Duits chemieconcern BASF ziet veel mogelijkheden in AI
LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - Het grote Duitse chemieconcern BASF ziet veel mogelijkheden bij de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) in de chemische industrie en andere sectoren. Volgens de topman voor digitale zaken van het bedrijf doen duizenden werknemers nu al proeven met het gebruik van AI. Daarbij doet elk onderdeel specifieke ervaringen op, zegt Dirk Elvermann, die ook de functie van financieel directeur van BASF vervult.
Volgens Elvermann is het "niet de vraag of AI een serieuze impact zal hebben op industriebedrijven, maar hoe snel dit gebeurt". Hij wijst onder meer op de inzet van AI om vragen van klanten digitaal beter te kunnen beantwoorden. Ook worden algoritmes ingezet om boeren te helpen efficiƫnter gewassen te planten. BASF is een belangrijke producent van landbouwchemicaliƫn.
Hij stelt dan ook dat het van belang is dat mensen aan het gebruik van AI wennen. BASF houdt wel goed de risico's rond AI en digitalisering goed in de gaten. "Cyberveiligheid is extreem belangrijk. Wij vormen kritieke infrastructuur dus we moeten onze fabrieken en intellectueel eigendom goed beschermen", zegt Elvermann. BASF behoort tot de grootste chemiebedrijven ter wereld.
Meer uit Financieel
DRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank gaat de komende drie jaar 250 tot 270 banen schrappen om de kosten te drukken. Hiermee wil de bank de jaarlijkse kosten met 25 tot 30 miljoen euro verlagen tegen eind 2028.
22 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft te maken met een stroomstoring. Volgens een woordvoerster wordt momenteel onderzocht wat de impact van de storing op het vliegverkeer is. Ze kon niet meer informatie geven.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De aangepaste algemene voorwaarden voor variabele energiecontracten, die energieleveranciers sinds 1 januari kunnen gebruiken, zijn nog steeds onvoldoende duidelijk. Consumenten tasten hiermee nog steeds "volledig in het duister", vinden de Consumentenbond en Vereniging Eigen Huis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrachttreinen van DB Cargo gaan weer rijden dankzij de lichte verbetering van de weersomstandigheden. Dat meldt een woordvoerder in een verklaring. Op woensdag kwam het goederentreinverkeer van DB Cargo van, naar en in Nederland nog vrijwel geheel tot stilstand door de zware sneeuwval en winterse omstandigheden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in november meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,5 procent hoger dan in november 2024. In oktober gaven consumenten 0,9 procent meer uit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
12 uur geleden