Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits voetbal op 16 mei opnieuw van start

Duits voetbal op 16 mei opnieuw van start

FRANKFURT (ANP) - De voetbalcompetities in de Duitse Bundesliga worden op zaterdag 16 mei hervat. Daartoe hebben de clubs na gezamenlijk overleg onder leiding van de overkoepelende organisatie DFL donderdag besloten.

Aanvankelijk zou al een dag eerder worden afgetrapt, maar om formele redenen ging dat niet door. Vrijdag 15 mei ligt nog in de eerste helft van mei, de politiek had toestemming gegeven het seizoen in de tweede helft van mei te hervatten. Sinds half maart is in de eerste en tweede Bundesliga wegens de uitbraak van het nieuwe coronavirus niet meer gespeeld.

Op de betreffende zaterdag staan vijf wedstrijden geprogrammeerd, waaronder de derby tussen Borussia Dortmund en Schalke 04. De speelronde wordt op maandag afgesloten met het duel tussen Werder Bremen en Bayer Leverkusen, met Peter Bosz als coach. Bremen, met oud-Ajacied Davy Klaassen, krijgt iets meer tijd omdat het pas als laatste van alle clubs de training kon hervatten.

Mogelijk meer wissels

Mogelijk krijgen de clubs iedere wedstrijd per team de mogelijkheid om vijf keer te wisselen. Dat is normaal gesproken drie keer. Dit om overbelasting en blessures te voorkomen bij de voetballers, die lange tijd relatief weinig hebben kunnen trainen en een veel kortere voorbereiding hebben gehad dan normaal op een seizoen. 's Werelds overkoepelende organisatie FIFA moet hier nog wel toestemming voor geven.

Als alles volgens planning verloopt, eindigt het seizoen in het weekeinde van 27 en 28 juni. De bekerfinale wordt mogelijk nog begin juli afgewerkt. In het bekertoernooi moeten ook nog de halve finales worden gespeeld.

De Bundesliga is de eerste grote Europese competitie die weer begint.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

7 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

8 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

10 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

11 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

11 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

14 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

18 uur geleden