Duits verbod op verkoop Dubai-repen die daar niet zijn gemaakt
KEULEN (ANP/DPA) - De populaire Dubai-chocoladerepen mogen in Duitsland niet meer onder die naam worden verkocht als deze niet in Dubai zijn gemaakt. Dat heeft een lokale rechter in Keulen maandag besloten.
Importeur Andreas Wilmers, die de wel in Dubai geproduceerde Fex-chocoladerepen verkoopt, had de rechtszaak aangespannen tegen Aldi Süd, de naam waaronder het supermarktconcern in het westen en zuiden van Duitsland opereert.
De keten begon vorige maand succesvol met de verkoop van 'Alyan Dubai Handmade Chocolate', chocolade met daarin de voor Dubai-repen kenmerkende knapperige pistachevulling. Maar omdat deze in Turkije zijn gemaakt, mag Aldi volgens de rechter die naam niet gebruiken. De keten moet van de rechter stoppen met het verkopen van het product.
Wilmers voert ook juridische actie tegen supermarktconcern Lidl en chocolademerk Lindt om hun producten met de naam Dubai. Het Zwitserse Lindt beweert dat de naam alleen maar verwijst naar de kenmerkende vulling en niet naar de herkomst van het product. Een uitspraak in deze zaken volgt nog.
Meer uit Financieel
VEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.
8 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. De afgelopen dagen werden er dagelijks honderden vluchten van en naar Schiphol geschrapt door winters weer.
24 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet woensdag een extra vlucht in om passagiers naar Londen Heathrow te brengen. De vlucht is bedoeld om 318 op Schiphol gestrande reizigers naar hun eindbestemming te brengen. Daarna vliegt het toestel terug met reizigers die naar Amsterdam moeten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan de verkoop van Venezolaanse olie over te nemen. Met het geld wil de VS de economie van het Zuid-Amerikaanse land heropbouwen, stelt minister van Energie Chris Wright.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street deden het even rustig aan nadat de Dow-Jonesindex en S&P 500 een dag eerder nieuwe recordstanden hadden bereikt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Venezuela blijft voor onbepaalde tijd olie leveren aan de Verenigde Staten en Amerikaanse sancties tegen het Zuid-Amerikaanse land worden afgebouwd. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van ingewijden in regeringskringen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.
2 uur geleden