Duits parlement slaat alarm over slechte staat leger
BERLIJN (ANP) - De 'commissaris strijdkrachten' van de Duitse Bondsdag, Eva Högl, heeft alarm geslagen over de beroerde staat van het leger. Van al het grotere materieel is volgens Högl nauwelijks de helft inzetbaar en ze noemt dit onacceptabel. "Indien noodzakelijk riskeren onze militairen hun leven en daarom moeten ze beschikken over het beste en meest adequate materieel."
Maar ook de onderkomens laten veel te wensen over. Högl zei dat ze in haar gesprekken met leden van de strijdkrachten nergens níet is geconfronteerd met tekorten of mankementen. Bovendien bereiken de vermogens van het personeel volgens de parlementair commissaris hun grenzen. Dat komt niet door de omvang van de Bundeswehr, waar meer dan 183.500 militairen werken, maar door steeds omvangrijkere taken en de buitengewone missies zoals die bijvoorbeeld voor de evacuaties uit Afghanistan.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz maakte onlangs een eenmalige investering van 100 miljard euro in defensie bekend. Het defensiebudget wordt ook structureel verhoogd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, heeft het geweld in Frankrijk en zijn stad van zaterdag scherp veroordeeld. In een exclusief interview met de veelgelezen krant France-Ouest zegt hij dat de middelen inmiddels hun doel voorbijschieten.
22 minuten geledenSAINT-ÉTIENNE (ANP/AFP) - In het Zuid-Franse Saint-Étienne, niet ver ten zuidwesten van Lyon, is een demonstrant een hand verloren door een politiegranaat. Dat meldt persbureau AFP op gezag van iemand met kennis van het voorval.
24 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo is zaterdagmiddag teruggekeerd in het Vaticaan, na een operatie in het ziekenhuis waarbij een kwaadaardig knobbeltje in zijn long is verwijderd.
27 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn opnieuw gevallen van ebola vastgesteld. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid. Met de vier nu gemelde besmettingen komt het totale aantal gevallen op zeven.
57 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De onlusten bij de Franse protesten breiden zich steeds verder uit. Er worden inmiddels ook gewelddadige confrontaties met de politie gemeld in Nice, Lille en Straatsburg, terwijl het aantal plekken waar het uit de hand loopt in Parijs, Marseille en Lyon eveneens toeneemt. Dat blijkt uit berichtgeving op Franse nieuwsblogs en berichtendienst X.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi wil de militaire academie in zijn land een centrale rol geven in het klaarstomen van de toekomstige leiders. Dat zei de oud-generaal zaterdag tijdens een toespraak ter plaatse, waar hij ook benadrukte dat hij geen vierde termijn ambieert.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - President Emmanuel Macron van Frankrijk heeft beloofd extra politie-eenheden naar Marseille te sturen nu de protesten in de havenstad zijn ontaard in rellen.
1 uur geleden