Duits parlementair defensiespecialist wil communicatie beveiligen
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse parlementair commissaris voor defensie, Eva Högl, heeft voortvarend ingrijpen geëist naar aanleiding van een afluisterschandaal in de strijdkrachten. "Als eerste moeten alle verantwoordelijken op alle niveaus in de strijdkrachten getraind worden in het gebruik van beschermde communicatiemiddelen. Ten tweede moet worden vastgesteld dat geheime informatie en communicatie stabiel en betrouwbaar zijn."
Er moet volgens Högl dan ook meer geld worden uitgegeven voor de contraspionage, zoals met name voor de Militaire Contraspionagedienst.
Vrijdag deelde de hoofdredactrice van de Russische nieuwszender RT een geluidsopname waarin hoge Duitse officieren over de mogelijkheden praatten om Oekraïne te helpen met een raketbeschieting met Duitse Taurusraketten. Doelwit zou de voor Rusland strategische brug over de Straat van Kertsj zijn. Die relatief nieuwe brug verbindt Rusland met het schiereiland de Krim. Een officier merkte ook op dat er "enkele Britten op de grond zijn", mogelijk als helpers bij beschietingen met de Brits-Franse raketten die aan Oekraïne zijn geleverd. De officieren bespraken ook hoe die acties konden worden uitgevoerd zonder dat de Duitse regering er direct bij betrokken zou zijn.
Defensie is een onderzoek begonnen naar het lek. Volgens Duitse media is het een opname van een gesprek dat daadwerkelijk heeft plaatsgevonden. De Duitse minister van Defensie, Boris Pistorius, zei in een eerste reactie zondag dat Rusland "een informatieoorlog" tegen Duitsland voert om in Duitsland verdeeldheid te zaaien. Hij sprak van een kennelijke afluisterpraktijk en bevestigde dat zijn ministerie de zaak onderzoekt.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.
4 uur geleden