Duits parlement stemt tegen levering kruisraketten
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse coalitiepartijen hebben in het parlement de levering van kruisraketten aan Oekraïne tegengehouden. Ook twee partijen die in principe voorstander zijn van zo'n leverantie stemden tegen omdat ze vinden dat de indieners het proces niet zuiver hadden doorlopen.
Het voorstel om de Taurusraketten te sturen kwam van de oppositiepartij CDU en zusterpartij CSU. Coalitiepartijen De Groenen en FDP willen hetzelfde, maar niet nu. De reden is dat het voorstel werd ingebracht rond een jaarlijks debat van de parlementscommissie voor de krijgsmacht.
"Het is ronduit ongepast om een verslag van de Parlementair Commissaris voor de Strijdkrachten, dat vandaag besproken wordt en uitsluitend te maken heeft met de zorgen van soldaten van de Bundeswehr, te vermengen met de discussie over de toekomstige steun voor Oekraïne", zegt Marie-Agnes Strack-Zimmermann van coalitiepartij FDP. Ze hoopt wel dat de wapens geleverd worden, omdat ze een "fundamentele bijdrage" kunnen leveren aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.
De Duitse regering zag in oktober nog af van levering van de Taurusraketten omdat die met een bereik van 500 kilometer ook doelen op Russisch grondgebied zouden kunnen raken.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
18 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
6 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
7 uur geleden