Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits parlementair defensiespecialist wil communicatie beveiligen

Duits parlementair defensiespecialist wil communicatie beveiligen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse parlementair commissaris voor defensie, Eva Högl, heeft voortvarend ingrijpen geëist naar aanleiding van een afluisterschandaal in de strijdkrachten. "Als eerste moeten alle verantwoordelijken op alle niveaus in de strijdkrachten getraind worden in het gebruik van beschermde communicatiemiddelen. Ten tweede moet worden vastgesteld dat geheime informatie en communicatie stabiel en betrouwbaar zijn."

Er moet volgens Högl dan ook meer geld worden uitgegeven voor de contraspionage, zoals met name voor de Militaire Contraspionagedienst.

Vrijdag deelde de hoofdredactrice van de Russische nieuwszender RT een geluidsopname waarin hoge Duitse officieren over de mogelijkheden praatten om Oekraïne te helpen met een raketbeschieting met Duitse Taurusraketten. Doelwit zou de voor Rusland strategische brug over de Straat van Kertsj zijn. Die relatief nieuwe brug verbindt Rusland met het schiereiland de Krim. Een officier merkte ook op dat er "enkele Britten op de grond zijn", mogelijk als helpers bij beschietingen met de Brits-Franse raketten die aan Oekraïne zijn geleverd. De officieren bespraken ook hoe die acties konden worden uitgevoerd zonder dat de Duitse regering er direct bij betrokken zou zijn.

Defensie is een onderzoek begonnen naar het lek. Volgens Duitse media is het een opname van een gesprek dat daadwerkelijk heeft plaatsgevonden. De Duitse minister van Defensie, Boris Pistorius, zei in een eerste reactie zondag dat Rusland "een informatieoorlog" tegen Duitsland voert om in Duitsland verdeeldheid te zaaien. Hij sprak van een kennelijke afluisterpraktijk en bevestigde dat zijn ministerie de zaak onderzoekt.

Meer uit Buitenland

Australië trekt visum in van parlementariër uit Israël

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft het visum ingetrokken van de Israëlische parlementariër Simcha Rothman, lid van een van de coalitiepartijen. Hij is tegen een Palestijnse staat en voor de Israëlische annexatie van de bezette Westelijke Jordaanoever.

47 minuten geleden
Hamas bestudeert weer voorstel voor bestand

CAÏRO (ANP/AFP) - Een delegatie van de Palestijnse beweging Hamas heeft in Caïro weer een voorstel ontvangen voor een bestand met Israël. Het zou gaan om een voorstel dat vrijwel identiek is aan eerdere plannen gebaseerd op een Amerikaans voorstel. Een betrokken Palestijnse functionaris heeft gezegd dat het nieuwe voorstel door de beweging wordt bestudeerd.

56 minuten geleden
Dodental Oekraïne loopt op na Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na nieuwe Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeven, melden de Oekraïense autoriteiten. Rusland zou 140 drones tegen het buurland hebben ingezet, het grootste aantal in twee weken.

1 uur geleden
Finland: bestand en veiligheidsgaranties belangrijkst bij overleg

HELSINKI (AP/RTR) - De Finse premier Petteri Orpo zegt dat een staakt-het-vuren en veiligheidsgaranties de belangrijkste onderwerpen zijn bij het overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Die ontvangt later op maandag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Finse president Alexander Stubb en andere Europese leiders.

3 uur geleden
Joe Caroff, ontwerper van iconisch 007-logo, overleden

NEW YORK (ANP) - Joe Caroff, een van de bekendste designers van Hollywood, is op 103-jarige leeftijd overleden. The Hollywood Reporter meldt dat hij is gestorven in een hospice in New York. Caroff ontwierp begin jaren 60 het wereldberoemde 007-logo, dat nog steeds wordt gebruikt voor de James Bondfilms.

5 uur geleden
Zelensky in Washington aangekomen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is al in Washington aangekomen. Dat meldt hij op X. Hij spreekt maandag met de Amerikaanse president Donald Trump en andere Europese leiders over een mogelijk einde aan de oorlog met Rusland.

7 uur geleden
Trump: herovering Krim en NAVO-lidmaatschap geen optie Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kan de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" beëindigen als hij dat wil, als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social.

7 uur geleden