Duits bosbrandenalarm op hoogste niveau
BERLIJN (ANP/DPA) - In een groot deel van Duitsland geldt het hoogste alarmniveau voor bosbranden. De droogte en hittegolf die elders in Europa branden veroorzaken beginnen het land te raken.
In tien van de zestien deelstaten, voornamelijk in het zuiden, westen en noordoosten, is het hoogste van vijf alarmniveaus afgekondigd. De temperatuur in Duitsland stijgt dinsdag naar verwachting tot 40 graden. Niet uitgesloten is dat het hitterecord van 41,2 graden uit 2019 wordt verbroken.
Maandag brak een bosbrand uit in een nationaal park in de Oost-Duitse deelstaat Saksen. De brand is onder controle gebracht, maar kan weer opflakkeren. Een andere bosbrand in de buurt van het west-Duitse Essen werd dinsdagochtend bedwongen. De Beierse minister van Staatsbosbeheer heeft het publiek opgeroepen extra voorzichtig te zijn.
De afgelopen week zijn talloze bosbranden uitgebroken in onder meer Kroatië, Frankrijk, Griekenland, Italië, Portugal en Spanje.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
5 uur geleden