Duitse ambassade: samenwerking met Nederland bij grenscontroles
DEN HAAG/BERLIJN (ANP) - De Duitse politie zal bij de nieuw aangekondigde grenscontroles "nauw en in vertrouwen samenwerken" met de autoriteiten in de buurlanden, meldt de Duitse ambassade in Den Haag. De Nederlandse marechaussee laat echter weten "op geen enkele manier" betrokken te zijn bij de Duitse grenscontroles.
De Nederlandse en Duitse politie werken vaker samen in het grensgebied en de marechaussee zegt wel altijd informatie te delen met de Duitse collega's. Volgens de ambassade is die samenwerking ook het uitgangspunt voor de controles. "De grensoverschrijdende politiesamenwerking tussen Nederland en Duitsland is door de jaren heen gegroeid en zal ook in dit geval het kader bieden voor een nauwe samenwerking."
Volgens de ambassade staat de Duitse minister voor Binnenlandse Zaken Nancy Faeser in contact met het Nederlandse kabinet. Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) zei maandag de Duitse maatregel "begrijpelijk" te vinden, maar ze wil ook met de Duitse regering bespreken hoe de handel tussen beide landen kan worden ontzien bij de grenscontroles. Volgens een woordvoerder van Faber is er op ambtelijk niveau contact geweest tussen Nederland en Duitsland over deze kwestie.
De marechaussee laat weten dat het opdracht heeft gekregen om te onderzoeken hoe het huidige Mobiel Toezicht Veiligheid kan worden geïntensiveerd, maar dat vloeit al voort uit het hoofdlijnenakkoord. Er is geen opdracht om grenscontroles aan de binnengrenzen in te stellen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
13 uur geleden