Duits stel bekent moord op Oekraïners om baby te stelen
MANNHEIM (ANP/DPA) - Een Duits koppel heeft toegegeven dat ze vorig jaar een Oekraïense vluchteling en haar moeder hebben vermoord om haar baby te kunnen stelen. De twee verdachten hebben spijt betuigd op de eerste dag van hun proces.
"Ik heb spijt van alles wat ik heb gedaan", zei de man. "We wilden heel graag samen een dochter, dat was de grootste wens van mijn vrouw." Zijn echtgenote zei dat ze "een grote fout" had gemaakt.
De twee zochten bewust contact met Oekraïners die waren gevlucht voor de oorlog in hun land en hadden zich aangeboden voor hulp bij vertalingen. In maart 2024 drogeerden ze de twee Oekraïense vrouwen, zodat de man ze kon vermoorden. Ze dumpten het lichaam van de 51-jarige grootmoeder in een meer en de 27-jarige moeder van de baby werd verbrand. Daarna reden ze naar huis met de baby.
Een voorbijganger ontdekte het lichaam van de moeder de volgende dag en belde de politie. Na een week werd het koppel opgepakt. De baby is teruggebracht naar Oekraïne, waar ze bij haar tante woont. De advocaten van de tante willen dat het Duitse stel levenslang de gevangenis in gaat.
Meer uit Buitenland
MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
16 minuten geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."
2 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een markt in het zuiden van Soedan zijn zeker 28 mensen om het leven gekomen, melden autoriteiten in dat land. Ook raakten minstens 23 mensen gewond bij de aanval op Ghubaysh, dat in handen van paramilitaire strijdkrachten is. De gewonden zouden zijn overgebracht naar een lokaal ziekenhuis.
2 uur geleden