Duits-Nederlandse samenwerking tegen plofkraken geïntensiveerd
OSNABRÜCK (ANP) - De politie in de Duitse grensregio’s met Nederland gaan intensiever samenwerken tegen de voornamelijk uit Nederland afkomstige plofkrakers. Vrijdag maakte de politie in de Duitse noordelijke deelstaat Nedersaksen bekend een speciaal rechercheteam opgetuigd te hebben om de plofkrakers op te sporen. Dit rechercheteam gaat nauw samenwerken met de politie van de zuidelijker gelegen deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen en met Nederland.
Het nieuwe rechercheteam bestaat volgens een woordvoerster van de politie in Osnabrück uit ervaren rechercheurs. De bovenregionale samenwerking moet de grensoverschrijdende samenhangen van de plofkraken en plofkrakers in kaart brengen.
Volgens de Duitse politie is de Nederlandse dadergroep goed georganiseerd. "We hopen door onze zeer goede en nauwe samenwerking met de politie in Nederland en Noord-Rijnland-Westfalen de daders op het spoor te komen", aldus de woordvoerster.
Werkwijze
Alleen al in Nedersaksen zijn er sinds 2015 met name in de regio’s Bentheim en Emsland 63 geldautomaten opgeblazen, aldus de Duitse politie. Het gaat om een gebied langs de Duitse kant van de grens tussen Enschede en Winschoten. De schade aan gebouwen bedroeg meer dan 4 miljoen euro.
De werkwijze van de daders is altijd dezelfde, aldus de politie. "Ze proberen geldautomaten van banken te laten exploderen om zo geld buit te maken. Meestal vluchten ze vervolgens met een snelle auto. Door de ontploffing en de drukgolf ontstaat vaak behoorlijke schade aan gebouwen en goederen, waarbij er ook gevaar is voor omwonenden."
Meer uit Binnenland
KESTEREN (ANP) - De politie heeft donderdagavond zeven personen aangehouden bij een protest tegen een azc in het Gelderse dorp Kesteren. Drie mensen werden gearresteerd voor wederspannigheid, ofwel fysiek verzet bij een aanhouding. Vier aanhoudingen hielden verband met vuurwerk.
2 uur geledenKESTEREN (ANP) - De Mobiele Eenheid heeft in het Gelderse dorp Kesteren ingegrepen tijdens een azc-protest nadat er vuurwerk werd afgestoken. Dat zag een ANP-verslaggever. Een handvol personen is door de ME in busjes meegenomen. Een week eerder waren er rellen in het naburige dorp Opheusden, daarbij werden veertien mensen gearresteerd.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn naar het gemeentehuis van Terneuzen gekomen om te protesteren tegen het voorstel asielzoekers op te vangen in een voormalig pand van Neckermann in de Zeeuwse stad. In het pand zouden maximaal tweehonderd asielzoekers moeten worden opgevangen, maar de tegenstanders zien dat niet zitten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper heeft de Gouden Griffel 2026 gewonnen voor zijn boek Maantje verhuist de zee. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag officieel bekendgemaakt. Kuyper overleed dinsdag op 74-jarige leeftijd, maar ontving daarvoor nog de prijs in het bijzijn van zijn vrouw en uitgever. De schrijver werd op zijn ziekbed verrast met bloemen en taart door zijn kleinkinderen.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Beide nachtopvanglocaties voor asielzoekers die nog niet bij Ter Apel naar binnen kunnen, waren in de nacht van woensdag op donderdag vol. Dat meldt het Rode Kruis, dat de locaties in Warffum en Zuidwolde draaiende houdt. Op beide plekken kunnen honderd personen overnachten. Bij een verdere toename moeten asielzoekers mogelijk buiten op het veldje voor Ter Apel slapen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van vijftien jaar en negen maanden en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 55-jarige Dennis van E., voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos. De zaak is bekend geworden als de 'abortusmoord'. Volgens justitie heeft Van E. gedwongen tot een geïmproviseerde abortus, met dodelijk gevolg voor moeder en kind. "Waarom? Omdat hij geen vader van een jongen wilde zijn. Daarvoor moest alles wijken", aldus het OM.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties blijven pleiten voor de medische evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza naar Nederland. In de regio is volgens hen onvoldoende capaciteit om de Palestijnen te helpen. Het kabinet besloot vorige week niet opnieuw tot evacuatie over te gaan, maar extra te investeren in de zorg in de regio.
8 uur geleden