Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits staatsbedrijf krijgt kritiek voor handel in Russische lng

Duits staatsbedrijf krijgt kritiek voor handel in Russische lng

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Een door de Duitsland genationaliseerd energiebedrijf is in opspraak geraakt omdat het in vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland handelt. De transactie is niet verboden, maar binnen Europa is Duitsland tegenstander van de handel in lng uit Rusland omdat dit land Oekraïne is binnengevallen.

De vorig jaar genationaliseerde Gazprom-divisie, die sinds de Duitse overname SEFE Energy heet, is van plan lng die afkomstig is van het Siberische schiereiland Jamal te verkopen aan India. Dat valt verkeerd bij de linkse oppositiepartij Die Linke. "Dit gaat tegen zowat alles in wat de Duitse overheid in het verleden over dit onderwerp heeft gezegd", zei parlementslid Christian Leye. "Het is blijkbaar niet zo gemakkelijk om de economische banden met Rusland te doorbreken als politici ons wilden doen geloven."

Critici willen ook weten waarom Berlijn akkoord gaat met de verscheping van de Russische lng door een Duits bedrijf, terwijl het officiële standpunt was dat het beter was om lng uit Rusland te mijden. "Het moet met spoed worden opgehelderd wie binnen de Duitse overheid kennis had van deze deals", stelt Constantin Zerger, die leiding geeft aan de werkgroep voor energie bij milieuorganisatie Deutsche Umwelthilfe.

Europese markt

Het Duitse ministerie van Economische Zaken heeft gezegd de kwestie te onderzoeken.

SEFE benadrukt dat dat de Russische lng niet bedoeld is voor de Europese markt. "Duitse havens zijn niet betrokken bij dit proces, noch Europese of Duitse gasnetwerken", reageert het bedrijf per e-mail. "Deze volumes komen daardoor niet terecht op de Duitse markt of bij de Duitse industrie of huishoudens."

De partij vloeibaar gas valt onder een langetermijncontract. Daarin was volgens SEFE afgesproken dat het bedrijf sowieso zou moeten betalen voor de afgesproken leveringen van gas door een lng-faciliteit in Jamal, ook als SEFE dit gas niet meer zou willen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

5 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

7 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

7 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

11 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

11 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

12 uur geleden