Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits parlement verwerpt strengere migratiewet oppositie

Duits parlement verwerpt strengere migratiewet oppositie

BERLIJN (ANP) - Het Duitse parlement heeft nipt een wetsvoorstel van de christendemocratische oppositie voor strengere migratieregels verworpen. Vooraf werd gevreesd dat de rechts-radicale AfD de wet aan een meerderheid zou helpen.

Na een verhit debat in de Bondsdag stemden 338 afgevaardigden voor en 350 tegen bij vijf onthoudingen. Duitse media, zoals de ARD, spreken over een verrassende uitslag. Oppositieleider Friedrich Merz had aangekondigd de stemmen van de AfD op de koop toe te nemen om de migratiestroom te beperken. Daarmee oogstte hij felle kritiek van onder meer de linkse regeringspartijen SPD en Groenen. Ook voormalig regeringsleider Angela Merkel, een CDU-partijgenoot van Merz, keurde de stap af. CDU-voorzitter Merz wil bondskanselier worden na de parlementsverkiezingen van 23 februari.

Woensdag kreeg een niet-bindende oproep van de centrumrechtse CDU en zusterpartij CSU om de migratie aan te pakken nog een nipte meerderheid in het parlement, dankzij de steun van de AfD. Voor het eerst in het bestaan van de Bondsdag werd daarmee de zogenoemde brandmuur van de gevestigde partijen tegen elke samenwerking met radicaal-rechts doorbroken. De SPD noemde het handelen van Merz een "zondeval", een schending van een taboe.

Reputatie

In het urenlange en emotionele debat had minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock gewaarschuwd dat de Europese reputatie van Duitsland op het spel stond. De bewindsvrouw van de Groenen zei dat Duitsland een speciale verantwoordelijkheid heeft om leiderschap te tonen als het dichtstbevolkte land in de Europese Unie: "Welk beeld heeft ons land afgelopen woensdag naar heel Europa en vooral naar Moskou gestuurd? Feestende rechts-extremisten die hun geluk nauwelijks konden geloven, AfD-parlementariërs die grijnzend selfies namen om deze historische dag vast te leggen."

De afgelopen dagen waren er in meerdere Duitse steden betogingen tegen het wetsvoorstel en het slechten van de brandmuur. Tijdens het debat werd een CDU-partijkantoor in Hannover ongeveer een uur bezet.

Meer uit Buitenland

Klappen uitgedeeld tijdens rally van Trump voor midterms

PENDLETON (ANP) - Tijdens een rally voor de tussentijdse verkiezingen van de Amerikaanse president Donald Trump in South Carolina zijn klappen gevallen tussen voor- en tegenstanders van de president. Dat meldt onder andere de zender Fox Carolina.

1 uur geleden
Vleesetende schroefwormvlieg ontdekt bij eland in Texas

WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is de schroefwormvlieg aangetroffen in het wild bij een eland. Een jager rapporteerde de vondst van de parasiet in Pecos County, zo meldt de inspectiedienst voor Dier- en Plantgezondheid van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, APHIS.

2 uur geleden
Doden bij noodweer in Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône

MARSEILLE (ANP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen en één persoon is gewond geraakt bij noodweer in de Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône.

2 uur geleden
Amerikaanse politicus en 72 anderen vrijgelaten door Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.

5 uur geleden
Tumor paus niet uitgezaaid, geen verdere behandeling nodig

VATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.

6 uur geleden
Demonstraties in delen Parijs donderdag verboden

PARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.

7 uur geleden
Cuba beschuldigt VS van druk op landen voor VN-stemming

HAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.

7 uur geleden