Duits vliegverkeer ontregeld door stakingen op luchthavens
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het vliegverkeer in Duitsland wordt maandag ontregeld door stakingen van beveiligers op de luchthavens van Berlijn, Hamburg, Hannover en Bremen. Door die acties zijn veel vluchten geschrapt en worden tienduizenden reizigers getroffen.
Ook Schiphol wordt geraakt door de Duitse stakingen. Volgens de website van Schiphol zijn vluchten vanuit Bremen, Hamburg en Berlijn naar de Nederlandse luchthaven geannuleerd. Ook bepaalde vluchten naar Duitsland zijn geschrapt.
De stakingen werden uitgeroepen door vakbond Verdi. De beveiligers zouden niet voldoende betaald krijgen voor de werkzaamheden, die vaak op onregelmatige uren plaatsvinden. Volgens Verdi zijn de toeslagen voor die onregelmatigheid al sinds 2006 niet verhoogd.
Te weinig loon
De acties begonnen zondagavond en maandagochtend vroeg. De luchthavens van Berlijn, Bremen en Hamburg hebben besloten alle vertrekkende vluchten te schrappen voor maandag. Ook veel inkomende vluchten worden waarschijnlijk geraakt. Op Hannover zouden alle vluchten komen te vervallen.
Vakbonden en luchthavenbedrijven in Duitsland liggen al langer met elkaar in de clinch over de lonen die onvoldoende zijn om de hoge inflatie te compenseren. Vrijdag was er nog een staking van bagagecontroleurs op het vliegveld van München. Eerder dit jaar waren er ook al acties op Duitse luchthavens, waaronder ook in Düsseldorf, Keulen, Frankfurt en Stuttgart.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.
1 minuut geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
13 uur geleden