Duits voetbal op 16 mei opnieuw van start
FRANKFURT (ANP) - De voetbalcompetities in de Duitse Bundesliga worden op zaterdag 16 mei hervat. Daartoe hebben de clubs na gezamenlijk overleg onder leiding van de overkoepelende organisatie DFL donderdag besloten.
Aanvankelijk zou al een dag eerder worden afgetrapt, maar om formele redenen ging dat niet door. Vrijdag 15 mei ligt nog in de eerste helft van mei, de politiek had toestemming gegeven het seizoen in de tweede helft van mei te hervatten. Sinds half maart is in de eerste en tweede Bundesliga wegens de uitbraak van het nieuwe coronavirus niet meer gespeeld.
Op de betreffende zaterdag staan vijf wedstrijden geprogrammeerd, waaronder de derby tussen Borussia Dortmund en Schalke 04. De speelronde wordt op maandag afgesloten met het duel tussen Werder Bremen en Bayer Leverkusen, met Peter Bosz als coach. Bremen, met oud-Ajacied Davy Klaassen, krijgt iets meer tijd omdat het pas als laatste van alle clubs de training kon hervatten.
Mogelijk meer wissels
Mogelijk krijgen de clubs iedere wedstrijd per team de mogelijkheid om vijf keer te wisselen. Dat is normaal gesproken drie keer. Dit om overbelasting en blessures te voorkomen bij de voetballers, die lange tijd relatief weinig hebben kunnen trainen en een veel kortere voorbereiding hebben gehad dan normaal op een seizoen. 's Werelds overkoepelende organisatie FIFA moet hier nog wel toestemming voor geven.
Als alles volgens planning verloopt, eindigt het seizoen in het weekeinde van 27 en 28 juni. De bekerfinale wordt mogelijk nog begin juli afgewerkt. In het bekertoernooi moeten ook nog de halve finales worden gespeeld.
De Bundesliga is de eerste grote Europese competitie die weer begint.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
48 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
2 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden