
Duits leger helpt Denemarken bij beveiliging Europese top
BERLIJN (ANP) - Het Duitse leger gaat Denemarken ondersteunen bij de beveiliging van de EU-top die begin oktober in Kopenhagen plaatsvindt. Duitsland levert daarbij vooral middelen voor de bestrijding van drones, meldt het Duitse ministerie van Defensie in de nacht van zaterdag op zondag.
Denemarken verzocht Duitsland om hulp na meerdere incidenten met onbekende drones boven Deense vliegvelden en een legerbasis. Ook in Noorwegen zijn drones gesignaleerd. Het ministerie van Defensie in Berlijn spreekt van "massale en wijdverspreide incidenten in de nabijheid van civiele en militaire infrastructuur".
De EU-staatshoofden en regeringsleiders komen op 1 en 2 oktober bijeen in de Deense hoofdstad voor een informele top. Daar staat onder meer de bescherming van kritieke infrastructuur en de versterking van de gezamenlijke Europese defensiecapaciteit op de agenda.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - Het Venezolaanse leger heeft zaterdag nieuwe militaire oefeningen gehouden met luchtafweersystemen aan de Caribische kust, hebben de autoriteiten van het land bekendgemaakt. Dat gebeurde te midden van oplopende spanningen met de Verenigde Staten, die de afgelopen weken een grote maritieme aanwezigheid in de Cariben hebben opgebouwd.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Voor het eerst in tien jaar zijn zaterdagavond laat opnieuw sancties van de Verenigde Naties tegen Iran ingegaan. De maatregelen, bedoeld om te verhinderen dat Iran een kernwapen kan ontwikkelen, volgen na mislukte nucleaire gesprekken tussen Teheran en westerse landen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Techmiljardair Elon Musk zegt dat hij een uitnodiging van zedendelinquent Jeffrey Epstein voor een bezoek aan diens privé-eiland heeft afgeslagen. "Epstein probeerde me naar zijn eiland te krijgen en ik weigerde", schrijft Musk zaterdag op X. Een dag eerder hadden Amerikaanse Democraten documenten gepubliceerd over de politiek gevoelige zaak-Epstein, waarin de naam van Musk voorkomt.
5 uur geledenCATANIA (ANP/AFP/BELGA) - Een zogenoemde vrijheidsvloot van tien schepen met humanitaire hulp voor de Gazastrook is vertrokken vanuit de Siciliaanse havenstad Catania. Aan boord zijn ongeveer zestig mensen van vijftien nationaliteiten, onder wie parlementsleden uit Frankrijk en België. Zij willen de "illegale Israëlische blokkade" van Gaza doorbreken.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna twee jaar na het begin van de Gaza-oorlog hebben in Duitsland meer mensen dan ooit deelgenomen aan een protest tegen de strijd van Israël in de Gazastrook. De demonstratie in Berlijn trok ruim 100.000 mensen, aldus de organisatie. De politie schatte het aantal deelnemers op ongeveer 60.000. In ieder geval werd het record overtroffen van 50.000 mensen afgelopen zomer, eveneens in de Duitse hoofdstad.
8 uur geledenRIGA (ANP) - De NAVO schroeft de bescherming van haar grens met Rusland mogelijk op van bewaking naar verdediging, zegt de hoogste militair van het bondgenootschap. Dat is "een van de opties" als nader onderzoek naar de recente luchtruimschendingen daarom vraagt, aldus de voorzitter van een overleg van topmilitairen van de 32 NAVO-landen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rusland wordt volgens de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov volkomen onterecht beschuldigd van "aanvallen op NAVO-landen". Rusland heeft die plannen niet en heeft ze ook nooit gehad, aldus Lavrov in zijn rede bij de Algemene Vergadering van de VN. Rusland ontkent verantwoordelijk te zijn voor recente luchtruimschendingen van NAVO-lidstaten en zit volgens Lavrov niet achter drones die in een aantal Europese landen zijn waargenomen.
9 uur geleden