Duits ondernemersvertrouwen daalt nog verder door coronazorgen
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Duitse ondernemers is in november voor de vijfde maand op rij gedaald. Volgens het toonaangevende onderzoeksinstituut Ifo staat die nu op het laagste niveau in zeven maanden. Dat komt door het toenemende aantal coronabesmettingen in Duitsland, de toenemende inflatie en aanhoudende problemen in de leveringsketen.
De index die het vertrouwen meet staat nu op een stand van 96,7 tegen 97,7 een maand eerder. Duitse ondernemers hebben het hele jaar al te maken met leveringsproblemen. Daar komt nu inflatiedruk bovenop. Volgens de Bundesbank kan de inflatie in november in de buurt komen van de 6 procent en voor een langere tijd hoog blijven.
Bovendien dreigt de dienstensector een nieuwe klap te krijgen door beperkingen die worden opgelegd vanwege het oplopende aantal besmettingen met het coronavirus. "Knelpunten in de aanvoer en de vierde golf van het coronavirus zijn een uitdaging voor Duitse bedrijven", zegt Ifo-president Clemens Fuest in een toelichting. Ook de verwachtingen voor het komende halfjaar zijn verslechterd.
Het Franse ondernemersvertrouwen is juist onverwacht gestegen. Die staat ondanks zorgen over stijgende aantallen coronabesmettingen op het hoogste niveau sinds juni 2007. Dat komt onder meer doordat orderboeken van de Franse industrie goed gevuld zijn met buitenlandse opdrachten.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
4 uur geleden