Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duits bedrijfsleven protesteert voor sterkere concurrentiepositie

Duits bedrijfsleven protesteert voor sterkere concurrentiepositie

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven gaat samen met lobbygroepen en belangenorganisaties volgende week woensdag een protestactie houden bij de Brandenburger Tor in Berlijn, om op te roepen tot een versterking van de economische concurrentiepositie van Duitsland. Die oproep is gericht aan de Duitse politiek in aanloop naar de parlementsverkiezingen op 23 februari.

Naar verwachting zullen honderden mensen meedoen aan de demonstratie en ook tientallen brancheorganisaties, waaronder de industriële werkgeversvereniging Gesamtmetall, de brancheorganisatie voor familiebedrijven en de belangengroep voor de Duitse buitenlandse handel.

Ook de economische lobbygroep en denktank Initiative Neue Soziale Marktwirtschaft (INSM) sluit zich aan bij het protest dat door die organisatie een "waarschuwingsdag" voor de economie wordt genoemd. Volgens INSM is er sprake van een dramatisch slechte situatie in grote delen van de Duitse economie.

Maatregelen

De belangrijkste eisen zijn een lagere belastingdruk, minder bureaucratische regelgeving, een plafond op sociale belastingen, lagere energiekosten en meer flexibiliteit in arbeidswetgeving. Het Duitse bedrijfsleven roept al langer om dit soort maatregelen omdat bedrijven hierdoor worden gehinderd in de concurrentiestrijd met buitenlandse bedrijven. Dit zorgt er ook voor dat investeringen in Duitsland uitblijven of dat productie naar het buitenland wordt verplaatst.

Vorige week werd nog bekend dat de Duitse economie, de grootste van Europa, in 2024 opnieuw is gekrompen. Volgens een voorlopige schatting van het Duitse statistiekbureau gaat het om een krimp van 0,2 procent. In 2023 was er een neergang van 0,3 procent. De laatste keer dat de economie van de belangrijkste handelspartner van Nederland twee opeenvolgende jaren kromp was in 2002-2003.

Duitsland kampt onder meer met problemen in zijn grote auto-industrie, maar ook met zwakke consumentenbestedingen, een toenemend aantal faillissementen en druk op de export. Voor dit jaar voorziet de Duitse centrale bank slechts een minieme groei van de economie.

Meer uit Financieel

Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

1 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

1 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

2 uur geleden
Wall Street lager in afwachting toespraak Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag houdt. De Federal Reserve houdt op 9 en 10 december de laatste rentevergadering van het jaar en beleggers zijn benieuwd of Powell iets gaat zeggen over een eventuele verdere verlaging van de leenkosten in de Verenigde Staten. Verscheidene Fed-bestuurders hebben de afgelopen tijd laten doorschemeren ruimte te zien voor een nieuwe renteverlaging.

3 uur geleden
VK trekt steun aan TotalEnergies in voor lng-project Mozambique

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft haar steun van zo'n 1,2 miljard dollar (ongeveer 1 miljard euro) aan het olie- en gasconcern TotalEnergies voor het omstreden project in Mozambique voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) ingetrokken. Deze zomer zei het bedrijf het werk aan het project te willen hervatten, nadat dat in 2021 werd stilgelegd na een aanval door een aan Islamitische Staat gelieerde groep.

3 uur geleden
Boete van 4 miljoen euro voor gokaanbieder Unibet

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Unibet een boete van 4 miljoen euro opgelegd, omdat de gokaanbieder te weinig deed om gokverslaving tegen te gaan. In alle onderzochte spelersdossiers tussen juli 2022 en 2024 schoot Unibet, onderdeel van Optdeck Service Limited, volgens de toezichthouder tekort.

5 uur geleden