Duitse ambassade: samenwerking met Nederland bij grenscontroles
DEN HAAG/BERLIJN (ANP) - De Duitse politie zal bij de nieuw aangekondigde grenscontroles "nauw en in vertrouwen samenwerken" met de autoriteiten in de buurlanden, meldt de Duitse ambassade in Den Haag. De Nederlandse marechaussee laat echter weten "op geen enkele manier" betrokken te zijn bij de Duitse grenscontroles.
De Nederlandse en Duitse politie werken vaker samen in het grensgebied en de marechaussee zegt wel altijd informatie te delen met de Duitse collega's. Volgens de ambassade is die samenwerking ook het uitgangspunt voor de controles. "De grensoverschrijdende politiesamenwerking tussen Nederland en Duitsland is door de jaren heen gegroeid en zal ook in dit geval het kader bieden voor een nauwe samenwerking."
Volgens de ambassade staat de Duitse minister voor Binnenlandse Zaken Nancy Faeser in contact met het Nederlandse kabinet. Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) zei maandag de Duitse maatregel "begrijpelijk" te vinden, maar ze wil ook met de Duitse regering bespreken hoe de handel tussen beide landen kan worden ontzien bij de grenscontroles. Volgens een woordvoerder van Faber is er op ambtelijk niveau contact geweest tussen Nederland en Duitsland over deze kwestie.
De marechaussee laat weten dat het opdracht heeft gekregen om te onderzoeken hoe het huidige Mobiel Toezicht Veiligheid kan worden geïntensiveerd, maar dat vloeit al voort uit het hoofdlijnenakkoord. Er is geen opdracht om grenscontroles aan de binnengrenzen in te stellen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
18 minuten geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
19 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
23 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
1 dag geleden