Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits staatsbedrijf krijgt kritiek voor handel in Russische lng

Duits staatsbedrijf krijgt kritiek voor handel in Russische lng

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Een door de Duitsland genationaliseerd energiebedrijf is in opspraak geraakt omdat het in vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland handelt. De transactie is niet verboden, maar binnen Europa is Duitsland tegenstander van de handel in lng uit Rusland omdat dit land Oekraïne is binnengevallen.

De vorig jaar genationaliseerde Gazprom-divisie, die sinds de Duitse overname SEFE Energy heet, is van plan lng die afkomstig is van het Siberische schiereiland Jamal te verkopen aan India. Dat valt verkeerd bij de linkse oppositiepartij Die Linke. "Dit gaat tegen zowat alles in wat de Duitse overheid in het verleden over dit onderwerp heeft gezegd", zei parlementslid Christian Leye. "Het is blijkbaar niet zo gemakkelijk om de economische banden met Rusland te doorbreken als politici ons wilden doen geloven."

Critici willen ook weten waarom Berlijn akkoord gaat met de verscheping van de Russische lng door een Duits bedrijf, terwijl het officiële standpunt was dat het beter was om lng uit Rusland te mijden. "Het moet met spoed worden opgehelderd wie binnen de Duitse overheid kennis had van deze deals", stelt Constantin Zerger, die leiding geeft aan de werkgroep voor energie bij milieuorganisatie Deutsche Umwelthilfe.

Europese markt

Het Duitse ministerie van Economische Zaken heeft gezegd de kwestie te onderzoeken.

SEFE benadrukt dat dat de Russische lng niet bedoeld is voor de Europese markt. "Duitse havens zijn niet betrokken bij dit proces, noch Europese of Duitse gasnetwerken", reageert het bedrijf per e-mail. "Deze volumes komen daardoor niet terecht op de Duitse markt of bij de Duitse industrie of huishoudens."

De partij vloeibaar gas valt onder een langetermijncontract. Daarin was volgens SEFE afgesproken dat het bedrijf sowieso zou moeten betalen voor de afgesproken leveringen van gas door een lng-faciliteit in Jamal, ook als SEFE dit gas niet meer zou willen.

Meer uit Financieel

Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

9 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

9 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

10 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

10 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

11 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

12 uur geleden