Duitse aanklager onderzoekt 42 misbruikmeldingen Katholieke Kerk
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De openbaar aanklager in München gaat onderzoek doen naar 42 gevallen van vermeend misbruik binnen de Duitse Rooms-Katholieke Kerk. Het strafrechtelijke onderzoek volgt op een rapport van een Duits advocatenkantoor over het wijdverspreide misbruik binnen het aartsbisdom München en Freising.
Het advocatenkantoor heeft volgens een woordvoerder van de aanklager in augustus vorig jaar 41 zaken aangeleverd en nog een in november vorig jaar. "Het gaat uitsluitend over zaken van kerkmedewerkers die nog in leven zijn."
Als op basis van deze onderzoeken blijkt dat kerkleiders mogelijk ook strafbaar hebben gehandeld, dan gaat de aanklager dat ook onderzoeken, zegt een woordvoerder. Dan worden ook meer gegevens opgevraagd van het advocatenkantoor dat het onderzoek leidde.
Donderdag werd bekend dat er honderden gevallen van kindermisbruik waren tussen 1945 en 2019 in het aartsbisdom München en Freising. Meerdere toenmalige kerkleiders in Duitsland, onder wie paus emeritus Benedictus, worden ervan beschuldigd lagere medewerkers de hand boven het hoofd te hebben gehouden. De paus emeritus was van 1977 tot 1982 aartsbisschop van het bisdom.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
2 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
6 uur geleden