Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits kabinet en sector in gesprek over klimaatneutrale economie

Duits kabinet en sector in gesprek over klimaatneutrale economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering, ondernemersorganisaties en de vakbonden zijn dinsdag formeel de gesprekken begonnen over de vraag hoe de Duitse economie aan de klimaatdoelstellingen kan voldoen. De regering van bondskanselier Olaf Scholz wil namelijk dat Duitsland in 2045 klimaatneutraal is.

De drie partijen die sinds eind vorig jaar de regering vormen, namelijk de centrumlinkse SPD, de Groenen en de liberale FDP, hebben de klimaatdoelstellingen verder aangescherpt. Scholz stelde zijn land de grootste economische en industriële transformatie in een eeuw in het vooruitzicht.

Voor met name de belangrijke industriële productie van Duitsland, waaronder de auto-industrie, wordt het een zware opgave. De coalitie sprak daarom af dat in de eerste helft van 2022 "stabiele en betrouwbare randvoorwaarden" voor die transitie moeten worden besproken.

De zogeheten 'Allianz für Transformation' die dinsdag in Berlijn bijeenkomt moet die randvoorwaarden deels gaan scheppen. Naast Scholz zullen ook andere bewindspersonen aan tafel schuiven, onder wie minister Robert Habeck van Economie en Klimaat.

De Duitse regering wil onder andere fors inzetten op het opwekken van duurzame energie. Mede door de oorlog in Oekraïne is de roep om actie daarvoor toegenomen, omdat Duitsland af wil van Russische fossiele brandstoffen. Daarnaast zijn de energieprijzen onder meer door de oorlog flink gestegen.

Meer uit Buitenland

Trump verwelkomt stijging olieprijs door oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.

10 minuten geleden
Leider Iran in eerste verklaring: druk op vijand hoog houden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.

27 minuten geleden
EU-Hof: lidstaten moeten geslacht op id-bewijs kunnen wijzigen

LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.

1 uur geleden
Bemiddeling China vermindert gevechten Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.

1 uur geleden
Brussel stelt factfindingmissie oliepijplijn Oekraïne voor

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.

1 uur geleden
Revolutionaire Garde zegt doelen Israël en VS aan te vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.

1 uur geleden
52 miljoen kinderen niet naar school door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.

2 uur geleden