Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits parlement stemt over vaccinatieplicht

Duits parlement stemt over vaccinatieplicht

BERLIJN (ANP) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, stemt donderdag over de eventuele invoering van een vaccinatieplicht komend najaar. De links-liberale driepartijencoalitie die het land regeert wil in ieder geval een verplichting voor mensen ouder dan 60 jaar om zich te laten inenten tegen Covid-19. Bondskanselier Olaf Scholz en zijn gezondheidsminister Karl Lauterbach hebben gezegd voorstander te zijn van een vaccinatieplicht vanaf 18 jaar, maar daar lijkt geen meerderheid voor te zijn in het parlement.

De Bondsdag moet zelf met wetgeving komen en niet, zoals gebruikelijk, de regering of het betrokken ministerie. Dat komt omdat een standpunt over vaccinatieplicht een gewetenskwestie zou zijn die de partijpolitiek overstijgt. Volgens tegenstanders druist de verplichte vaccinatie in tegen grondrechten die stellen dat iedereen zelf mag bepalen wat er met zijn of haar lichaam gebeurt, of medische handelingen worden verricht en of voorgeschreven medicijnen worden ingenomen.

In Duitsland is ongeveer driekwart van de bevolking ingeënt. In het land is het coronavirus vastgesteld bij circa een kwart van de Duitsers. Het land van bijna 84 miljoen inwoners wijt ruim 130.000 sterfgevallen aan het coronavirus, dat eind 2019 opdook in China.

Meer uit Buitenland

Media Iran melden explosies en aanval, VS ontkennen betrokkenheid

BUSHEHR (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdagavond opnieuw een aanval uitgevoerd op Bushehr in het zuiden van Iran, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ook op andere plekken werden door Iraanse media explosies gemeld, zoals in de zuidelijke stad Bandar Abbas. De VS ontkennen iets met de explosies te maken te hebben.

21 minuten geleden
Bron VS: Israël trekt zich komende dagen terug uit deel Libanon

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zal zich de komende dagen terugtrekken uit een van de bezette gebieden waar het Libanese leger de controle moet overnemen. Dat heeft een Amerikaanse functionaris donderdag gezegd. Bovendien zou worden gewerkt aan het in kaart brengen van meer van dit soort "pilot zones" (proefgebieden).

1 uur geleden
Geletruidrager Træen breekt rib bij val in afdaling Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft donderdag in de Tour de France een rib gebroken. Dat blijkt uit het medische communiqué van de Tourorganisatie. De renner van Uno-X Mobility reed in de gele leiderstrui toen hij ten val kwam in de afdaling van de Col du Tourmalet.

1 uur geleden
Dodelijke brand in Chinese schoenenfabriek onder controle

JINJIANG (ANP/AFP) - De grote dodelijke brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang is onder controle. Volgens de autoriteiten vielen er 28 doden. Het duurde uren voor de brandweer de brand meester was. Op het moment dat die donderdag uitbrak in een fabriek van de Huiteng Shoes Company waren volgens staatspersbureau Xinhua 237 werknemers aanwezig.

3 uur geleden
Iran voert diplomatiek overleg over jongste Amerikaanse aanvallen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran voert diplomatiek overleg over de jongste Amerikaanse aanvallen op de kust van het land, die minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi Amerikaans "avonturisme" noemt. Hij spreekt daarover met de legerleider van Pakistan, veldmaarschalk Asim Munir. Pakistan staat op de voorgrond bij bemiddelingen tussen Iran en de VS.

4 uur geleden
Minstens 28 doden bij brand in Chinese schoenenfabriek

JINJIANG (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang zijn zeker 28 doden gevallen, melden staatsmedia. De brand is uitgebroken in een vestiging van de Huiteng Shoes Company in het district Chendai.

6 uur geleden
Franse politie zet duizenden agenten in rond WK-wedstrijd

PARIJS (ANP) - Frankrijk zet zeker 20.000 politiemensen in voor de WK-voetbalwedstrijd Frankrijk-Marokko, deze donderdagavond. Zo'n 8000 van hen worden ingezet in Parijs, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt, melden Franse media.

6 uur geleden