Duits verbod op verkoop Dubai-repen die daar niet zijn gemaakt
KEULEN (ANP/DPA) - De populaire Dubai-chocoladerepen mogen in Duitsland niet meer onder die naam worden verkocht als deze niet in Dubai zijn gemaakt. Dat heeft een lokale rechter in Keulen maandag besloten.
Importeur Andreas Wilmers, die de wel in Dubai geproduceerde Fex-chocoladerepen verkoopt, had de rechtszaak aangespannen tegen Aldi Süd, de naam waaronder het supermarktconcern in het westen en zuiden van Duitsland opereert.
De keten begon vorige maand succesvol met de verkoop van 'Alyan Dubai Handmade Chocolate', chocolade met daarin de voor Dubai-repen kenmerkende knapperige pistachevulling. Maar omdat deze in Turkije zijn gemaakt, mag Aldi volgens de rechter die naam niet gebruiken. De keten moet van de rechter stoppen met het verkopen van het product.
Wilmers voert ook juridische actie tegen supermarktconcern Lidl en chocolademerk Lindt om hun producten met de naam Dubai. Het Zwitserse Lindt beweert dat de naam alleen maar verwijst naar de kenmerkende vulling en niet naar de herkomst van het product. Een uitspraak in deze zaken volgt nog.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
6 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
14 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
21 uur geleden