Duits OM: verdachte Maagdenburg boos om aanpak Saudiërs
MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Onvrede over hoe Saudische vluchtelingen worden behandeld in Duitsland speelde mogelijk een rol bij het motief van de man die vrijdagavond inreed op bezoekers van een kerstmarkt in Maagdenburg. Dat heeft Horst Walter Nopens van het Duitse OM bekendgemaakt op een persconferentie.
Het onderzoek naar het motief loopt nog, benadrukte Nopens. Maar het OM gaat ervan uit dat de 50-jarige Saudische verdachte alleen handelde. Hij wordt momenteel nog verhoord. Het OM zal de verdachte aanklagen voor zeker vijf moorden en 205 pogingen tot moord.
Een van de vijf dodelijke slachtoffers is een 9-jarig kind, de overige doden zijn volwassenen. Meer is er niet over hun identiteit openbaar gemaakt. De verdachte heeft gebruikgemaakt van een evacuatieroute om het plein van de kerstmarkt op te rijden. De kerstmarkt is voor dit jaar definitief afgeblazen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
38 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
4 uur geleden