Duitse aanvoerder draagt geen OneLove-band in interland
FRANKFURT (ANP/DPA) - De aanvoerder van Duitse nationale elftal, Joshua Kimmich, draagt tijdens de komende oefeninterlands geen OneLove-band. De Duitse bond zegt te hebben gekozen voor een zwart, rood, gouden band. Kimmich draagt de band in het oefenduel zaterdag met Peru. Duitsland is als organisator al zeker van deelname aan het EK en speelt geen EK-kwalificatiewedstrijden.
Rond het WK in Qatar ontstond veel ophef over de OneLove-band, die staat voor inclusie en diversiteit in de breedste zin van het woord. Wereldvoetbalbond FIFA verbood het dragen van de band. De Duitse spelers maakten hiertegen voor de groepswedstrijd met Japan een statement door met hun hand voor hun mond op de teamfoto te gaan. De Duitsers werden bij het WK al in de groepsfase uitgeschakeld en er kwam veel kritiek op het optreden van de ploeg.
Bondscoach Hansi Flick zei eerder al dat zijn team zich vooral moet richten op de prestaties op het veld. "Andere dingen moeten niet meer centraal staan, het team moet gewoon voetballen", aldus Flick.
Aanvoerder Virgil van Dijk draagt vrijdagavond tijdens de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk wel een OneLove-band.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
40 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
41 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
1 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden