Duits ondernemersvertrouwen op laagste niveau in zes maanden
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Duitse ondernemers is in oktober voor de vierde maand op rij gedaald en staat nu op het laagste niveau in zes maanden, aldus onderzoeksinstituut Ifo. Vooral de aanhoudende problemen in de toeleveringsketen leiden tot kopzorgen bij Duitse bedrijven, stellen de onderzoekers.
De index die het vertrouwen meet staat nu op een stand van 97,7. Met name bij de toekomstverwachtingen is er meer onzekerheid bij ondernemers. Maar ook over de huidige situatie zijn ze minder optimistisch. Door tekorten aan materialen. bijvoorbeeld het gebrek aan computerchips bij autobedrijven, wordt de productie in de Duitse industrie geremd.
Ifo-president Clemens Fuest spreekt in een toelichting van "zand in de wielen van de Duitse economie" waardoor het herstel wordt gehinderd. Belangrijke Duitse economische onderzoeksinstituten, waaronder Ifo, hebben onlangs hun verwachtingen voor de groei van de Duitse economie voor dit jaar flink verlaagd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden