Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits energiebedrijf voorziet compensatie voor Nord Stream 2

Duits energiebedrijf voorziet compensatie voor Nord Stream 2

KASSEL (ANP/BELGA) - Als gaspijplijn Nord Stream 2 door ingrijpen van de politiek niet in gebruik mag worden genomen, kan de exploitant compensatie afdwingen. Dat meldt het Duitse energiebedrijf Wintershall DEA in zijn jaarverslag. De publicatie daarvan viel samen met de Russische inval in Oekraïne.

Eerder deze week had Duitsland vanwege de Russische dreiging al besloten dat het proces voor het verkrijgen van een vergunning voor Nord Stream 2 voorlopig wordt stilgelegd. De pijplijn, waarmee gas via de Oostzee rechtstreeks van Rusland naar Duitsland kan worden vervoerd, is al langer omstreden. Met name de Verenigde Staten zien de verbinding als een mogelijkheid voor Rusland om zijn druk op Europa op te voeren. Ook hoeft er door Nord Stream 2 minder gas door Oekraïne en Polen te worden vervoerd. Die landen verdienen momenteel ook aan die doorvoer.

Volgens Wintershall DEA, dat voor meer dan de helft in handen is van chemiebedrijf BASF, is een situatie zonder compensatie ondenkbaar. Het energiebedrijf is net als bijvoorbeeld Shell een geldschieter van Nord Stream 2. De pijplijn zelf is volledig in handen van het Russische gasbedrijf Gazprom.

Meer uit Financieel

Recordwinst voor onlinebank Revolut, aantal klanten groeit flink

LONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.

43 minuten geleden
Estée Lauder in overnamegesprek met eigenaar Jean Paul Gaultier

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.

44 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na stevig herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.

56 minuten geleden
Dalende populariteit van auto's op benzine en diesel zet door

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.

2 uur geleden
Zuid-Korea roept inwoners op energie te besparen vanwege oorlog

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.

2 uur geleden
Nintendo verlaagt productie Switch door tegenvallende verkoop VS

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.

2 uur geleden
Olieprijzen gaan weer omhoog na forse daling dag eerder

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog, na de sterke daling op maandag door hoop op de oliemarkt op een mogelijk einde van de oorlog in het Midden-Oosten. Nu staken de zorgen over een escalatie van het conflict weer de kop op na een bericht van The Wall Street Journal, dat Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten overwegen mee te doen aan aanvallen op Iran.

2 uur geleden