Duits voetbal promoot corona-app
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclubs gaan de corona-app, die dinsdag werd gelanceerd, promoten tijdens de laatste twee speelrondes van de Bundesliga. Zo krijgen de spelers van de 36 clubs uit de twee hoogste afdelingen het logo van de app op de mouw van hun shirt. Ook de kleding van de scheidsrechters en de hoekvlaggen in de stadions worden voorzien van het logo.
De app waarschuwt gebruikers als ze langere tijd binnen 2 meter in de buurt zijn geweest van iemand die heeft aangegeven besmet te zijn met het coronavirus. Ze kunnen zich dan ook laten testen. In de eerste 24 uur werd de app al 6,5 miljoen keer gedownload.
De Duitse voetbalbond DFB en de DFL, de organisatie van de Bundesliga, ondersteunen de 'waarschuwingsapp'. "We hebben belangrijke successen geboekt in de strijd tegen de corona-pandemie", zegt bondsvoorzitter Fritz Keller. "Daardoor is nu een aanzienlijke versoepeling van de samenleving mogelijk. Maar we zijn er nog lang niet. We willen via het grote, landelijke voetbalnetwerk blijven bijdragen aan de beheersing van de pandemie. Tot de verschillende maatregelen behoort nu ook het gebruik van de Corona-waarschuwingsapp. Alle gebruikers worden lid van wat nu het grootste en belangrijkste team in Duitsland is: ons team tegen corona."
Als eerste grote competitie in Europa kon de Bundesliga vorige maand worden hervat.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
3 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
5 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
5 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
6 uur geleden