Duits parlement stemt tegen levering kruisraketten
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse coalitiepartijen hebben in het parlement de levering van kruisraketten aan Oekraïne tegengehouden. Ook twee partijen die in principe voorstander zijn van zo'n leverantie stemden tegen omdat ze vinden dat de indieners het proces niet zuiver hadden doorlopen.
Het voorstel om de Taurusraketten te sturen kwam van de oppositiepartij CDU en zusterpartij CSU. Coalitiepartijen De Groenen en FDP willen hetzelfde, maar niet nu. De reden is dat het voorstel werd ingebracht rond een jaarlijks debat van de parlementscommissie voor de krijgsmacht.
"Het is ronduit ongepast om een verslag van de Parlementair Commissaris voor de Strijdkrachten, dat vandaag besproken wordt en uitsluitend te maken heeft met de zorgen van soldaten van de Bundeswehr, te vermengen met de discussie over de toekomstige steun voor Oekraïne", zegt Marie-Agnes Strack-Zimmermann van coalitiepartij FDP. Ze hoopt wel dat de wapens geleverd worden, omdat ze een "fundamentele bijdrage" kunnen leveren aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.
De Duitse regering zag in oktober nog af van levering van de Taurusraketten omdat die met een bereik van 500 kilometer ook doelen op Russisch grondgebied zouden kunnen raken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
46 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
8 uur geleden