Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse AfD breekt banden met militante separatisten

Duitse AfD breekt banden met militante separatisten

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Alternative für Deutschland wil de banden verbreken met de leden die dinsdag werden opgepakt omdat ze van plan zouden zijn geweest de deelstaat Saksen af te scheiden van de rest van Duitsland. De leiders van de rechts-radicale partij komen woensdag bijeen om de verdachten uit de partij te zetten.

Duitse media meldden dinsdag dat de acht gearresteerden lid waren van een rechts-extremistische terreurgroep: de Saksische Separatisten. Ze zouden een racistische en antisemitische ideologie aanhangen en zich met paramilitaire trainingskampen voorbereiden op de ineenstorting van de Duitse staat. De media schreven ook dat sommigen van hen banden hadden met de AfD. Volgens de Leipziger Volkszeitung zou een van hen in de gemeenteraad van de stad Grimma hebben gezeten.

Dat lijkt de partij nu te bevestigen. In een verklaring spreekt de AfD over de "leden die betrokken zijn bij de acties van justitie" en neemt afstand van hen. "Het maakt niet uit namens wie de Saksische Separatisten hebben geopereerd, er is geen plaats voor hen in onze partij van vrijheid, vrede en nationale soevereiniteit," aldus de verklaring.

Meer uit Buitenland

Rusland meldt aanval op dronedemonstratie in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt dat het in Oekraïne een aanval heeft uitgevoerd op een dronedemonstratie. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv zowel Oekraïense als buitenlandse modellen werden getoond.

46 minuten geleden
Al 67.000 mensen geëvacueerd om branden ten westen van Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Bij grote bosbranden ten westen en zuidwesten van Bordeaux zijn al 67.000 mensen geëvacueerd of hebben de opdracht gekregen te vertrekken. Het gaat om bewoners en toeristen. De grootste brand is in het departement Gironde waar Bordeaux de hoofdstad van is. Daar is al 12.500 hectare bos verbrand in de omgeving van Lège-Cap-Ferret, niet ver van de kust.

56 minuten geleden
Franse justitie ziet geen geweld bij dood ex-contact van Epstein

PARIJS (ANP/RTR) - De dood van de 69-jarige modellenscout en mode-ondernemer Daniel Siad in zijn woning aan de noordwestrand van Parijs is volgens justitie niet door geweld veroorzaakt. Er wordt nog gekeken naar de precieze doodsoorzaak. Eerder zei de advocaat van de Frans-Zweedse Siad dat hij 20 juli aan een hartaanval overleed.

1 uur geleden
Netanyahu en Zelensky komende week verwacht bij Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft komende week naar verwachting de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en het Oekraïense staatshoofd Volodymyr Zelensky. Zij worden verwacht in hoofdstad Washington, waar afscheid wordt genomen van een overleden senator.

1 uur geleden
Vijftien doden door zelfmoordaanslag op beveiligingspost Pakistan

DERA ISMAIL KHAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een zelfmoordaanslag in het noordwesten van Pakistan zijn zeker vijftien mensen omgekomen. Dat meldt de Pakistaanse strijdmacht. Onder de doden zijn twaalf militairen. De aanval zou direct zijn vergolden door twaalf rebellen te doden.

1 uur geleden
Jordanië meldt neerhalen raketten en drones uit Iran

AMMAN (ANP/AFP) - Jordanië bevestigt dat het opnieuw te maken heeft gekregen met een grote aanval uit Iran. De Jordaanse krijgsmacht meldt dat het zeven raketten en zes drones heeft onderschept.

2 uur geleden
Israël: meer inlijving Westoever en meer actie tegen Palestijnen

JERUZALEM/NABLUS (ANP/AFP) - Israël gaat nieuwe nederzettingen van Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever vestigen. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na nieuwe gewelddadigheden.

2 uur geleden