Duits voetbal op 16 mei opnieuw van start
FRANKFURT (ANP) - De voetbalcompetities in de Duitse Bundesliga worden op zaterdag 16 mei hervat. Daartoe hebben de clubs na gezamenlijk overleg onder leiding van de overkoepelende organisatie DFL donderdag besloten.
Aanvankelijk zou al een dag eerder worden afgetrapt, maar om formele redenen ging dat niet door. Vrijdag 15 mei ligt nog in de eerste helft van mei, de politiek had toestemming gegeven het seizoen in de tweede helft van mei te hervatten. Sinds half maart is in de eerste en tweede Bundesliga wegens de uitbraak van het nieuwe coronavirus niet meer gespeeld.
Op de betreffende zaterdag staan vijf wedstrijden geprogrammeerd, waaronder de derby tussen Borussia Dortmund en Schalke 04. De speelronde wordt op maandag afgesloten met het duel tussen Werder Bremen en Bayer Leverkusen, met Peter Bosz als coach. Bremen, met oud-Ajacied Davy Klaassen, krijgt iets meer tijd omdat het pas als laatste van alle clubs de training kon hervatten.
Mogelijk meer wissels
Mogelijk krijgen de clubs iedere wedstrijd per team de mogelijkheid om vijf keer te wisselen. Dat is normaal gesproken drie keer. Dit om overbelasting en blessures te voorkomen bij de voetballers, die lange tijd relatief weinig hebben kunnen trainen en een veel kortere voorbereiding hebben gehad dan normaal op een seizoen. 's Werelds overkoepelende organisatie FIFA moet hier nog wel toestemming voor geven.
Als alles volgens planning verloopt, eindigt het seizoen in het weekeinde van 27 en 28 juni. De bekerfinale wordt mogelijk nog begin juli afgewerkt. In het bekertoernooi moeten ook nog de halve finales worden gespeeld.
De Bundesliga is de eerste grote Europese competitie die weer begint.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
46 minuten geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
19 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
20 uur geleden