Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits parlement akkoord met 100 miljard euro voor defensie

Duits parlement akkoord met 100 miljard euro voor defensie

BERLIJN (ANP) - De Duitse strijdkrachten krijgen de komende jaren een ongekende financiële injectie van 100 miljard euro, als reactie op de Russische invasie in Oekraïne. Een grote meerderheid in het Duitse parlement, de Bondsdag, ging akkoord met het voorstel van de coalitie van sociaaldemocraten, Groenen en liberalen.

Voor de enorme extra uitgave voor het leger was een verandering van de grondwet nodig. De vereiste tweederdemeerderheid werd gehaald omdat ook de meeste oppositionele christendemocraten instemden. Van de regeringspartijen waren echter ook enkele afgevaardigden tegen. Zo was er kritiek op de financiële uitzonderingspositie voor defensie, waarvoor Duitsland zich diep in de schulden moet steken. Een parlementariër van de Groenen vreest dat de "voorrangsregel" voor defensie-uitgaven ten koste gaat van onder meer de sociale zekerheid, melden Duitse media.

Voorstanders daarentegen begroeten de 100 miljard als broodnodig om de krijgsmacht weer op peil te brengen. De Bundeswehr kampt onder meer met verouderde en niet meer functionerende pantservoertuigen. Daarnaast heeft de marine nieuwe fregatten nodig en de luchtmacht geavanceerdere vliegtuigen.

Meer uit Buitenland

Verenigd Koninkrijk kampt met 'ongekende' uitbraak meningitis

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.

21 minuten geleden
VN: Voedseltekort dreigt voor miljoenen mensen door Iran-oorlog

GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).

1 uur geleden
VN willen onderzoek naar dodelijke explosie ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.

1 uur geleden
Zelensky aan EU: over 1,5 maand weer olie door Droezjba-pijplijn

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.

2 uur geleden
Zeestraat Hormuz kan niet los worden gezien van oorlog, zegt Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.

2 uur geleden
VN beginnen onderzoek naar dodelijke aanval op meisjesschool Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.

3 uur geleden
Iran zet strijd tegen Israël en VS voort en wijst bemiddeling af

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.

3 uur geleden