Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits kabinet lijkt crisis af te wenden met akkoord begroting

Duits kabinet lijkt crisis af te wenden met akkoord begroting

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse coalitie heeft een akkoord bereikt over de begroting en lijkt daarmee een kabinetscrisis te hebben afgewend. Het gaat om een aanvullende begroting voor dit jaar, nadat er eerder deze maand opeens een groot tekort was ontstaan door een uitspraak van de rechter. De Bondsdag moet nu de noodtoestand uitroepen om het plan van het kabinet goed te keuren.

Het constitutionele hof besloot twee weken terug dat de regering het geld dat eerder was bestemd voor het coronabeleid niet mag gebruiken voor de klimaatplannen. Daardoor kwam Berlijn opeens 60 miljard euro tekort. Regeringspartijen SPD, de Groenen en de FDP waren het daarna niet eens over hoe ze het tekort moesten oplossen.

De Duitse regering zet nu tijdelijk een streep door de zogenoemde schuldenrem om het gat in de begroting te dekken dat ontstond na de uitspraak. De schuldenrem is een wet die voorschrijft dat er niet meer mag worden geleend dan dat er binnenkomt. Nu is besloten dat die wet dit jaar niet geldt en kan er toch 45 miljard euro worden geleend om de kosten te dekken die al zijn gemaakt.

De Bondsdag stemt waarschijnlijk deze week nog over het plan.

Meer uit Buitenland

Oekraïne richt grote schade aan in havenstad Novorossisk

NOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.

16 minuten geleden
Koeweit: gevechtsvliegtuigen VS neergestort, bemanning overleefd

KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.

31 minuten geleden
VK: VS hebben niet gevraagd getroffen basis Cyprus te gebruiken

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.

36 minuten geleden
Rode Halve Maan: 555 mensen omgekomen in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.

38 minuten geleden
China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

1 uur geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

1 uur geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

2 uur geleden