Duits voetbal promoot corona-app
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclubs gaan de corona-app, die dinsdag werd gelanceerd, promoten tijdens de laatste twee speelrondes van de Bundesliga. Zo krijgen de spelers van de 36 clubs uit de twee hoogste afdelingen het logo van de app op de mouw van hun shirt. Ook de kleding van de scheidsrechters en de hoekvlaggen in de stadions worden voorzien van het logo.
De app waarschuwt gebruikers als ze langere tijd binnen 2 meter in de buurt zijn geweest van iemand die heeft aangegeven besmet te zijn met het coronavirus. Ze kunnen zich dan ook laten testen. In de eerste 24 uur werd de app al 6,5 miljoen keer gedownload.
De Duitse voetbalbond DFB en de DFL, de organisatie van de Bundesliga, ondersteunen de 'waarschuwingsapp'. "We hebben belangrijke successen geboekt in de strijd tegen de corona-pandemie", zegt bondsvoorzitter Fritz Keller. "Daardoor is nu een aanzienlijke versoepeling van de samenleving mogelijk. Maar we zijn er nog lang niet. We willen via het grote, landelijke voetbalnetwerk blijven bijdragen aan de beheersing van de pandemie. Tot de verschillende maatregelen behoort nu ook het gebruik van de Corona-waarschuwingsapp. Alle gebruikers worden lid van wat nu het grootste en belangrijkste team in Duitsland is: ons team tegen corona."
Als eerste grote competitie in Europa kon de Bundesliga vorige maand worden hervat.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
6 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden