Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits coronavoorstel: ook scholen en winkels dicht

Duits coronavoorstel: ook scholen en winkels dicht

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Niet-essentiële winkels sluiten, scholen grotendeels dichthouden en meer mensen vanuit huis laten werken. Die maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus staan in een conceptvoorstel van de Duitse regering waar persbureau Reuters inzage in heeft gehad.

De Duitse bondskanselier Angela Merkel houdt zondag spoedoverleg over de coronacrisis met de premiers van deelstaten. Dat overleg begint naar verwachting om 10.00 uur. Door de harde stijging van het aantal coronabesmettingen is de druk op de politiek toegenomen om met strengere maatregelen te komen.

De regering zou volgens het uitgelekte voorstel komende woensdag al veel winkels willen laten sluiten. Die maatregel zou tot 10 januari van kracht moeten blijven. Supermarkten, apotheken en banken zouden wel open mogen blijven. De regering wil werkgevers ook gaan vragen om hun personeel in die periode thuis te laten werken.

Waarschuwingsapp

De regering en deelstaten konden het in november al eens worden over een gedeeltelijke lockdown. Toen moesten onder meer horecazaken dicht. Ondanks die maatregelen worden in Duitsland op een dagelijkse basis nog steeds tienduizenden nieuwe coronabesmettingen vastgesteld. Sommige deelstaten hebben zelf al besloten tot strengere regels.

De Duitse autoriteiten passen vanwege de pandemie ook de waarschuwingsapp NINA aan. Die voorziet Duitsers van informatie over gevaarlijke situaties, zoals stormen, branden of bommen uit de Tweede Wereldoorlog. Er is via de app nu al algemene informatie over de coronacrisis te vinden.

Gebruikers moeten binnenkort via de app ook toegang krijgen tot informatie over de virusuitbraak die betrekking heeft op hun omgeving. Het gaat dan om aantallen besmettingen die daar worden vastgesteld en de maatregelen die er van kracht zijn, zegt het hoofd van de verantwoordelijke overheidsdienst BBK tegen persbureau DPA.

Meer uit Buitenland

Vrijdag gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Oekraïense en Russische delegaties die naar Istanbul zijn gekomen zullen vrijdag met elkaar om de tafel gaan, meldt het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken. Er zal ook een Turks team aanschuiven bij de onderhandelingen.

3 uur geleden
VN oneens met plan voor hulp aan Gaza

NEW YORK (ANP/AFP) - Het plan van een nieuwe, door de Verenigde Staten gesteunde humanitaire organisatie in Gaza is niet in lijn met de basisprincipes van de Verenigde Naties, zegt een woordvoerder van de VN donderdag. De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) wil hulp in Gaza distribueren vanuit beveiligde distributiepunten, maar de VN zullen daar niet aan deelnemen.

4 uur geleden
Geweld bij pro-Palestijns protest in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Een pro-Palestijns protest in Berlijn is uitgemond in geweld tussen de betogers en de politie. De politie roept de aanwezigen op om te vertrekken en heeft volgens Duitse media al twintig tot dertig aanhoudingen verricht. Er waren ruim duizend demonstranten.

4 uur geleden
Costa sluit toetreding Albanië tot EU voor 2030 niet uit

TIRANA (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa sluit niet uit dat Albanië voor 2030 kan toetreden tot de Europese Unie, zei hij donderdag tijdens een persconferentie met de Albanese premier Edi Rama. "Als Albanië in hetzelfde tempo blijft leveren, is dat heel goed mogelijk. Maar het hangt ervan af of Albanië op dezelfde weg doorgaat of niet."

5 uur geleden
EU-defensiechefs roepen politiek op besluiten te nemen

BRUSSEL (ANP) - Het geduld van EU-defensiechefs raakt op. De politiek moet niet langer praten over een eventuele missie in Oekraïne of investeringen in defensie, maar besluiten nemen. Dat was de boodschap van de defensiechefs na afloop van een bijeenkomst in Brussel.

6 uur geleden
Zelensky stuurt delegatie naar Istanbul voor gesprek met Rusland

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stuurt een delegatie naar Istanbul voor directe gesprekken met Rusland. Eerder wilde de president nog persoonlijk gaan, maar omdat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet komt opdagen, ziet Zelensky daar ook vanaf.

8 uur geleden
Duitsland weigert meer mensen aan de grens

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft fors meer mensen geweigerd aan de grens nadat de controles daar waren opgevoerd. Het ging in de afgelopen zeven dagen om 739 mensen die het land wilden binnenkomen, meldt de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. Dat waren er een week eerder nog 511.

9 uur geleden