Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits staatsbedrijf krijgt kritiek voor handel in Russische lng

Duits staatsbedrijf krijgt kritiek voor handel in Russische lng

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Een door de Duitsland genationaliseerd energiebedrijf is in opspraak geraakt omdat het in vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland handelt. De transactie is niet verboden, maar binnen Europa is Duitsland tegenstander van de handel in lng uit Rusland omdat dit land Oekraïne is binnengevallen.

De vorig jaar genationaliseerde Gazprom-divisie, die sinds de Duitse overname SEFE Energy heet, is van plan lng die afkomstig is van het Siberische schiereiland Jamal te verkopen aan India. Dat valt verkeerd bij de linkse oppositiepartij Die Linke. "Dit gaat tegen zowat alles in wat de Duitse overheid in het verleden over dit onderwerp heeft gezegd", zei parlementslid Christian Leye. "Het is blijkbaar niet zo gemakkelijk om de economische banden met Rusland te doorbreken als politici ons wilden doen geloven."

Critici willen ook weten waarom Berlijn akkoord gaat met de verscheping van de Russische lng door een Duits bedrijf, terwijl het officiële standpunt was dat het beter was om lng uit Rusland te mijden. "Het moet met spoed worden opgehelderd wie binnen de Duitse overheid kennis had van deze deals", stelt Constantin Zerger, die leiding geeft aan de werkgroep voor energie bij milieuorganisatie Deutsche Umwelthilfe.

Europese markt

Het Duitse ministerie van Economische Zaken heeft gezegd de kwestie te onderzoeken.

SEFE benadrukt dat dat de Russische lng niet bedoeld is voor de Europese markt. "Duitse havens zijn niet betrokken bij dit proces, noch Europese of Duitse gasnetwerken", reageert het bedrijf per e-mail. "Deze volumes komen daardoor niet terecht op de Duitse markt of bij de Duitse industrie of huishoudens."

De partij vloeibaar gas valt onder een langetermijncontract. Daarin was volgens SEFE afgesproken dat het bedrijf sowieso zou moeten betalen voor de afgesproken leveringen van gas door een lng-faciliteit in Jamal, ook als SEFE dit gas niet meer zou willen.

Meer uit Financieel

Trump kondigt importheffing van 30 procent aan voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de import van goederen uit de Europese Unie belasten met een heffing van 30 procent. Dat zal per 1 augustus gebeuren, heeft de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn socialemediaplatform Truth Social. De heffing is hoger dan het tarief van 20 procent dat in april werd aangekondigd.

59 minuten geleden
South Park buiten de VS van streamers gehaald om rechtenruzie

LOS ANGELES (ANP) - De serie South Park is in alle landen buiten de VS per direct van streamingdiensten verwijderd. The Hollywood Reporter (THR) meldt zaterdag dat dit komt door een ruzie tussen Paramount, de studio die de streamingrechten heeft, en makers Matt Stone en Trey Parker.

1 uur geleden
Boekarest krijgt Trump Tower met luxe appartementen

BOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest krijgt een Trump Tower, een torenflat met luxe appartementen. Dat hebben de Trump Organization, het familiebedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump, en een Roemeense vastgoedontwikkelaar bekendgemaakt. Het is nog niet bekend wanneer de werkzaamheden starten.

1 uur geleden
Oud-bankier Hessel Lindenbergh overleden

ALLAN (ANP) - Oud-bankier Hessel Lindenbergh is op 29 juni op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC bekendgemaakt. Lindenbergh is onder meer bestuurslid geweest bij ING en president-commissaris van ABN AMRO.

1 uur geleden
Slowakije: komende dagen akkoord over EU-stop Russische gasimport

BRATISLAVA (ANP/RTR) - Slowakije wil uiterlijk dinsdag een akkoord met de Europese Unie bereiken over het stopzetten van gasleveringen uit Rusland en een nieuw sanctiepakket. Dat heeft premier Robert Fico zaterdag gezegd. Slowakije importeert nog Russisch gas, maar daar wil de Europese Commissie graag van af.

4 uur geleden
Google sluit deal met AI-start-up Windsurf, melden bronnen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft een deal ter waarde van 2,4 miljard dollar (omgerekend ruim 2 miljard euro) gesloten met AI-startup Windsurf. Dat hebben ingewijden gemeld aan persbureau Bloomberg. Het techconcern neemt onder andere de topman en medeoprichter van Windsurf over om hen te laten werken binnen de eigen AI-tak. Ook ontvangt Google de licentierechten van het bedrijf.

6 uur geleden
ANVR: Nederlander boekt vakantie dit jaar later en minder vaak

DEN HAAG (ANP) - Het aantal boekingen voor zomervakanties blijft dit jaar achter bij vorig jaar, wat te maken heeft met hogere prijzen en onrust in de wereld. Dat stelt directeur Frank Radstake van reisbrancheorganisatie ANVR op basis van wat hij hoort van reisorganisaties. Nederlanders hebben hun vakanties voor deze zomer bovendien pas relatief laat geboekt.

7 uur geleden