Duits kabinet lijkt crisis af te wenden met akkoord begroting
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse coalitie heeft een akkoord bereikt over de begroting en lijkt daarmee een kabinetscrisis te hebben afgewend. Het gaat om een aanvullende begroting voor dit jaar, nadat er eerder deze maand opeens een groot tekort was ontstaan door een uitspraak van de rechter. De Bondsdag moet nu de noodtoestand uitroepen om het plan van het kabinet goed te keuren.
Het constitutionele hof besloot twee weken terug dat de regering het geld dat eerder was bestemd voor het coronabeleid niet mag gebruiken voor de klimaatplannen. Daardoor kwam Berlijn opeens 60 miljard euro tekort. Regeringspartijen SPD, de Groenen en de FDP waren het daarna niet eens over hoe ze het tekort moesten oplossen.
De Duitse regering zet nu tijdelijk een streep door de zogenoemde schuldenrem om het gat in de begroting te dekken dat ontstond na de uitspraak. De schuldenrem is een wet die voorschrijft dat er niet meer mag worden geleend dan dat er binnenkomt. Nu is besloten dat die wet dit jaar niet geldt en kan er toch 45 miljard euro worden geleend om de kosten te dekken die al zijn gemaakt.
De Bondsdag stemt waarschijnlijk deze week nog over het plan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
6 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
6 uur geleden