Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits OM klaagt nog eens acht VW-medewerkers aan om dieselaffaire

Duits OM klaagt nog eens acht VW-medewerkers aan om dieselaffaire

BRAUNSCHWEIG (ANP/DPA) - Openbaar aanklagers in Duitsland hebben nog eens acht medewerkers van Volkswagen aangeklaagd op verdenking van betrokkenheid bij het dieselschandaal van het autoconcern. Bij de nieuwe beschuldigden zitten leidinggevenden van Volkswagen, meldde het parket van Braunschweig.

De verdachten worden ervan beschuldigd tussen het najaar van 2006 en september 2015 betrokken te zijn geweest bij de installatie van software die de uitstootwaarden van dieselmotoren manipuleerde bij tests. Volgens het Duitse Openbaar Ministerie spoorden ze anderen ertoe aan die software te installeren of ondersteunden ze het. De verdachten wordt ook kwalijk genomen dat ze het gebruik van de sjoemeltechnologie niet tegenhielden, terwijl ze wisten dat het om een illegale praktijk ging.

In 2015 kwam aan het licht dat Volkswagen jarenlang gebruik maakte van software die dieselmotoren bij emissietests schoner liet lijken dan ze in werkelijkheid waren. Justitie in Duitsland onderzoekt in totaal enkele tientallen personen wegens betrokkenheid bij de zaak. Een van hen is Martin Winterkorn, de voormalige topman van Volkswagen die het bedrijf leidde toen het schandaal bekend werd. Onlangs gaf de rechtbank van Braunschweig groen licht voor een strafproces tegen Winterkorn, waardoor de oud-topman zich openlijk moet verweren tegen de fraudebeschuldigingen.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

3 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

4 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

4 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

5 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

5 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

7 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

7 uur geleden