Duitse aluminiumproducent grijpt in om hoge energierekening
NEUSS (ANP) - De Duitse aluminiumproducent Speira verlaagt zijn productie vanwege de sterk gestegen energiekosten. Een fabriek in Neuss draait voortaan nog maar op halve kracht. Veel metaalbedrijven in Europa hebben moeten ingrijpen in de productie omdat ze te veel geld kwijt zijn aan elektriciteit en gas.
Speira schroeft de productie in zijn Noordrijn-Westfaalse fabriek vanaf oktober terug. In november moet de capaciteit 50 procent lager liggen, op 70.000 ton aluminium per jaar. Het concern, met wereldwijd 5000 werknemers, verwacht geen mensen te hoeven ontslaan door de ingreep.
Onlangs maakte staalconcern ArcelorMittal al bekend twee Duitse fabrieken stil te leggen omdat de energierekening te hoog werd. De sterk gestegen gasprijzen, een gevolg van de Russische inval in Oekraïne, dwingen ook metaalbedrijven in Nederland tot het verminderen of pauzeren van de productie.
Aluminiumfabriek Aldel legde de productie van de fabriek bij Delfzijl tijdelijk stil, zo werd vorige week bekend. Nyrstar besloot zijn zinksmelterij in het Noord-Brabantse Budel op de waakvlamstand te zetten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.
11 uur geleden