Duits kabinet lijkt crisis af te wenden met akkoord begroting
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse coalitie heeft een akkoord bereikt over de begroting en lijkt daarmee een kabinetscrisis te hebben afgewend. Het gaat om een aanvullende begroting voor dit jaar, nadat er eerder deze maand opeens een groot tekort was ontstaan door een uitspraak van de rechter. De Bondsdag moet nu de noodtoestand uitroepen om het plan van het kabinet goed te keuren.
Het constitutionele hof besloot twee weken terug dat de regering het geld dat eerder was bestemd voor het coronabeleid niet mag gebruiken voor de klimaatplannen. Daardoor kwam Berlijn opeens 60 miljard euro tekort. Regeringspartijen SPD, de Groenen en de FDP waren het daarna niet eens over hoe ze het tekort moesten oplossen.
De Duitse regering zet nu tijdelijk een streep door de zogenoemde schuldenrem om het gat in de begroting te dekken dat ontstond na de uitspraak. De schuldenrem is een wet die voorschrijft dat er niet meer mag worden geleend dan dat er binnenkomt. Nu is besloten dat die wet dit jaar niet geldt en kan er toch 45 miljard euro worden geleend om de kosten te dekken die al zijn gemaakt.
De Bondsdag stemt waarschijnlijk deze week nog over het plan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten rond dat Khamenei gewond zou zijn geraakt bij de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.
57 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
10 uur geleden