Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits parlement stemt tegen levering kruisraketten

Duits parlement stemt tegen levering kruisraketten

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse coalitiepartijen hebben in het parlement de levering van kruisraketten aan Oekraïne tegengehouden. Ook twee partijen die in principe voorstander zijn van zo'n leverantie stemden tegen omdat ze vinden dat de indieners het proces niet zuiver hadden doorlopen.

Het voorstel om de Taurusraketten te sturen kwam van de oppositiepartij CDU en zusterpartij CSU. Coalitiepartijen De Groenen en FDP willen hetzelfde, maar niet nu. De reden is dat het voorstel werd ingebracht rond een jaarlijks debat van de parlementscommissie voor de krijgsmacht.

"Het is ronduit ongepast om een verslag van de Parlementair Commissaris voor de Strijdkrachten, dat vandaag besproken wordt en uitsluitend te maken heeft met de zorgen van soldaten van de Bundeswehr, te vermengen met de discussie over de toekomstige steun voor Oekraïne", zegt Marie-Agnes Strack-Zimmermann van coalitiepartij FDP. Ze hoopt wel dat de wapens geleverd worden, omdat ze een "fundamentele bijdrage" kunnen leveren aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.

De Duitse regering zag in oktober nog af van levering van de Taurusraketten omdat die met een bereik van 500 kilometer ook doelen op Russisch grondgebied zouden kunnen raken.

Meer uit Buitenland

Prins William vertegenwoordigt Charles bij uitvaart koning Harald

LONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Libanon: doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.

8 uur geleden
Honderden personen bij herdenkingsdienst Mladić

BELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.

8 uur geleden
Poetin kondigt alsnog tijdelijk bestand rond Kyiv aan

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.

10 uur geleden
Grote inzet bij zware natuurbrand in Zuid-Frankrijk

PUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.

11 uur geleden
Russische media: Witkoff en Kushner geland in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.

13 uur geleden
Frankrijk verwerpt complotverwijt Nigerees regime

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.

15 uur geleden