Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits voetbal op 16 mei opnieuw van start

Duits voetbal op 16 mei opnieuw van start

FRANKFURT (ANP) - De voetbalcompetities in de Duitse Bundesliga worden op zaterdag 16 mei hervat. Daartoe hebben de clubs na gezamenlijk overleg onder leiding van de overkoepelende organisatie DFL donderdag besloten.

Aanvankelijk zou al een dag eerder worden afgetrapt, maar om formele redenen ging dat niet door. Vrijdag 15 mei ligt nog in de eerste helft van mei, de politiek had toestemming gegeven het seizoen in de tweede helft van mei te hervatten. Sinds half maart is in de eerste en tweede Bundesliga wegens de uitbraak van het nieuwe coronavirus niet meer gespeeld.

Op de betreffende zaterdag staan vijf wedstrijden geprogrammeerd, waaronder de derby tussen Borussia Dortmund en Schalke 04. De speelronde wordt op maandag afgesloten met het duel tussen Werder Bremen en Bayer Leverkusen, met Peter Bosz als coach. Bremen, met oud-Ajacied Davy Klaassen, krijgt iets meer tijd omdat het pas als laatste van alle clubs de training kon hervatten.

Mogelijk meer wissels

Mogelijk krijgen de clubs iedere wedstrijd per team de mogelijkheid om vijf keer te wisselen. Dat is normaal gesproken drie keer. Dit om overbelasting en blessures te voorkomen bij de voetballers, die lange tijd relatief weinig hebben kunnen trainen en een veel kortere voorbereiding hebben gehad dan normaal op een seizoen. 's Werelds overkoepelende organisatie FIFA moet hier nog wel toestemming voor geven.

Als alles volgens planning verloopt, eindigt het seizoen in het weekeinde van 27 en 28 juni. De bekerfinale wordt mogelijk nog begin juli afgewerkt. In het bekertoernooi moeten ook nog de halve finales worden gespeeld.

De Bundesliga is de eerste grote Europese competitie die weer begint.

Meer uit Voetbal

Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

11 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

12 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

13 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

15 uur geleden
'Picasso van het voetbal' op 72-jarige leeftijd overleden

NOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.

15 uur geleden
Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

23 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

1 dag geleden