Duits parlement stemt tegen levering kruisraketten
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse coalitiepartijen hebben in het parlement de levering van kruisraketten aan Oekraïne tegengehouden. Ook twee partijen die in principe voorstander zijn van zo'n leverantie stemden tegen omdat ze vinden dat de indieners het proces niet zuiver hadden doorlopen.
Het voorstel om de Taurusraketten te sturen kwam van de oppositiepartij CDU en zusterpartij CSU. Coalitiepartijen De Groenen en FDP willen hetzelfde, maar niet nu. De reden is dat het voorstel werd ingebracht rond een jaarlijks debat van de parlementscommissie voor de krijgsmacht.
"Het is ronduit ongepast om een verslag van de Parlementair Commissaris voor de Strijdkrachten, dat vandaag besproken wordt en uitsluitend te maken heeft met de zorgen van soldaten van de Bundeswehr, te vermengen met de discussie over de toekomstige steun voor Oekraïne", zegt Marie-Agnes Strack-Zimmermann van coalitiepartij FDP. Ze hoopt wel dat de wapens geleverd worden, omdat ze een "fundamentele bijdrage" kunnen leveren aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.
De Duitse regering zag in oktober nog af van levering van de Taurusraketten omdat die met een bereik van 500 kilometer ook doelen op Russisch grondgebied zouden kunnen raken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
1 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft zaterdag tijdens een landelijke protestdag 135 mensen opgepakt en verschillende wapens in beslag genomen, meldt Laurent Nuñez. Er heeft zich volgens de minister van Binnenlandse Zaken vooralsnog "geen groot incident" voorgedaan.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Sinds de olijvenoogsten op de Palestijnse Westelijke Jordaanoever eind september begonnen, zijn tot dusver ruim driehonderd incidenten van Israëlisch kolonistengeweld gemeld. Het gaat daarbij om diefstal, vernielingen en gerichte aanvallen, aldus de Israëlische mensenrechtenorganisatie Yesh Din.
3 uur geleden