Duits ondernemersvertrouwen daalt nog verder door coronazorgen
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Duitse ondernemers is in november voor de vijfde maand op rij gedaald. Volgens het toonaangevende onderzoeksinstituut Ifo staat die nu op het laagste niveau in zeven maanden. Dat komt door het toenemende aantal coronabesmettingen in Duitsland, de toenemende inflatie en aanhoudende problemen in de leveringsketen.
De index die het vertrouwen meet staat nu op een stand van 96,7 tegen 97,7 een maand eerder. Duitse ondernemers hebben het hele jaar al te maken met leveringsproblemen. Daar komt nu inflatiedruk bovenop. Volgens de Bundesbank kan de inflatie in november in de buurt komen van de 6 procent en voor een langere tijd hoog blijven.
Bovendien dreigt de dienstensector een nieuwe klap te krijgen door beperkingen die worden opgelegd vanwege het oplopende aantal besmettingen met het coronavirus. "Knelpunten in de aanvoer en de vierde golf van het coronavirus zijn een uitdaging voor Duitse bedrijven", zegt Ifo-president Clemens Fuest in een toelichting. Ook de verwachtingen voor het komende halfjaar zijn verslechterd.
Het Franse ondernemersvertrouwen is juist onverwacht gestegen. Die staat ondanks zorgen over stijgende aantallen coronabesmettingen op het hoogste niveau sinds juni 2007. Dat komt onder meer doordat orderboeken van de Franse industrie goed gevuld zijn met buitenlandse opdrachten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.
58 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
9 uur geleden