Duits chemieconcern BASF ziet veel mogelijkheden in AI
LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - Het grote Duitse chemieconcern BASF ziet veel mogelijkheden bij de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) in de chemische industrie en andere sectoren. Volgens de topman voor digitale zaken van het bedrijf doen duizenden werknemers nu al proeven met het gebruik van AI. Daarbij doet elk onderdeel specifieke ervaringen op, zegt Dirk Elvermann, die ook de functie van financieel directeur van BASF vervult.
Volgens Elvermann is het "niet de vraag of AI een serieuze impact zal hebben op industriebedrijven, maar hoe snel dit gebeurt". Hij wijst onder meer op de inzet van AI om vragen van klanten digitaal beter te kunnen beantwoorden. Ook worden algoritmes ingezet om boeren te helpen efficiënter gewassen te planten. BASF is een belangrijke producent van landbouwchemicaliën.
Hij stelt dan ook dat het van belang is dat mensen aan het gebruik van AI wennen. BASF houdt wel goed de risico's rond AI en digitalisering goed in de gaten. "Cyberveiligheid is extreem belangrijk. Wij vormen kritieke infrastructuur dus we moeten onze fabrieken en intellectueel eigendom goed beschermen", zegt Elvermann. BASF behoort tot de grootste chemiebedrijven ter wereld.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
10 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
15 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
17 uur geleden