Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits stel bekent moord op Oekraïners om baby te stelen

Duits stel bekent moord op Oekraïners om baby te stelen

MANNHEIM (ANP/DPA) - Een Duits koppel heeft toegegeven dat ze vorig jaar een Oekraïense vluchteling en haar moeder hebben vermoord om haar baby te kunnen stelen. De twee verdachten hebben spijt betuigd op de eerste dag van hun proces.

"Ik heb spijt van alles wat ik heb gedaan", zei de man. "We wilden heel graag samen een dochter, dat was de grootste wens van mijn vrouw." Zijn echtgenote zei dat ze "een grote fout" had gemaakt.

De twee zochten bewust contact met Oekraïners die waren gevlucht voor de oorlog in hun land en hadden zich aangeboden voor hulp bij vertalingen. In maart 2024 drogeerden ze de twee Oekraïense vrouwen, zodat de man ze kon vermoorden. Ze dumpten het lichaam van de 51-jarige grootmoeder in een meer en de 27-jarige moeder van de baby werd verbrand. Daarna reden ze naar huis met de baby.

Een voorbijganger ontdekte het lichaam van de moeder de volgende dag en belde de politie. Na een week werd het koppel opgepakt. De baby is teruggebracht naar Oekraïne, waar ze bij haar tante woont. De advocaten van de tante willen dat het Duitse stel levenslang de gevangenis in gaat.

Meer uit Buitenland

Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

37 minuten geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

38 minuten geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

40 minuten geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

3 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

3 uur geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

8 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

9 uur geleden