Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits energieconcern Uniper wil miljarden extra overheidssteun

Duits energieconcern Uniper wil miljarden extra overheidssteun

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het noodlijdende Duitse energieconcern Uniper wil nog eens tot 25 miljard euro aan steun van de Duitse overheid om de energiecrisis te overleven. Door de sterk verlaagde gasleveringen van Rusland aan Duitsland en hoge gasprijzen lijdt Uniper zware verliezen.

Uniper kreeg eerder al een kapitaalinjectie van 8 miljard euro van de Duitse overheid. Berlijn besloot in september om de grootste gasimporteur van Duitsland te nationaliseren. Daarmee wilde Duitsland er zeker van zijn dat het bedrijf gas kon blijven kopen en de industrie van het land kon blijven bevoorraden. De overheid heeft ook voor miljarden aan kredietgaranties verstrekt aan het energiebedrijf uit Düsseldorf.

Maar volgens Uniper is die steun onvoldoende om het bedrijf te stabiliseren. Uniper, dat ook elektriciteitscentrales in Nederland heeft, wil nu nieuwe aandelen gaan uitgeven aan de Duitse overheid om zo de extra steun te krijgen.

Verlies

"De kapitaalmaatregelen van de overheid moeten een einde maken aan maanden van onzekerheid voor ons bedrijf en onze klanten", aldus topman Klaus-Dieter Maubach. "De steun stelt Uniper in staat om gas te blijven leveren aan zijn klanten op de voorwaarden die zijn afgesproken voor de oorlog." Uniper vraagt zijn aandeelhouders volgende maand om goedkeuring te geven aan de redding door de overheid.

De onderneming leed in de eerste negen maanden van dit jaar een verlies van maar liefst 40 miljard euro. Dat kwam omdat de toevoer van goedkoper Russisch gas sterk is afgenomen waardoor Uniper op de openbare markt op zoek moest naar andere bronnen die veel duurder waren. Die kosten konden niet volledig worden doorberekend aan afnemers. In het miljardenbedrag houdt Uniper ook rekening met toekomstige verliezen.

Meer uit Financieel

Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

6 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

6 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

7 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

8 uur geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

10 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

14 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

15 uur geleden