
Duits parlement slaat alarm over slechte staat leger
BERLIJN (ANP) - De 'commissaris strijdkrachten' van de Duitse Bondsdag, Eva Högl, heeft alarm geslagen over de beroerde staat van het leger. Van al het grotere materieel is volgens Högl nauwelijks de helft inzetbaar en ze noemt dit onacceptabel. "Indien noodzakelijk riskeren onze militairen hun leven en daarom moeten ze beschikken over het beste en meest adequate materieel."
Maar ook de onderkomens laten veel te wensen over. Högl zei dat ze in haar gesprekken met leden van de strijdkrachten nergens níet is geconfronteerd met tekorten of mankementen. Bovendien bereiken de vermogens van het personeel volgens de parlementair commissaris hun grenzen. Dat komt niet door de omvang van de Bundeswehr, waar meer dan 183.500 militairen werken, maar door steeds omvangrijkere taken en de buitengewone missies zoals die bijvoorbeeld voor de evacuaties uit Afghanistan.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz maakte onlangs een eenmalige investering van 100 miljard euro in defensie bekend. Het defensiebudget wordt ook structureel verhoogd.
Meer uit Buitenland
OREM (ANP) - FBI-directeur Kash Patel heeft in een bericht op X laten weten dat de verdachte die eerder was aangehouden in verband met de moord op de conservatieve Amerikaanse influencer Charlie Kirk, weer is vrijgelaten na verhoor door de politie.
56 minuten geledenN i e u w bericht: reacties van Europese leiders in 5e en 6e alinea
58 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten gaan overleggen over het mogelijk instellen van een nieuwe visumcategorie voor Zuid-Koreaanse werknemers. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap op basis van de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Cho Hyun.
1 uur geledenOREM (ANP) - Volgens de gouverneur van Utah, Spencer Cox, gaan de autoriteiten ervan uit dat er slechts één persoon betrokken was bij de dodelijke schietpartij op Charlie Kirk op een universiteitscampus in Utah.
1 uur geledenOREM (ANP) - Op sociale media hebben veel prominente politici uit de Verenigde Staten hun afschuw uitgesproken over de moord op de Amerikaanse conservatieve activist Charlie Kirk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn beslissing om Hamas in Qatar aan te vallen niet verstandig was. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op basis van hoge functionarissen binnen de Amerikaanse regering.
3 uur geledenDOHA (ANP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, zegt dat zijn regering haar positie als bemiddelaar in de oorlog tussen Hamas en Israël heroverweegt, nu Israël een aanval heeft uitgevoerd op Qatarese bodem. Dat zei hij in een interview met CNN, een dag na de aanval in de Qatarese hoofdstad Doha.
3 uur geleden