Duits minimumloon stijgt 3,4 procent, vakbonden kwaad
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse minimumloon gaat volgend jaar met 41 cent per uur omhoog tot 12,41 euro. Dat heeft de minimumlooncommissie van het land besloten. Per 2025 komt er nog 41 cent bij, tot 12,82 euro per uur. Vakbonden vinden de verhogingen onvoldoende in een tijd van hoge inflatie.
De eerste verhoging, per 1 januari aanstaande, komt neer op een toename van 3,4 procent. Een jaar later gaat het om 3,3 procent. Dat is lager dan de inflatie dit jaar. De vakbonden menen dan ook dat met name de verhoging van dit jaar neerkomt op een "enorme loonsverlaging" voor de circa 6 miljoen Duitsers die het minimumloon verdienen.
De bonden hadden in de minimumlooncommissie ingezet op een verhoging van het laagst mogelijke uurloon naar 13,50 euro. Dat had een verhoging van 12,5 procent betekend. Maar afgevaardigden van het bedrijfsleven waren daar fel op tegen. Ook voorzitter Christiane Schönefeld, een juriste, vond die stap te veel.
Duitsland introduceerde pas in 2015 een minimumloon. Dat werd toen op 8,50 euro gesteld, maar is sindsdien regelmatig verhoogd. Over die verhogingen beslist normaal gesproken de minimumlooncommissie. Maar de Duitse regering voerde vorig jaar een verhoging door van 10,45 euro naar 12 euro en ging daarbij voorbij aan de commissie. Die stijging was een belangrijke verkiezingsbelofte van bondskanselier Olaf Scholz.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
4 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
5 uur geleden