Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits parlement stemt regering weg voor nieuwe verkiezingen

Duits parlement stemt regering weg voor nieuwe verkiezingen

BERLIJN (ANP) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, heeft zoals verwacht de regering van bondskanselier Olaf Scholz met een vertrouwensstemming weggestemd. Met deze formaliteit wordt de weg vrijgemaakt voor vervroegde parlementsverkiezingen begin volgend jaar.

Van de parlementariërs stemden er 394 tegen Scholz' regering en 207 voor. 116 parlementariërs onthielden zich van stemming. De uitslag is niet verrassend omdat de regering geen parlementaire meerderheid meer heeft.

Scholz zal president Frank-Walter Steinmeier vragen het parlement te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. De stembusgang moet binnen zestig dagen worden gehouden. Scholz heeft al 23 februari voorgesteld en Steinmeier lijkt daarmee in te zullen stemmen.

Onenigheid

De vertrouwensstemming volgde op het uiteenvallen van de coalitie bestaande uit Scholz' sociaaldemocraten (SPD), de Groenen en de liberale FDP vorige maand. Scholz ontsloeg FDP'er Christian Lindner als minister van Financiën na onenigheid over de begroting. Lindners partij stapte vervolgens uit de regering, die daarmee zijn meerderheid in de Bondsdag verloor.

Scholz wil door als bondskanselier en is bij de verkiezingen opnieuw de kanselierskandidaat van de SPD. Zijn partij staat in de peilingen achter op het christendemocratische blok CDU/CSU en het radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD).

Meer uit Buitenland

Experts: stroomstoring Spanje en Portugal samenloop van factoren

MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.

24 minuten geleden
Woordvoerder Iraanse garde gedood bij luchtaanvallen VS en Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.

2 uur geleden
Israël valt Syrische doelen aan na geweld tegen druzen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.

3 uur geleden
Mette-Marit zegt dat zij is 'gemanipuleerd' door Jeffrey Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.

4 uur geleden
Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

7 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

9 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

9 uur geleden