Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits chemieconcern BASF ziet veel mogelijkheden in AI

Duits chemieconcern BASF ziet veel mogelijkheden in AI

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - Het grote Duitse chemieconcern BASF ziet veel mogelijkheden bij de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) in de chemische industrie en andere sectoren. Volgens de topman voor digitale zaken van het bedrijf doen duizenden werknemers nu al proeven met het gebruik van AI. Daarbij doet elk onderdeel specifieke ervaringen op, zegt Dirk Elvermann, die ook de functie van financieel directeur van BASF vervult.

Volgens Elvermann is het "niet de vraag of AI een serieuze impact zal hebben op industriebedrijven, maar hoe snel dit gebeurt". Hij wijst onder meer op de inzet van AI om vragen van klanten digitaal beter te kunnen beantwoorden. Ook worden algoritmes ingezet om boeren te helpen efficiënter gewassen te planten. BASF is een belangrijke producent van landbouwchemicaliën.

Hij stelt dan ook dat het van belang is dat mensen aan het gebruik van AI wennen. BASF houdt wel goed de risico's rond AI en digitalisering goed in de gaten. "Cyberveiligheid is extreem belangrijk. Wij vormen kritieke infrastructuur dus we moeten onze fabrieken en intellectueel eigendom goed beschermen", zegt Elvermann. BASF behoort tot de grootste chemiebedrijven ter wereld.

Meer uit Financieel

Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

4 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

4 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

5 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

5 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

5 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

5 uur geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

6 uur geleden