Duits stel bekent moord op Oekraïners om baby te stelen
MANNHEIM (ANP/DPA) - Een Duits koppel heeft toegegeven dat ze vorig jaar een Oekraïense vluchteling en haar moeder hebben vermoord om haar baby te kunnen stelen. De twee verdachten hebben spijt betuigd op de eerste dag van hun proces.
"Ik heb spijt van alles wat ik heb gedaan", zei de man. "We wilden heel graag samen een dochter, dat was de grootste wens van mijn vrouw." Zijn echtgenote zei dat ze "een grote fout" had gemaakt.
De twee zochten bewust contact met Oekraïners die waren gevlucht voor de oorlog in hun land en hadden zich aangeboden voor hulp bij vertalingen. In maart 2024 drogeerden ze de twee Oekraïense vrouwen, zodat de man ze kon vermoorden. Ze dumpten het lichaam van de 51-jarige grootmoeder in een meer en de 27-jarige moeder van de baby werd verbrand. Daarna reden ze naar huis met de baby.
Een voorbijganger ontdekte het lichaam van de moeder de volgende dag en belde de politie. Na een week werd het koppel opgepakt. De baby is teruggebracht naar Oekraïne, waar ze bij haar tante woont. De advocaten van de tante willen dat het Duitse stel levenslang de gevangenis in gaat.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
31 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
7 uur geleden