Duits voetbal promoot corona-app
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclubs gaan de corona-app, die dinsdag werd gelanceerd, promoten tijdens de laatste twee speelrondes van de Bundesliga. Zo krijgen de spelers van de 36 clubs uit de twee hoogste afdelingen het logo van de app op de mouw van hun shirt. Ook de kleding van de scheidsrechters en de hoekvlaggen in de stadions worden voorzien van het logo.
De app waarschuwt gebruikers als ze langere tijd binnen 2 meter in de buurt zijn geweest van iemand die heeft aangegeven besmet te zijn met het coronavirus. Ze kunnen zich dan ook laten testen. In de eerste 24 uur werd de app al 6,5 miljoen keer gedownload.
De Duitse voetbalbond DFB en de DFL, de organisatie van de Bundesliga, ondersteunen de 'waarschuwingsapp'. "We hebben belangrijke successen geboekt in de strijd tegen de corona-pandemie", zegt bondsvoorzitter Fritz Keller. "Daardoor is nu een aanzienlijke versoepeling van de samenleving mogelijk. Maar we zijn er nog lang niet. We willen via het grote, landelijke voetbalnetwerk blijven bijdragen aan de beheersing van de pandemie. Tot de verschillende maatregelen behoort nu ook het gebruik van de Corona-waarschuwingsapp. Alle gebruikers worden lid van wat nu het grootste en belangrijkste team in Duitsland is: ons team tegen corona."
Als eerste grote competitie in Europa kon de Bundesliga vorige maand worden hervat.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
12 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandiƫ. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden