Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits parlement stemt tegen levering kruisraketten

Duits parlement stemt tegen levering kruisraketten

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse coalitiepartijen hebben in het parlement de levering van kruisraketten aan Oekraïne tegengehouden. Ook twee partijen die in principe voorstander zijn van zo'n leverantie stemden tegen omdat ze vinden dat de indieners het proces niet zuiver hadden doorlopen.

Het voorstel om de Taurusraketten te sturen kwam van de oppositiepartij CDU en zusterpartij CSU. Coalitiepartijen De Groenen en FDP willen hetzelfde, maar niet nu. De reden is dat het voorstel werd ingebracht rond een jaarlijks debat van de parlementscommissie voor de krijgsmacht.

"Het is ronduit ongepast om een verslag van de Parlementair Commissaris voor de Strijdkrachten, dat vandaag besproken wordt en uitsluitend te maken heeft met de zorgen van soldaten van de Bundeswehr, te vermengen met de discussie over de toekomstige steun voor Oekraïne", zegt Marie-Agnes Strack-Zimmermann van coalitiepartij FDP. Ze hoopt wel dat de wapens geleverd worden, omdat ze een "fundamentele bijdrage" kunnen leveren aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.

De Duitse regering zag in oktober nog af van levering van de Taurusraketten omdat die met een bereik van 500 kilometer ook doelen op Russisch grondgebied zouden kunnen raken.

Meer uit Buitenland

Trump herhaalt na drones Leipzig: Poetin wil NAVO niet aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.

30 minuten geleden
Strafzaak Lindsay Clancy mislukt na patstelling jury

PLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.

1 uur geleden
Hongaarse universiteiten weer aangesloten bij Erasmus-programma

BOEDAPEST (ANP) - Alle Hongaarse universiteiten worden weer aangesloten bij het Erasmus-uitwisselingsprogramma van de Europese Unie. Volgens de Hongaarse minister van Onderwijs Judit Lannert zijn alle universiteiten die eerder werden uitgesloten vanaf nu weer toegelaten om mee te doen aan het populaire programma.

1 uur geleden
Komiek Deniz Göktaş vervolgd voor beledigen president Erdogan

ANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.

2 uur geleden
Meloni viert dat haar regering recordperiode aan de macht is

ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.

2 uur geleden
Oekraïne stelt bestand voor tijdens bezoek Amerikaanse gezanten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt Rusland een staakt-het-vuren te hebben voorgesteld voor tijdens het bezoek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die worden dit weekend in Moskou en Kyiv verwacht en volgens Zelensky zou het goed zijn voor de onderhandelingen om die dagen niet aan te vallen.

2 uur geleden
Zoon bevestigt dat uitvaart Mladić maandag is

BELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - De uitvaart van de Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić vindt komende maandag plaats, bevestigt zijn zoon na berichten in Servische media. Er worden tienduizenden mensen verwacht in Belgrado voor de uitvaart met staatseer.

2 uur geleden