Duits parlementslid verliest immuniteit voor belastingonderzoek
BERLIJN (ANP) - Het Duitse parlement heeft de immuniteit van de fractievoorzitter van de AfD opgeheven. Dat gebeurt op verzoek van justitie die huiszoeking wil doen bij Alexander Gauland omdat hij belasting zou hebben ontdoken.
Justitie onderzoekt al sinds maart vorig jaar of Gauland te weinig belasting heeft betaald. Volgens de fractie van de rechtspopulistische AfD gaat het slechts om een "fout in de aangifte".
De AfD onthield zich donderdag van stemming terwijl alle andere partijen in de Bondsdag stemden voor het intrekken van de immuniteit.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van de rechter doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Een erfgoedorganisatie had een rechtszaak aangespannen, maar de rechter ziet geen reden om de bouw te blokkeren.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft aan het Europees Bureau voor fraudebestrijding OLAF gevraagd onderzoek te doen naar voormalig Eurocommissaris Peter Mandelson. "Gezien de omstandigheden en de aanzienlijke hoeveelheid openbaar gemaakte documenten heeft de Europese Commissie OLAF verzocht de zaak te onderzoeken", laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten.
42 minuten geledenCHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.
1 uur geledenMALMÖ (ANP/AFP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht. Defensieminister Pål Jonson verdenkt volgens Zweedse media Rusland.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.
2 uur geleden