Duits kabinet lijkt crisis af te wenden met akkoord begroting
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse coalitie heeft een akkoord bereikt over de begroting en lijkt daarmee een kabinetscrisis te hebben afgewend. Het gaat om een aanvullende begroting voor dit jaar, nadat er eerder deze maand opeens een groot tekort was ontstaan door een uitspraak van de rechter. De Bondsdag moet nu de noodtoestand uitroepen om het plan van het kabinet goed te keuren.
Het constitutionele hof besloot twee weken terug dat de regering het geld dat eerder was bestemd voor het coronabeleid niet mag gebruiken voor de klimaatplannen. Daardoor kwam Berlijn opeens 60 miljard euro tekort. Regeringspartijen SPD, de Groenen en de FDP waren het daarna niet eens over hoe ze het tekort moesten oplossen.
De Duitse regering zet nu tijdelijk een streep door de zogenoemde schuldenrem om het gat in de begroting te dekken dat ontstond na de uitspraak. De schuldenrem is een wet die voorschrijft dat er niet meer mag worden geleend dan dat er binnenkomt. Nu is besloten dat die wet dit jaar niet geldt en kan er toch 45 miljard euro worden geleend om de kosten te dekken die al zijn gemaakt.
De Bondsdag stemt waarschijnlijk deze week nog over het plan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
45 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
8 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
11 uur geleden