Duits bezwaar tegen mislopen bouw Nederlandse onderzeeërs
DEN HAAG (ANP) - Het Duitse thyssenkrupp Marine Systems (tkMS) maakt bezwaar tegen de misgelopen opdracht voor de bouw van vier onderzeeërs voor Nederland. Het kabinet heeft de opdracht aan de Franse concurrent Naval gegund. Voor zover bij het ministerie bekend is, heeft alleen tkMS bezwaar gemaakt tegen het voorlopig gunningsbesluit.
Het ministerie bevestigt daarmee een eerder bericht van De Telegraaf. Inhoudelijk wil de woordvoerder niets zeggen over het bezwaar van tkMS. Volgens De Telegraaf zijn de Duitsers boos omdat de Nederlandse regering aanvankelijk zei een relatief gestandaardiseerde onderzeeër 'van de plank' te willen, maar uiteindelijk toch koos voor op maat gemaakte onderzeeërs van Naval.
TkMS was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Damen en Saab
Naval werkt samen met het Nederlandse maritieme bedrijf Koninklijke IHC aan de onderzeeërs. Een ander Nederlands bedrijf, scheepsbouwer Damen, deed samen met het Zweedse Saab tevergeefs een gooi naar de miljardenorder. Damen en Saab zeggen op socialemedianetwerk LinkedIn niet in beroep te gaan tegen de voorlopige gunning.
De Zweeds-Nederlandse combinatie is nog wel zeer ontevreden over de gunning aan Naval. Voor Den Haag zou de "erg lage prijs" voor de Franse onderzeeërs de doorslag hebben gegeven. Die prijs ligt volgens Saab en Damen ver onder een realistisch niveau voor private defensiebedrijven.
"Wij vertrouwen erop dat de discussie rond de voorlopige gunning de komende weken wel in het parlement wordt gevoerd. De Kamerleden kunnen dan alle overwegingen scherp onder de loep nemen", schrijven Saab en Damen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
23 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
14 uur geleden