Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits kabinet en sector in gesprek over klimaatneutrale economie

Duits kabinet en sector in gesprek over klimaatneutrale economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering, ondernemersorganisaties en de vakbonden zijn dinsdag formeel de gesprekken begonnen over de vraag hoe de Duitse economie aan de klimaatdoelstellingen kan voldoen. De regering van bondskanselier Olaf Scholz wil namelijk dat Duitsland in 2045 klimaatneutraal is.

De drie partijen die sinds eind vorig jaar de regering vormen, namelijk de centrumlinkse SPD, de Groenen en de liberale FDP, hebben de klimaatdoelstellingen verder aangescherpt. Scholz stelde zijn land de grootste economische en industriële transformatie in een eeuw in het vooruitzicht.

Voor met name de belangrijke industriële productie van Duitsland, waaronder de auto-industrie, wordt het een zware opgave. De coalitie sprak daarom af dat in de eerste helft van 2022 "stabiele en betrouwbare randvoorwaarden" voor die transitie moeten worden besproken.

De zogeheten 'Allianz für Transformation' die dinsdag in Berlijn bijeenkomt moet die randvoorwaarden deels gaan scheppen. Naast Scholz zullen ook andere bewindspersonen aan tafel schuiven, onder wie minister Robert Habeck van Economie en Klimaat.

De Duitse regering wil onder andere fors inzetten op het opwekken van duurzame energie. Mede door de oorlog in Oekraïne is de roep om actie daarvoor toegenomen, omdat Duitsland af wil van Russische fossiele brandstoffen. Daarnaast zijn de energieprijzen onder meer door de oorlog flink gestegen.

Meer uit Buitenland

Links en rechts claimen succes bij lokale Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.

11 minuten geleden
One Battle After Another wint Oscar voor beste film

LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.

33 minuten geleden
Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

7 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

9 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

10 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

10 uur geleden