Duits staatsbedrijf krijgt kritiek voor handel in Russische lng
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Een door de Duitsland genationaliseerd energiebedrijf is in opspraak geraakt omdat het in vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland handelt. De transactie is niet verboden, maar binnen Europa is Duitsland tegenstander van de handel in lng uit Rusland omdat dit land Oekraïne is binnengevallen.
De vorig jaar genationaliseerde Gazprom-divisie, die sinds de Duitse overname SEFE Energy heet, is van plan lng die afkomstig is van het Siberische schiereiland Jamal te verkopen aan India. Dat valt verkeerd bij de linkse oppositiepartij Die Linke. "Dit gaat tegen zowat alles in wat de Duitse overheid in het verleden over dit onderwerp heeft gezegd", zei parlementslid Christian Leye. "Het is blijkbaar niet zo gemakkelijk om de economische banden met Rusland te doorbreken als politici ons wilden doen geloven."
Critici willen ook weten waarom Berlijn akkoord gaat met de verscheping van de Russische lng door een Duits bedrijf, terwijl het officiële standpunt was dat het beter was om lng uit Rusland te mijden. "Het moet met spoed worden opgehelderd wie binnen de Duitse overheid kennis had van deze deals", stelt Constantin Zerger, die leiding geeft aan de werkgroep voor energie bij milieuorganisatie Deutsche Umwelthilfe.
Europese markt
Het Duitse ministerie van Economische Zaken heeft gezegd de kwestie te onderzoeken.
SEFE benadrukt dat dat de Russische lng niet bedoeld is voor de Europese markt. "Duitse havens zijn niet betrokken bij dit proces, noch Europese of Duitse gasnetwerken", reageert het bedrijf per e-mail. "Deze volumes komen daardoor niet terecht op de Duitse markt of bij de Duitse industrie of huishoudens."
De partij vloeibaar gas valt onder een langetermijncontract. Daarin was volgens SEFE afgesproken dat het bedrijf sowieso zou moeten betalen voor de afgesproken leveringen van gas door een lng-faciliteit in Jamal, ook als SEFE dit gas niet meer zou willen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
12 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
13 uur geleden