
Duits buitenlandministerie roept Duitsers op Libanon te verlaten
BERLIJN (ANP) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft alle naar schatting 1300 Duitsers in Libanon dringend opgeroepen het land te verlaten om de dreigende escalatie in het Midden-Oosten. Meerdere luchtvaartmaatschappijen zijn al gestopt met vluchten naar Beiroet om dezelfde dreiging.
Het ministerie raadt aan alle mogelijkheden te benutten om te vertrekken. Het is niet voor het eerst dat het ministerie over Libanon waarschuwt. In oktober gaf het ook al het advies Libanon te verlaten en er niet naartoe te reizen. De spanningen tussen Israël en de zwaar bewapende Libanese sjiitische beweging Hezbollah worden alsmaar groter.
Israël zegt na de beschieting van een voetbalveldje in een door Israël bezet stuk Syrië waarbij twaalf doden vielen, dat het Hezbollah zal treffen als vergelding, maar niet uit is op een oorlog.
Nederlanders
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken geeft al maandenlang een negatief reisadvies voor Libanon. "Wat uw situatie ook is: reis er niet heen", staat op de site van het ministerie. "Het is te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet altijd helpen als u in de problemen komt."
Nederlanders in Libanon kregen na de recente raketaanval op Majdal Shams opnieuw het advies weg te gaan. De ambassade in Beiroet schreef: "Als de situatie in Libanon verder verslechtert, dan moet u er rekening mee houden dat het niet meer mogelijk is om het land te verlaten."
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse autoriteiten onderzoeken hoe Greta Thunberg en andere Zweedse opvarenden van de Global Sumud Flotilla zijn behandeld in Israëlische detentie. Dat schrijft de Zweedse nieuwszender SVT Nyheter op basis van uitspraken van het hoofd consulaire zaken bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal binnenkort een nieuwe ontmoeting hebben met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meldt op Truth Social dat het gesprek zal plaatsvinden in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Het is nog niet duidelijk wanneer de ontmoeting zal plaatsvinden.
2 uur geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang in het zuiden van Gaza bij Rafah opent vermoedelijk zondag. Dat melden onder meer Al Jazeera en het Italiaanse persbureau ANSA, die zich baseren op uitspraken van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De minister zei er niet bij of de grens opent voor alleen mensen, of ook noodhulp vanaf dat moment bij Rafah de grens over mag.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Turkije heeft een team van 81 reddingswerkers naar de Gazastrook gestuurd. Een deel van hen moet gaan helpen met het vinden van de lichamen van gijzelaars die nog onder het puin van de door Israël gebombardeerde gebouwen liggen.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - Een van de hoogste Houthi-militairen, Muhammad al-Ghamari, is overleden. Dat meldt de Jemenitische groepering. Al-Ghamari, de opperbevelhebber van de militaire tak van de rebellengroep, zou zijn overleden aan verwondingen die hij opliep bij Israëlische luchtaanvallen in juni of augustus, aldus de Israëlische minister van Defensie Israel Katz in reactie op de bekendmaking.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk maakt zich schuldig aan "ernstige en systematische schendingen" van de rechten van niet-begeleide migrantenkinderen, oordeelt het Comité voor de Rechten van het Kind (CRC) van de Verenigde Naties. Velen van hen zijn dakloos, hebben geen toegang tot basiszorg en leven in vernederende omstandigheden, aldus het VN-comité, dat eraan toevoegt dat dit "in strijd is met de menselijke waardigheid".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump wil geld bestemd voor terrorismepreventie weghalen bij zogeheten Democratische staten en onderbrengen bij Republikeinse staten. Dat meldt Reuters op basis van overheidsdocumenten die het persbureau inzag. Twaalf staten waarin de Democraten de zeggenschap hebben, zien de stap als afstraffing voor hun onwil om mee te werken met de arrestatiecampagnes van landelijke immigratiediensten en spanden zaken aan tegen de beslissing.
6 uur geleden