Duits OM onderzoekt chauffeur Flixbus na ongeval bij Leipzig
LEIZPIG (ANP/DPA) - Het Duitse Openbaar Ministerie stelt een onderzoek in naar de chauffeur van de bus die woensdag van de weg raakte in de buurt van Leipzig. De 62-jarige man wordt beschuldigd van onopzettelijke doodslag en lichamelijk letsel door nalatigheid.
De dubbeldekker van maatschappij Flixbus raakte woensdagochtend van de weg op de A9 en sloeg over de kop met 54 inzittenden aan boord. Er vielen volgens de politie vier doden, zes zwaargewonden en 29 lichtgewonden.
De identiteit van de dodelijke slachtoffers is nog niet bekend. De politie hoopt hier in de loop van donderdagmiddag meer bekend over te kunnen maken.
Ongevallenanalyse
Onderzoekers proberen de oorzaak van het ongeluk te achterhalen. Alle gewonden zullen worden ondervraagd zodra hun gezondheid dat toelaat, zei een woordvoerder van de politie in Leipzig donderdag. Het OM heeft om een ongevallenanalyse gevraagd. De eerste resultaten van het onderzoek worden over enkele weken verwacht.
De bus was onderweg van Berlijn naar Zürich. Voor zover bekend waren er geen andere voertuigen bij betrokken. Volgens Flixbus zou de chauffeur zich aan de verplichte rij- en rusttijden hebben gehouden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
51 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
57 minuten geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
2 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
2 uur geleden