Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits crisisoverleg met vaccinfabrikanten

Duits crisisoverleg met vaccinfabrikanten

BERLIJN (ANP) - Duitsland houdt maandag topoverleg met fabrikanten van coronavaccins over de inentingscampagne. De regering, de zestien deelstaten en grote farmaceutische bedrijven schuiven aan bij het crisisberaad om het beleid verder uit te stippelen.

Minister Spahn van Volksgezondheid vreest dat er mogelijk nog tot in april problemen zijn met de beschikbare hoeveelheden vaccins. Er is in 'politiek Berlijn' grote druk op Spahn omdat de vaccinatiecampagne vertraging oploopt. De sociaaldemocraten (SPD) en liberalen (FDP) hadden al aangedrongen op een speciale 'vaccinatietop'.

De zestien deelstaten bepalen voor een belangrijk deel zelf hun beleid op het gebied van de bestrijding van het gevreesde virus. Bondskanselier Merkel en Spahn proberen ze vaak vergeefs op één lijn te brengen. Veel politici inclusief Merkel wijzen ook op de noodzaak tot meer strenge maatregelen zoals de sluiting van grenzen en luchthavens uit vrees voor varianten van het coronavirus die heel erg besmettelijk zouden zijn.

Meer uit Buitenland

Zelensky waarschuwt luchtvaart dat Russisch luchtruim onveilig is

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft luchtvaartmaatschappijen en passagiers gewaarschuwd dat het Russische luchtruim "totaal onveilig" is zolang de oorlog voortduurt. Volgens hem is dat geen dreigement, maar een vaststelling.

2 uur geleden
Iraans leger meldt begin van 'beslissende operatie' tegen VS

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse leger zegt begonnen te zijn met een "beslissende operatie" tegen doelen van de Verenigde Staten in de regio. Daarmee reageert Iran op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Kremlin verwacht ontmoeting Poetin, Trump en Xi in november

MOSKOU (ANP) - De Amerikaanse, Russische en Chinese presidenten zullen elkaar mogelijk later dit jaar ontmoeten. Donald Trump, Vladimir Poetin en Xi Jinping worden volgens het Kremlin allemaal verwacht op een economische top in november en zouden elkaar daar spreken. Het Witte Huis heeft nog niet gereageerd op het idee.

3 uur geleden
Autoriteiten Cyprus zijn gezonken veerboot op het spoor

NICOSIA (ANP) - Zoekteams zijn het voor de kust van Cyprus gezonken hogesnelheidsveer op het spoor. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de president van de zelfverklaarde Republiek Noord-Cyprus, Tufan Erhurman.

4 uur geleden
VS vallen doelen Iraanse Revolutionaire Garde aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn begonnen met nieuwe aanvallen op Iran, melden de Amerikaanse strijdkrachten op X. Volgens het leger worden doelen van de Iraanse Revolutionaire Garde bestookt. Dit als reactie op eerdere Iraanse aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz en op landen waar Amerikaanse militairen gestationeerd zijn.

5 uur geleden
Moskou doet Duitse beschuldiging af als 'anti-Russisch' verzinsel

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken blijft volhouden niets te maken te hebben met de drones met explosieven die vorige maand gevonden werden op en rond het vliegveld van Leipzig. De Duitse regering houdt het Kremlin verantwoordelijk voor die aanval, maar Rusland doet die beschuldiging af als een "anti-Russisch" verzinsel, meldt het Russische persbureau Interfax.

5 uur geleden
Von der Leyen: Duitse sancties tegen Rusland sterk signaal

BERLIJN (ANP) - EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zegt contact te hebben gehad met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz over het drone-incident op de luchthaven van Leipzig begin augustus. Duitsland wees daarvoor dinsdag de beschuldigende vinger naar Rusland en kwam met een reeks maatregelen tegen het Kremlin. Zo zal onder meer het consulaat in Bonn worden gesloten. In haar bericht spreekt ze van "sterke maatregelen" in reactie op "escalerende en serieuze daden".

6 uur geleden