Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits kabinet en sector in gesprek over klimaatneutrale economie

Duits kabinet en sector in gesprek over klimaatneutrale economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering, ondernemersorganisaties en de vakbonden zijn dinsdag formeel de gesprekken begonnen over de vraag hoe de Duitse economie aan de klimaatdoelstellingen kan voldoen. De regering van bondskanselier Olaf Scholz wil namelijk dat Duitsland in 2045 klimaatneutraal is.

De drie partijen die sinds eind vorig jaar de regering vormen, namelijk de centrumlinkse SPD, de Groenen en de liberale FDP, hebben de klimaatdoelstellingen verder aangescherpt. Scholz stelde zijn land de grootste economische en industriële transformatie in een eeuw in het vooruitzicht.

Voor met name de belangrijke industriële productie van Duitsland, waaronder de auto-industrie, wordt het een zware opgave. De coalitie sprak daarom af dat in de eerste helft van 2022 "stabiele en betrouwbare randvoorwaarden" voor die transitie moeten worden besproken.

De zogeheten 'Allianz für Transformation' die dinsdag in Berlijn bijeenkomt moet die randvoorwaarden deels gaan scheppen. Naast Scholz zullen ook andere bewindspersonen aan tafel schuiven, onder wie minister Robert Habeck van Economie en Klimaat.

De Duitse regering wil onder andere fors inzetten op het opwekken van duurzame energie. Mede door de oorlog in Oekraïne is de roep om actie daarvoor toegenomen, omdat Duitsland af wil van Russische fossiele brandstoffen. Daarnaast zijn de energieprijzen onder meer door de oorlog flink gestegen.

Meer uit Buitenland

Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

3 uur geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

4 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

6 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

7 uur geleden
Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

11 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

11 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

11 uur geleden