Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits-Nederlandse samenwerking tegen plofkraken geïntensiveerd

Duits-Nederlandse samenwerking tegen plofkraken geïntensiveerd

OSNABRÜCK (ANP) - De politie in de Duitse grensregio’s met Nederland gaan intensiever samenwerken tegen de voornamelijk uit Nederland afkomstige plofkrakers. Vrijdag maakte de politie in de Duitse noordelijke deelstaat Nedersaksen bekend een speciaal rechercheteam opgetuigd te hebben om de plofkrakers op te sporen. Dit rechercheteam gaat nauw samenwerken met de politie van de zuidelijker gelegen deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen en met Nederland.

Het nieuwe rechercheteam bestaat volgens een woordvoerster van de politie in Osnabrück uit ervaren rechercheurs. De bovenregionale samenwerking moet de grensoverschrijdende samenhangen van de plofkraken en plofkrakers in kaart brengen.

Volgens de Duitse politie is de Nederlandse dadergroep goed georganiseerd. "We hopen door onze zeer goede en nauwe samenwerking met de politie in Nederland en Noord-Rijnland-Westfalen de daders op het spoor te komen", aldus de woordvoerster.

Werkwijze

Alleen al in Nedersaksen zijn er sinds 2015 met name in de regio’s Bentheim en Emsland 63 geldautomaten opgeblazen, aldus de Duitse politie. Het gaat om een gebied langs de Duitse kant van de grens tussen Enschede en Winschoten. De schade aan gebouwen bedroeg meer dan 4 miljoen euro.

De werkwijze van de daders is altijd dezelfde, aldus de politie. "Ze proberen geldautomaten van banken te laten exploderen om zo geld buit te maken. Meestal vluchten ze vervolgens met een snelle auto. Door de ontploffing en de drukgolf ontstaat vaak behoorlijke schade aan gebouwen en goederen, waarbij er ook gevaar is voor omwonenden."

Meer uit Binnenland

Waterschap sluit Muidertrekvaart om zout water tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de droogte wordt de Muidertrekvaart vanaf vrijdag afgesloten. Dat laat waterschap Amstel, Gooi en Vecht weten.

2 uur geleden
Natuurbrand Venray niet onder controle, gebrek aan wind gunstig

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray is dinsdagavond niet verder uitgebreid, maar ook nog niet onder controle. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Wel is de wind boven het gebied gaan liggen en dat is volgens hem gunstig. "Zeker omdat de blushelikopters 's nachts niet vliegen, is het fijn dat het vuur niet verder wordt verspreid door de wind." De brand in Venray woedt sinds maandag. Tot nu toe is door de brand zo'n honderd hectare natuur verloren gegaan.

2 uur geleden
Geen hulp gevraagd aan Duitse brandweer bij natuurbrand Venray

OOSTRUM (ANP) - De Duitse krant Welt meldt dat de Nederlandse brandweer nog niet om assistentie van de Duitse collega's heeft gevraagd bij het blussen van de grote natuurbrand bij Venray. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord bevestigt dat. Volgens Welt staat de Duitse brandweer wel paraat om te helpen in de Noord-Limburgse plaats, wanneer dat nodig blijkt.

2 uur geleden
Blushelikopters Defensie terug na inzet bij natuurbrand Venray

OOSTRUM (ANP) - De twee blushelikopters van Defensie die zijn ingezet bij de grote natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray, zijn dinsdagavond laat weer teruggekeerd naar de vliegbasis Gilze-Rijen. Dat geldt ook voor de eenheden die op de grond ondersteuning boden, meldt de Koninklijke Luchtmacht.

2 uur geleden
Van den Brink roept nog eens 14 weigergemeenten op het matje

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.

7 uur geleden
Chinooks droppen bijna 900.000 liter water op natuurbrand Limburg

OOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.

10 uur geleden
Natuurbrand in Bergeijk in Noord-Brabant onder controle

BERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.

10 uur geleden