Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse aanvoerder draagt geen OneLove-band in interland

Duitse aanvoerder draagt geen OneLove-band in interland

FRANKFURT (ANP/DPA) - De aanvoerder van Duitse nationale elftal, Joshua Kimmich, draagt tijdens de komende oefeninterlands geen OneLove-band. De Duitse bond zegt te hebben gekozen voor een zwart, rood, gouden band. Kimmich draagt de band in het oefenduel zaterdag met Peru. Duitsland is als organisator al zeker van deelname aan het EK en speelt geen EK-kwalificatiewedstrijden.

Rond het WK in Qatar ontstond veel ophef over de OneLove-band, die staat voor inclusie en diversiteit in de breedste zin van het woord. Wereldvoetbalbond FIFA verbood het dragen van de band. De Duitse spelers maakten hiertegen voor de groepswedstrijd met Japan een statement door met hun hand voor hun mond op de teamfoto te gaan. De Duitsers werden bij het WK al in de groepsfase uitgeschakeld en er kwam veel kritiek op het optreden van de ploeg.

Bondscoach Hansi Flick zei eerder al dat zijn team zich vooral moet richten op de prestaties op het veld. "Andere dingen moeten niet meer centraal staan, het team moet gewoon voetballen", aldus Flick.

Aanvoerder Virgil van Dijk draagt vrijdagavond tijdens de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk wel een OneLove-band.

Meer uit Voetbal

Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

59 minuten geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

1 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

2 uur geleden
Verbruggen is eerste doelman van Oranje op WK

ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.

4 uur geleden
Oranje oefent met rechtsback Wieffer tegen Algerije in De Kuip

ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.

4 uur geleden
Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

6 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

6 uur geleden