Duits OM: verdachte Maagdenburg boos om aanpak Saudiërs
MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Onvrede over hoe Saudische vluchtelingen worden behandeld in Duitsland speelde mogelijk een rol bij het motief van de man die vrijdagavond inreed op bezoekers van een kerstmarkt in Maagdenburg. Dat heeft Horst Walter Nopens van het Duitse OM bekendgemaakt op een persconferentie.
Het onderzoek naar het motief loopt nog, benadrukte Nopens. Maar het OM gaat ervan uit dat de 50-jarige Saudische verdachte alleen handelde. Hij wordt momenteel nog verhoord. Het OM zal de verdachte aanklagen voor zeker vijf moorden en 205 pogingen tot moord.
Een van de vijf dodelijke slachtoffers is een 9-jarig kind, de overige doden zijn volwassenen. Meer is er niet over hun identiteit openbaar gemaakt. De verdachte heeft gebruikgemaakt van een evacuatieroute om het plein van de kerstmarkt op te rijden. De kerstmarkt is voor dit jaar definitief afgeblazen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
24 minuten geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
6 uur geleden