
Duits reddingsschip haalt 133 Libische vluchtelingen van bootjes
REGENSBURG (ANP) - Een reddingsschip van de Duitse hulporganisatie Sea-Eye heeft op de Middellandse Zee 133 migranten opgepikt. Ze waren vanuit Libië in overvolle bootjes op weg naar Europa.
Eerst werden 114 mensen van twee boten gehaald, onder wie 52 minderjarigen. Later werden nog eens 19 mensen van een vissersboot gehaald. Onder hen waren tien kinderen.
"De opvarenden hadden geen noodsignaal uitgezonden uit angst om door de Libische kustwacht te worden teruggesleept naar Libië. Daarmee namen ze een groot risico. Ze hebben onwaarschijnlijk veel geluk gehad dat wij ze met de verrekijker in de gaten kregen", aldus de baas van Sea-Eye, Gorden Isler.
Verantwoordelijk
"In Europa voelt niemand zich meer verantwoordelijk voor deze mensen. Ze zijn overgeleverd aan Libië of de zee. Maar nu zijn ze op een Duits schip en worden ze eindelijk weer als mensen behandeld", zegt Jan Ribbeck, die de reddingsoperaties van Sea-Eye leidt.
Waar de opgepikte migranten heen worden gebracht, heeft de organisatie niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/RTR) - De premier van Qatar vreest dat een hele generatie in het Midden-Oosten radicaliseert door de bloedige oorlog in de Gazastrook. Premier Mohammed bin Abdulrahman al-Thani zei dit op het Doha Forum dat sinds 2003 jaarlijks wordt gehouden in de stad waar het forum naar is genoemd. Het voornaamste thema is dialoog en diplomatie.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR) - VN-chef António Guterres betreurt het dat de Verenigde Naties "verlamd zijn door geostrategische verdeeldheid". De Veiligheidsraad heeft vrijdag geen resolutie met de eis tot een staakt-het-vuren in Gaza kunnen aannemen, omdat de VS hun veto uitspraken. Guterres zei ook op een jaarlijks forum in de hoofdstad van Qatar, Doha, dat het falen van de resolutie de geloofwaardigheid van de Veiligheidsraad ernstig ondermijnt.
2 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Bedrijven die nu nog gericht zijn op fossiele brandstoffen moeten de weg leiden naar hernieuwbare energie. Daartoe roept VN-chef António Guterres de sector op, bij de openingsceremonie van het jaarlijkse Doha Forum in de hoofdstad van Qatar.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger en de Palestijnse militante groepering Hamas zijn zondag verwikkeld in hevige gevechten in het zuiden van de Gazastrook, waar honderdduizenden mensen hun toevlucht hebben gezocht.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Eras Tour van Taylor Swift is de eerste tour in de geschiedenis die meer dan een miljard dollar opbrengt. Volgens de Britse krant The Mirror heeft de tour, die negen maanden geleden is begonnen, tot nu toe 1,04 miljard dollar opgeleverd. Dat is meer dan 950 miljoen euro.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Anatomy of a Fall heeft zaterdagavond de prijs voor beste film gewonnen bij de European Film Awards. De 36e uitreiking van de Europese filmprijzen vond plaats in Berlijn.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Volgens de Israëlische veiligheidsadviseur zijn in de Gazastrook tot dusver zeker 7000 militanten gedood in de oorlog tegen Hamas. "Dat is een voorzichtige schatting", aldus Tzachi Hanegbi zaterdag in een interview op de tv-zender Channel 12. "Het zouden er best meer kunnen zijn, omdat we niet weten of er nog strijders onder ingestorte gebouwen en in tunnels liggen."
13 uur geleden