Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits beleggersvertrouwen keldert door handelsoorlog Trump

Duits beleggersvertrouwen keldert door handelsoorlog Trump

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is gekelderd door de wereldwijde handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump heeft ontketend met zijn importheffingen. Volgens het vooraanstaande onderzoeksinstituut ZEW uit München is de belangrijkste graadmeter voor dat vertrouwen zelfs in het sterkste tempo gedaald sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022.

Die index ging voor deze maand naar een stand van min 14. Dat was in maart nog 51,6. Daarmee ging het vertrouwen van beleggers en investeerders in Duitsland ook harder omlaag dan verwacht. ZEW-president Achim Wambach zegt dat de snelle en onvoorspelbare veranderingen in het Amerikaanse handelsbeleid zorgen voor sterk toegenomen onzekerheid op de financiële markten over de wereldwijde handel en economie.

Duitsland is als grote exporteur erg gevoelig voor een afzwakkende wereldhandel. Een groep Duitse onderzoeksinstituten verlaagde onlangs nog de groeiverwachting voor Duitsland voor dit jaar naar slechts 0,1 procent en waarschuwde dat dit nog slechter kan uitvallen. Zo heeft Trump heffingen opgelegd op staal, aluminium en auto's uit de Europese Unie en dreigen er ook tarieven op andere EU-producten te komen.

De vertrouwensindex ging eerder dit jaar juist nog duidelijk omhoog door optimisme over de beoogde nieuwe Duitse regering en de plannen in Berlijn voor enorme investeringen in onder meer infrastructuur, die de grootste economie van Europa kunnen stimuleren.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

10 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

12 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

13 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

15 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden