Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits international Kroos wil ook in Qatar actie voeren

Duits international Kroos wil ook in Qatar actie voeren

MADRID (ANP) - Duits voetbalinternational Toni Kroos heeft zich als een van de eerste topvoetballers nadrukkelijk uitgesproken over het WK in Qatar. Volgens de middenvelder van Real Madrid zijn protestacties in de aanloop naar, maar zeker ook tijdens het toernooi hoognodig. Maar een boycot zal volgens Kroos problemen als de slechte werkomstandigheden voor arbeidsmigranten en bijvoorbeeld ook homofobie in Qatar niet oplossen.

"Ik denk dat het beter is juist de problemen onder de aandacht te brengen voor en tijdens het toernooi. Misschien dat er dan iets verbetert", zegt Kroos in zijn wekelijkse podcast 'Einfach mal Luppen' die hij samen met zijn broer Felix verzorgt.

"Dat het toernooi aan Qatar is toegewezen, is verkeerd, maar de discussies over een boycot zijn te laat op gang gekomen", zegt Kroos die zich heeft verdiept in de situatie. Hij noemt in een monoloog op wat er mis is aan de "gruwelijke werkomstandigheden", die niet alleen bij de bouw van de WK-stadions aan de orde zijn. "Ook elders werken velen non-stop in een hitte van zo'n 50 graden. En het zijn arbeiders die lijden aan een gebrek aan voeding, een gebrek aan drinkwater, wat krankzinnig is, vooral gezien de temperaturen." Kroos noemt het een "vorm van geweld" dat aan de kaak gesteld moet worden.

Voetballers van onder meer Noorwegen, Duitsland en Nederland hebben inmiddels ieder op hun manier hun stem laten horen over de situatie in Qatar. De "Mannschaft", waar Kroos overigens vanwege een blessure ontbreekt, wil ook woensdagavond tegen Noord-Macedonië weer actie voeren.

Kroos wil de protesten echter niet beperken tot de arbeidsomstandigheden. "Dat is een thema, maar er is meer waarover je je kunt uitspreken. Bijvoorbeeld dat homoseksualiteit strafbaar is in Qatar."

Meer uit Voetbal

Spurs-trainer Postecoglou verwacht Bentancur voorlopig niet terug

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur-trainer Ange Postecoglou verwacht in ieder geval de komende twee maanden geen beroep te kunnen doen op Rodrigo Bentancur. De middenvelder uit Uruguay viel afgelopen zondag in het competitieduel met Aston Villa uit met een enkelblessure.

9 minuten geleden
Complete technische staf FC Volendam stapt op na ontslag bestuur

VOLENDAM (ANP) - De complete technische staf van FC Volendam stapt op uit onvrede over het besluit van de raad van commissarissen om het bestuur van voorzitter Jan Smit te ontslaan. Dat meldt het team onder leiding van technisch manager Wim Jonk in een persverklaring. Het betekent dat ook technisch directeur Jasper van Leeuwen, directeur opleidingen Ruben Jongkind en trainer Matthias Köhler vertrekken bij de Eredivisieclub. De trainer zit zaterdag in de wedstrijd tegen PEC Zwolle voor het laatst op de bank.

1 uur geleden
Franse bondscoach Deschamps door rugoperatie niet bij EK-loting

PARIJS/HAMBURG (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps ontbreekt zaterdag bij de loting voor het EK voetbal van volgend jaar in Duitsland. De 55-jarige Deschamps is dinsdag geopereerd aan zijn rug, waardoor hij niet in staat is om naar Hamburg af te reizen.

1 uur geleden
Coach Ten Hag steunt blunderende United-keeper Onana

MANCHESTER (ANP) - Manchester United-trainer Erik ten Hag neemt het op voor zijn keeper André Onana. De 27-jarige Kameroener ligt zwaar onder vuur nadat hij twee grote blunders maakte in het Champions League-duel met Galatasaray afgelopen woensdag (3-3).

1 uur geleden
Slot kijkt na uitschakeling Champions League juist uit naar PSV

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot is niet bang dat de uitschakeling in de Champions League komende zondag in de thuiswedstrijd tegen koploper PSV doorwerkt in de hoofden van de spelers van Feyenoord. "Het was absoluut een teleurstelling", zei hij over de thuisnederlaag (1-3) tegen Atlético Madrid. "Voor het eerst in tweeënhalf jaar tijd liep ik met mijn ploeg tegen een plafond. We startten in de Conference League en het ging maar door en door. Er kwam geen einde aan. Nu dat wel is gebeurd, is niet iedereen in de war. We hebben tien van de laatste elf Eredivisieduels gewonnen."

2 uur geleden
Zirkzee speler van de maand in Italië

BOLOGNA (ANP) - Voetballer Joshua Zirkzee is uitgeroepen tot speler van de maand november in de Italiaanse serie A. De 22-jarige speler van Bologna was maandag trefzeker in de wedstrijd van zijn club tegen Torino (2-0). Hij scoorde in blessuretijd.

3 uur geleden
Musiala na spierblessure weer terug in selectie Bayern

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München heeft Jamal Musiala weer terug. De 20-jarige middenvelder zit weer bij de selectie na de spierblessure die hij vorige maand opliep. Trainer Thomas Tuchel heeft tijdens een persconferentie laten weten dat Musiala klaar is voor een eventuele invalbeurt zaterdag, maar dat hij nog geen negentig minuten kan maken.

3 uur geleden