Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits constitutioneel hof billijkt invoering vaccinatieplicht

Duits constitutioneel hof billijkt invoering vaccinatieplicht

KARLSRUHE (ANP) - Het hoogste hof in Duitsland heeft voorlopig ingestemd met een vaccinatieplicht voor personeel in ziekenhuizen en zorginstellingen. Het constitutionele hof in Karlsruhe heeft naar eigen zeggen alle klachten afgewezen over de plicht die half maart ingaat.

Honderden mensen die in de medische sector of zorg werken, hebben zich vergeefs bij het hof beklaagd. Zij eisten in spoedprocedures dat de invoering van de vaccinatieplicht onmiddellijk zou worden stopgezet. Het hof wijst die eis af, dus de regering kan verder met de invoering. Maar met de spoedprocedures is de vraag of de vaccinatieplicht in strijd met de grondwet zou zijn nog niet definitief beantwoord. Het hof moet zich daar nog verder in gaan verdiepen. Duitse media verwachten dat dit snel zal gebeuren.

Het hof raakte vorig jaar in opspraak door bij toenmalig bondskanselier Angela Merkel te gaan eten, toen het bezig was met de behandeling van politiek gevoelige zaken. Dit zou op zijn minst de schijn van partijdigheid hebben opgeroepen. Ook werd bij de invoering van coronabeperkingen geklaagd dat de voorzitter, Stephan Harbarth, lid is van Merkels partij CDU en er negen jaar voor in de Bondsdag heeft gezeten voor hij in 2018 naar Karlsruhe vertrok. Hij werd tijdens de pandemie in 2020 voorzitter van het hof.

Meer uit Buitenland

Franse premier ontkent dat hij afwist van misbruik op school

PAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.

1 uur geleden
Landelijke stroomstoring Spanje begon in onderstation Granada

GRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.

3 uur geleden
Trump vol lof over Syrische president al-Sharaa

DOHA (ANP) - Donald Trump is onder de indruk van de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa, heeft hij kort na een ontmoeting gezegd tegen journalisten. Hij omschreef de voormalige guerrillaleider als een "jonge, aantrekkelijke man" met een hele sterke achtergrond. De ontmoeting was volgens hem "geweldig".

4 uur geleden
Merz wil dat Duitsland sterkste leger van Europa krijgt

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse regeringsleider Friedrich Merz wil dat zijn land het sterkste leger van Europa krijgt. Duitsland moet zijn verdediging zodanig opvoeren dat "we onszelf niet hoeven te verdedigen", zei de bondskanselier in zijn eerste regeringsverklaring in het parlement na zijn aantreden vorige week.

5 uur geleden
Netanyahu zegt dat Macron met zijn kritiek kant van Hamas kiest

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Franse president Emmanuel Macron de kant kiest van Hamas. Hij lijkt op X te reageren op de kritiek die Macron in een televisie-interview uitte op Israël. Hij noemde het dinsdag "schandelijk" dat een half miljoen mensen in Gaza dreigen te verhongeren.

5 uur geleden
Corruptiewaakhond: uitspraak sms'jes Von der Leyen is historisch

BRUSSEL (ANP) - Anti-corruptieorganisatie Transparency International (TI) noemt de rechterlijke uitspraak over de sms'jes van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen "een historische overwinning voor transparantie in de EU". Het Hof van Justitie van de Europese Unie besliste dat de Commissie een verzoek van The New York Times om inzage in de sms'jes tussen Von der Leyen en de directeur van farmaciegigant Pfizer niet mocht afwijzen.

5 uur geleden
Trump aangekomen in Qatar voor tweede deel buitenlandse reis

DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in Qatar aangekomen voor het tweede deel van zijn reis naar het Midden-Oosten. Zijn vliegtuig landde op een luchthaven in Doha.

5 uur geleden