Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits OM: verdachte Maagdenburg boos om aanpak Saudiërs

Duits OM: verdachte Maagdenburg boos om aanpak Saudiërs

MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Onvrede over hoe Saudische vluchtelingen worden behandeld in Duitsland speelde mogelijk een rol bij het motief van de man die vrijdagavond inreed op bezoekers van een kerstmarkt in Maagdenburg. Dat heeft Horst Walter Nopens van het Duitse OM bekendgemaakt op een persconferentie.

Het onderzoek naar het motief loopt nog, benadrukte Nopens. Maar het OM gaat ervan uit dat de 50-jarige Saudische verdachte alleen handelde. Hij wordt momenteel nog verhoord. Het OM zal de verdachte aanklagen voor zeker vijf moorden en 205 pogingen tot moord.

Een van de vijf dodelijke slachtoffers is een 9-jarig kind, de overige doden zijn volwassenen. Meer is er niet over hun identiteit openbaar gemaakt. De verdachte heeft gebruikgemaakt van een evacuatieroute om het plein van de kerstmarkt op te rijden. De kerstmarkt is voor dit jaar definitief afgeblazen.

Meer uit Buitenland

Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

21 minuten geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

32 minuten geleden
Oekraïne meldt meerdere doden na aanhoudende Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.

40 minuten geleden
Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

2 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

3 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

3 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

10 uur geleden