Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits stel bekent moord op Oekraïners om baby te stelen

Duits stel bekent moord op Oekraïners om baby te stelen

MANNHEIM (ANP/DPA) - Een Duits koppel heeft toegegeven dat ze vorig jaar een Oekraïense vluchteling en haar moeder hebben vermoord om haar baby te kunnen stelen. De twee verdachten hebben spijt betuigd op de eerste dag van hun proces.

"Ik heb spijt van alles wat ik heb gedaan", zei de man. "We wilden heel graag samen een dochter, dat was de grootste wens van mijn vrouw." Zijn echtgenote zei dat ze "een grote fout" had gemaakt.

De twee zochten bewust contact met Oekraïners die waren gevlucht voor de oorlog in hun land en hadden zich aangeboden voor hulp bij vertalingen. In maart 2024 drogeerden ze de twee Oekraïense vrouwen, zodat de man ze kon vermoorden. Ze dumpten het lichaam van de 51-jarige grootmoeder in een meer en de 27-jarige moeder van de baby werd verbrand. Daarna reden ze naar huis met de baby.

Een voorbijganger ontdekte het lichaam van de moeder de volgende dag en belde de politie. Na een week werd het koppel opgepakt. De baby is teruggebracht naar Oekraïne, waar ze bij haar tante woont. De advocaten van de tante willen dat het Duitse stel levenslang de gevangenis in gaat.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met aanvallen op schepen Iran die blokkade negeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.

32 minuten geleden
Magyar doet handreiking naar Oekraïne en Europa

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.

57 minuten geleden
Rutte kijkt uit naar 'versterken' NAVO met nieuw Hongaars bewind

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.

2 uur geleden
Opnieuw aanval op Rode Kruis-hulpverleners in Libanon

GENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in de Libanese stad Tyre is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Volgens het Libanese staatspersbureau NNA viel daarbij een dode en raakten voertuigen van het Rode Kruis beschadigd. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.

2 uur geleden
Magyar: maximaal twee ambtstermijnen voor premier

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.

2 uur geleden
VS waarschuwen schepen voor aanstaande blokkade

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Von der Leyen: geen veiligheid Midden-Oosten als Libanon brandt

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."

3 uur geleden