Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits radicaal-rechts dumpt EU-lijsttrekker na vergoelijken SS

Duits radicaal-rechts dumpt EU-lijsttrekker na vergoelijken SS

BERLIJN/BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondgenoot van de PVV zet zijn Europese lijsttrekker aan de kant na vergoelijkende opmerkingen over de SS. Maximilian Krah mag, in volle verkiezingscampagne, voorlopig niet voor de partij optreden.

Europarlementariër Krah was al in opspraak sinds een naaste medewerker van hem werd opgepakt wegens spionage voor China. Daarbovenop kwamen Krahs uitlatingen over de SS, die helemaal verkeerd vielen bij andere partijen in de radicaal-rechtse fractie in het Europees Parlement. Niet alle SS'ers waren oorlogsmisdadigers, zei Krah over het nazi-keurkorps dat voorop ging in het uitroeien van de Joden.

Dat werd de partij van de Franse Marine Le Pen, die zich juist wil losmaken van extreemrechts en een gematigder koers kiest, en ook de Deense Volkspartij te gortig. Le Pen kondigde woensdag nog eens een "schone breuk" met de AfD aan.

Russische propaganda

Krah ziet verder af van campagne-activiteiten en trekt zich terug uit de AfD-leiding, laat hij weten op X. Wel lijkt hij voor zijn partij terug te willen keren in het Europees Parlement. Hij ziet geen kwaad in zijn uitlatingen, die hij "feitelijk en genuanceerd" noemt. Maar "het laatste wat we nu nodig hebben is een discussie over mij".

AfD ligt al langer onder vuur. AfD-Europarlementariërs waren volgens Tsjechië ook betrokken bij het verspreiden van Russische propaganda, mogelijk ook tegen betaling. De partij houdt de nummer twee van de Europese lijst om die reden ook al in de luwte.

Le Pen zoekt de laatste tijd toenadering tot de iets gematigder rechts-conservatieve ECR-fractie. Brusselwatchers houden er rekening mee dat ze een nieuwe alliantie wil smeden met partijen als die van de Italiaanse premier Giorgia Meloni, de vaandeldrager van ECR.

Meer uit Buitenland

Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

1 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

2 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

3 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

5 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

5 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

9 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

9 uur geleden