Duits coronavoorstel: ook scholen en winkels dicht
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Niet-essentiële winkels sluiten, scholen grotendeels dichthouden en meer mensen vanuit huis laten werken. Die maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus staan in een conceptvoorstel van de Duitse regering waar persbureau Reuters inzage in heeft gehad.
De Duitse bondskanselier Angela Merkel houdt zondag spoedoverleg over de coronacrisis met de premiers van deelstaten. Dat overleg begint naar verwachting om 10.00 uur. Door de harde stijging van het aantal coronabesmettingen is de druk op de politiek toegenomen om met strengere maatregelen te komen.
De regering zou volgens het uitgelekte voorstel komende woensdag al veel winkels willen laten sluiten. Die maatregel zou tot 10 januari van kracht moeten blijven. Supermarkten, apotheken en banken zouden wel open mogen blijven. De regering wil werkgevers ook gaan vragen om hun personeel in die periode thuis te laten werken.
Waarschuwingsapp
De regering en deelstaten konden het in november al eens worden over een gedeeltelijke lockdown. Toen moesten onder meer horecazaken dicht. Ondanks die maatregelen worden in Duitsland op een dagelijkse basis nog steeds tienduizenden nieuwe coronabesmettingen vastgesteld. Sommige deelstaten hebben zelf al besloten tot strengere regels.
De Duitse autoriteiten passen vanwege de pandemie ook de waarschuwingsapp NINA aan. Die voorziet Duitsers van informatie over gevaarlijke situaties, zoals stormen, branden of bommen uit de Tweede Wereldoorlog. Er is via de app nu al algemene informatie over de coronacrisis te vinden.
Gebruikers moeten binnenkort via de app ook toegang krijgen tot informatie over de virusuitbraak die betrekking heeft op hun omgeving. Het gaat dan om aantallen besmettingen die daar worden vastgesteld en de maatregelen die er van kracht zijn, zegt het hoofd van de verantwoordelijke overheidsdienst BBK tegen persbureau DPA.
Meer uit Buitenland
ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
5 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.
6 uur geleden