Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits-Nederlandse samenwerking tegen plofkraken geïntensiveerd

Duits-Nederlandse samenwerking tegen plofkraken geïntensiveerd

OSNABRÜCK (ANP) - De politie in de Duitse grensregio’s met Nederland gaan intensiever samenwerken tegen de voornamelijk uit Nederland afkomstige plofkrakers. Vrijdag maakte de politie in de Duitse noordelijke deelstaat Nedersaksen bekend een speciaal rechercheteam opgetuigd te hebben om de plofkrakers op te sporen. Dit rechercheteam gaat nauw samenwerken met de politie van de zuidelijker gelegen deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen en met Nederland.

Het nieuwe rechercheteam bestaat volgens een woordvoerster van de politie in Osnabrück uit ervaren rechercheurs. De bovenregionale samenwerking moet de grensoverschrijdende samenhangen van de plofkraken en plofkrakers in kaart brengen.

Volgens de Duitse politie is de Nederlandse dadergroep goed georganiseerd. "We hopen door onze zeer goede en nauwe samenwerking met de politie in Nederland en Noord-Rijnland-Westfalen de daders op het spoor te komen", aldus de woordvoerster.

Werkwijze

Alleen al in Nedersaksen zijn er sinds 2015 met name in de regio’s Bentheim en Emsland 63 geldautomaten opgeblazen, aldus de Duitse politie. Het gaat om een gebied langs de Duitse kant van de grens tussen Enschede en Winschoten. De schade aan gebouwen bedroeg meer dan 4 miljoen euro.

De werkwijze van de daders is altijd dezelfde, aldus de politie. "Ze proberen geldautomaten van banken te laten exploderen om zo geld buit te maken. Meestal vluchten ze vervolgens met een snelle auto. Door de ontploffing en de drukgolf ontstaat vaak behoorlijke schade aan gebouwen en goederen, waarbij er ook gevaar is voor omwonenden."

Meer uit Binnenland

OM: verdachte dodelijke aanrijding Vogelwaarde reed 130 per uur

BREDA (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde reed kort voor de aanrijding 130 kilometer per uur. Dat meldde het Openbaar Ministerie woensdag bij aanvang van de eerste openbare zitting in de rechtbank in Breda.

31 minuten geleden
H'ART start inrichting Matisse-expo met uitpakken sleutelwerk

AMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is de inrichting begonnen van de overzichtstentoonstelling van het werk van de Franse schilder Henri Matisse, die op 3 oktober opengaat voor het publiek.

51 minuten geleden
Defensie kan van Raad van State door met radarstation Herwijnen

DEN HAAG (ANP) - Defensie kan doorgaan met de bouw van een militair radarstation bij Herwijnen. De Raad van State heeft bezwaren van onder anderen enkele bewoners, de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente West-Betuwe verworpen.

1 uur geleden
Inmiddels 8 meldingen bij PersVeilig na demonstratie op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen dat bij PersVeilig is binnengekomen van journalisten die belaagd zijn tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag, is opgelopen naar acht. Aanvankelijk waren er drie meldingen gedaan en maandag waren er twee bijgekomen.

1 uur geleden
Jetten in New York: lhbti-emancipatie gaat iedereen aan

NEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in New York een bezoek gebracht aan de lhbti-bar The Stonewall Inn. In 1969 braken daar rellen uit, wat leidde tot de wereldwijde protestbeweging voor lhbti-emancipatie.

4 uur geleden
Rioolwater vervuild met PFAS na brand afvalverwerker Dinxperlo

DINXPERLO (ANP) - Bij het blussen van de brand bij een afvalverwerker in het Gelderse Dinxperlo is in de nacht van maandag op dinsdag PFAS in het rioolwater terechtgekomen. Dat meldt de gemeente Aalten, waar het dorp onder valt. De brandweer heeft bluswater gebruikt uit de recreatieplas Het Blauwe Meer, waarvan in 2024 al bekend werd dat het besmet is met PFAS. Water uit dat meer is vermengd geraakt met het rioolwater.

13 uur geleden
220 jaar cel voor vijftien mannen voor aanslagen Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof van Sri Lanka heeft vijftien mannen tot 220 jaar celstraf veroordeeld. Zij waren direct betrokken bij de zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag in 2019. Hierbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders.

15 uur geleden