Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits beleggersvertrouwen neemt verder toe ondanks tariefdreiging

Duits beleggersvertrouwen neemt verder toe ondanks tariefdreiging

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in juli verder toegenomen, meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Eerder dit jaar nam het vertrouwen nog flink af door de hoge handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump in april aankondigde.

Ondanks de nieuwe dreiging van Trump om vanaf 1 augustus een heffing van 30 procent in te voeren op Europese producten, rekenen beleggers nog altijd op een handelsdeal tussen de VS en de EU. Ook blijven de enorme investeringsplannen van de Duitse overheid in onder meer infrastructuur en defensie het vertrouwen ondersteunen.

De vertrouwensindex stijgt voor juli naar een stand van 52,7, van 47,5 in mei. Het vertrouwen nam daarmee sterker toe dan verwacht. In april liet het vertrouwen nog de grootste daling zien sinds de Russische invasie van Oekraïne door de wereldwijde importheffingen van Trump. Het vertrouwen kwam toen uit op min 14.

"Het positieve sentiment onder beleggers wordt steeds sterker", zei ZEW-voorzitter Achim Wambach. "De hoop op een snelle oplossing van het handelsconflict tussen de VS en de EU, en de economische stimulans van het geplande investeringsprogramma van de Duitse regering, lijken het algemene sentiment te beïnvloeden."

De recente nieuwe tariefdreiging van Trump heeft de vooruitzichten wel minder voorspelbaar gemaakt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz waarschuwde maandag nog dat het hoge tarief van 30 procent "de Duitse exportgerichte economie tot in de kern zal raken" als die heffing daadwerkelijk wordt ingevoerd. Hij zei intensief te blijven werken aan een handelsdeal met de VS.

Meer uit Financieel

Nieuwe Blokker verder met minder dan 50 winkels

AMSTERDAM (ANP) - Het doorgestarte winkelbedrijf Blokker gaat verder met minder dan vijftig winkels, werd dinsdag bekend. Het bedrijf heeft uiteindelijk maar twaalf zelfstandige ondernemers weten vast te houden, heeft een woordvoerder bevestigd na berichtgeving door RTL Z.

41 minuten geleden
Kansspelautoriteit pakt reclame voor illegaal gokken in media aan

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) gaat (online) tijdschriften en nieuwsbladen aanpakken die illegale gokaanbieders promoten. Eerder gaf de toezichthouder media die dit doen alleen informatie en adviezen om overtredingen in de toekomst te voorkomen. Nu zegt de Ksa ook maatregelen te nemen als dat nodig is, zoals het opleggen van een boete.

46 minuten geleden
ILT wil dat gemeente vergunning zonnepanelen bij Schiphol intrekt

DEN HAAG (ANP) - De omgevingsvergunning voor het zonnepark bij Schiphol waarvan de panelen zonlicht zodanig weerkaatsen dat ze piloten verblinden, zou ingetrokken moeten worden. Daartoe heeft de luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) een verzoek neergelegd bij de gemeente Haarlemmermeer. De ILT-Luchtvaartautoriteit vindt ook dat de gemeente handhavend moet optreden om het risico voor de vliegveiligheid.

47 minuten geleden
Nederlandse tulpenexport blijft achter door tegenvallende oogst

ZOETERMEER (ANP) - Nederlandse groothandels in bloemen en planten hebben het afgelopen halfjaar minder tulpen verkocht aan het buitenland dan een jaar eerder. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Ook viel de afzet van planten de afgelopen tijd tegen door de hoge temperaturen in Europa.

1 uur geleden
Nvidia stijgt op Wall Street na hervatting chiplevering aan China

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde dinsdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf verwacht binnenkort de verkoop van zijn geavanceerde H20-chips in China te hervatten. Nvidia ontwikkelde deze chip voor kunstmatige intelligentie (AI) speciaal voor de Chinese markt. De export van deze chips naar China werd echter beperkt door de Amerikaanse overheid, maar die heeft Nvidia nu verzekerd dat de vergunningen alsnog worden verleend.

1 uur geleden
Populariteit Labubu stuwt inkomsten Chinese fabrikant Pop Mart

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart verwacht dit jaar flink te profiteren van de populariteit van zijn Labubu-knuffels, pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden. Volgens Pop Mart zorgt dat voor een verdrievoudiging van de omzet in de eerste helft van het jaar en een nog grotere toename van de winst.

4 uur geleden
Commissie wil landbouwbudget behouden in EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een apart landbouwbudget behouden, blijkt uit het uitgelekte Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) dat onderdeel uitmaakt van de EU-meerjarenbegroting die woensdag wordt gepresenteerd. De verantwoordelijkheid voor hoe dat landbouwbudget besteed kan worden, komt meer bij de lidstaten te liggen, staat in het stuk dat het ANP heeft ingezien.

4 uur geleden