Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits energieconcern RWE gaat meer in duurzame bronnen investeren

Duits energieconcern RWE gaat meer in duurzame bronnen investeren

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energieconcern RWE gaat dit jaar meer investeren in duurzame bronnen zoals wind- en zonne-energie. Het bedrijf wil zo beter het hoofd kunnen bieden aan de Europese energiecrisis die is ontstaan door de oorlog in Oekraïne en de zorgen over de Russische gasleveringen aan Europa.

RWE trekt dit boekjaar meer dan 5 miljard euro uit voor duurzame energieprojecten, wat 30 procent meer is dan eerder gepland. Het bedrijf zegt dat die investeringen noodzakelijk zijn om de afhankelijkheid van Russische energie tegen te gaan en klimaatneutraal te worden. Het gaat om energieprojecten op land en zee, maar ook om investeringen in batterij- en waterstoftechnologie, aldus RWE.

In de eerste helft van dit jaar stak de onderneming uit Essen al 2 miljard euro in duurzame energie. Er werd voor 1,2 gigawatt aan duurzame productiecapaciteit in gebruik genomen. Door die groei en gunstige windomstandigheden nam de duurzame stroomproductie van RWE in de eerste jaarhelft met 20 procent toe in vergelijking met vorig jaar.

RWE kondigde verder aan dat de ontmanteling van een stilgelegde steenkolencentrale in Duitsland zal worden uitgesteld. Het gaat om de centrale Neurath A in Noordrijn-Westfalen die in april werd stilgelegd. Vanwege de zorgen over een stop van Russische gasleveringen aan Duitsland overweegt Berlijn stilgelegde steenkolencentrales weer op te starten. Het land wil eigenlijk in 2030 helemaal zijn gestopt met energie uit steenkolen.

Meer uit Financieel

FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

2 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

4 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

15 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

16 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

18 uur geleden