Duits parlement stemt over vaccinatieplicht
BERLIJN (ANP) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, stemt donderdag over de eventuele invoering van een vaccinatieplicht komend najaar. De links-liberale driepartijencoalitie die het land regeert wil in ieder geval een verplichting voor mensen ouder dan 60 jaar om zich te laten inenten tegen Covid-19. Bondskanselier Olaf Scholz en zijn gezondheidsminister Karl Lauterbach hebben gezegd voorstander te zijn van een vaccinatieplicht vanaf 18 jaar, maar daar lijkt geen meerderheid voor te zijn in het parlement.
De Bondsdag moet zelf met wetgeving komen en niet, zoals gebruikelijk, de regering of het betrokken ministerie. Dat komt omdat een standpunt over vaccinatieplicht een gewetenskwestie zou zijn die de partijpolitiek overstijgt. Volgens tegenstanders druist de verplichte vaccinatie in tegen grondrechten die stellen dat iedereen zelf mag bepalen wat er met zijn of haar lichaam gebeurt, of medische handelingen worden verricht en of voorgeschreven medicijnen worden ingenomen.
In Duitsland is ongeveer driekwart van de bevolking ingeënt. In het land is het coronavirus vastgesteld bij circa een kwart van de Duitsers. Het land van bijna 84 miljoen inwoners wijt ruim 130.000 sterfgevallen aan het coronavirus, dat eind 2019 opdook in China.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
8 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
8 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
9 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
9 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
10 uur geleden