Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits minimumloon stijgt 3,4 procent, vakbonden kwaad

Duits minimumloon stijgt 3,4 procent, vakbonden kwaad

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse minimumloon gaat volgend jaar met 41 cent per uur omhoog tot 12,41 euro. Dat heeft de minimumlooncommissie van het land besloten. Per 2025 komt er nog 41 cent bij, tot 12,82 euro per uur. Vakbonden vinden de verhogingen onvoldoende in een tijd van hoge inflatie.

De eerste verhoging, per 1 januari aanstaande, komt neer op een toename van 3,4 procent. Een jaar later gaat het om 3,3 procent. Dat is lager dan de inflatie dit jaar. De vakbonden menen dan ook dat met name de verhoging van dit jaar neerkomt op een "enorme loonsverlaging" voor de circa 6 miljoen Duitsers die het minimumloon verdienen.

De bonden hadden in de minimumlooncommissie ingezet op een verhoging van het laagst mogelijke uurloon naar 13,50 euro. Dat had een verhoging van 12,5 procent betekend. Maar afgevaardigden van het bedrijfsleven waren daar fel op tegen. Ook voorzitter Christiane Schönefeld, een juriste, vond die stap te veel.

Duitsland introduceerde pas in 2015 een minimumloon. Dat werd toen op 8,50 euro gesteld, maar is sindsdien regelmatig verhoogd. Over die verhogingen beslist normaal gesproken de minimumlooncommissie. Maar de Duitse regering voerde vorig jaar een verhoging door van 10,45 euro naar 12 euro en ging daarbij voorbij aan de commissie. Die stijging was een belangrijke verkiezingsbelofte van bondskanselier Olaf Scholz.

Meer uit Financieel

Onderzoek: techbedrijven zijn springplank voor nieuwe ondernemers

AMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.

41 minuten geleden
Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

1 uur geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

1 uur geleden
Milieuclub: grote bedrijven vliegen minder, maar niet allemaal

UTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.

1 uur geleden
Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

15 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

15 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

16 uur geleden