vanaf 2029 onder de uitstootvrije zones vallen, waarmee ze bepaalde binnensteden niet meer in mogen als ze te vervuilend zijn. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) gaat de regels aanpassen om verduurzaming aan te moedigen maar wil ondernemers ook niet "aan het onmogelijke" houden, schrijft ze in een brief aan de Kamer.

56 minuten geleden
Politie: nog steeds mogelijk gevaar na schietpartij in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Er is nog steeds sprake van "mogelijk gevaar" in de omgeving van Overasselt, waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond. De politie vraagt inwoners zoveel mogelijk binnen te blijven en roept mensen op niet naar het gebied te komen als dat niet nodig is.

1 uur geleden
Politiechef Knol: ongekend geweld in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Politiekorpschef Janny Knol spreekt van "ongekend geweld" in Overasselt in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens Knol helpen politieagenten uit het hele land mee bij het aanhouden van "een groot aantal verdachten" en zetten ze daarbij "alles op alles", laat ze op X weten.

1 uur geleden