Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits kabinet lijkt crisis af te wenden met akkoord begroting

Duits kabinet lijkt crisis af te wenden met akkoord begroting

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse coalitie heeft een akkoord bereikt over de begroting en lijkt daarmee een kabinetscrisis te hebben afgewend. Het gaat om een aanvullende begroting voor dit jaar, nadat er eerder deze maand opeens een groot tekort was ontstaan door een uitspraak van de rechter. De Bondsdag moet nu de noodtoestand uitroepen om het plan van het kabinet goed te keuren.

Het constitutionele hof besloot twee weken terug dat de regering het geld dat eerder was bestemd voor het coronabeleid niet mag gebruiken voor de klimaatplannen. Daardoor kwam Berlijn opeens 60 miljard euro tekort. Regeringspartijen SPD, de Groenen en de FDP waren het daarna niet eens over hoe ze het tekort moesten oplossen.

De Duitse regering zet nu tijdelijk een streep door de zogenoemde schuldenrem om het gat in de begroting te dekken dat ontstond na de uitspraak. De schuldenrem is een wet die voorschrijft dat er niet meer mag worden geleend dan dat er binnenkomt. Nu is besloten dat die wet dit jaar niet geldt en kan er toch 45 miljard euro worden geleend om de kosten te dekken die al zijn gemaakt.

De Bondsdag stemt waarschijnlijk deze week nog over het plan.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

2 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

3 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

5 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

9 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

9 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

10 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

11 uur geleden