Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse aluminiumproducent grijpt in om hoge energierekening

Duitse aluminiumproducent grijpt in om hoge energierekening

NEUSS (ANP) - De Duitse aluminiumproducent Speira verlaagt zijn productie vanwege de sterk gestegen energiekosten. Een fabriek in Neuss draait voortaan nog maar op halve kracht. Veel metaalbedrijven in Europa hebben moeten ingrijpen in de productie omdat ze te veel geld kwijt zijn aan elektriciteit en gas.

Speira schroeft de productie in zijn Noordrijn-Westfaalse fabriek vanaf oktober terug. In november moet de capaciteit 50 procent lager liggen, op 70.000 ton aluminium per jaar. Het concern, met wereldwijd 5000 werknemers, verwacht geen mensen te hoeven ontslaan door de ingreep.

Onlangs maakte staalconcern ArcelorMittal al bekend twee Duitse fabrieken stil te leggen omdat de energierekening te hoog werd. De sterk gestegen gasprijzen, een gevolg van de Russische inval in Oekraïne, dwingen ook metaalbedrijven in Nederland tot het verminderen of pauzeren van de productie.

Aluminiumfabriek Aldel legde de productie van de fabriek bij Delfzijl tijdelijk stil, zo werd vorige week bekend. Nyrstar besloot zijn zinksmelterij in het Noord-Brabantse Budel op de waakvlamstand te zetten.

Meer uit Financieel

Cosmeticaconcern Estée Lauder schrapt nog eens 3000 banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.

42 minuten geleden
Verkoop tweedehands elektrische auto's verdubbelt bijna

BUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.

1 uur geleden
Spaargeld van veel mensen kan beter worden benut, zegt AFM

AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.

2 uur geleden
Boeren merken eerste gevolgen van aanhoudende droogte

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.

2 uur geleden
Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

3 uur geleden
Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

4 uur geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

4 uur geleden