
Duits bedrijf geeft oude autobatterijen nieuw leven als opslag
AKEN (ANP/AFP) - Een Duits bedrijf blaast gebruikte batterijen van elektrische auto's nieuw leven in door ze om te bouwen tot opslagsystemen waarmee huishoudens en bedrijven hun overtollige zonne- en windenergie kunnen bewaren. Deze week opende het bedrijf Voltfang, wat 'volt vangen' betekent, zijn eerste fabriek in Aken, vlak over de Limburgse grens.
Met ongeveer honderd medewerkers zegt Voltfang dat het de grootste fabriek in Europa is op het gebied van het opknappen van lithium-ionbatterijen, een sector die nog in de beginfase zit. Hoewel windturbines inmiddels het Duitse landschap domineren en zonnepanelen op talloze daken liggen, kampt het land nog altijd met een groot tekort aan opslagcapaciteit voor stroom.
Voltfang-directeur David Oudsandji hoopt dat zijn bedrijf bijdraagt aan het afbouwen van de afhankelijkheid van fossiele brandstoffen in Europa's grootste economie en de overstap naar hernieuwbare energie zal versnellen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - FNV hoopt donderdag een cao-akkoord te bereiken met sjorbedrijven ILS en Matrans. Dit meldt FNV-bestuurder Niek Stam na onderhandelingen op dinsdag.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De huidige golf van investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) doet denken aan de internetzeepbel van eind jaren 90. Daarvoor waarschuwde hoofdeconoom Pierre-Olivier Gourinchas dinsdag bij de presentatie van de nieuwe ramingen van het fonds.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - General Motors (GM) behoorde dinsdag tot de dalers in New York. Het autoconcern achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC waarschuwde dat de kwartaalcijfers, die volgende week naar buiten komen, worden gedrukt door een last van 1,6 miljard dollar. Dat komt doordat de plannen voor elektrische auto's niet volgens plan verlopen. Het aandeel verloor 1,4 procent.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De EU werkt samen met leiders van de G7-landen aan een gezamenlijke reactie op China's "ongegronde" exportbeperkingen op zeldzame aardmetalen, zei EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič dinsdag.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Nederland profiteert ervan dat het iets beter gaat met de wereldeconomie dan eerder voorzien. Dat denkt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat zijn raming voor zowel de Nederlandse economie als de wereld als geheel dinsdag licht heeft verhoogd omdat de schade van de handelsoorlog tot nu toe meevalt. De voorspellingen zijn wel weer aan veel onzekerheid onderhevig. Heffingen waarmee alleen is gedreigd en die niet daadwerkelijk zijn ingevoerd, zijn niet in de berekeningen meegenomen.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken gaat zijn hoofdkantoor in Amsterdam reorganiseren, waarbij ongeveer vierhonderd banen worden geraakt. "De veranderingen op het hoofdkantoor maken deel uit van bredere initiatieven om een wendbaardere, eenvoudigere en meer verbonden organisatie te creëren, gericht op groei en innovatie", meldt het bedrijf.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse economie blijft over het algemeen weerbaar, hoewel er tekenen zijn van een afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten. Dat zegt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalresultaten van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon stelt ook dat er een verhoogde onzekerheid is door de geopolitieke situatie, de handelsonrust, inflatie en ook de hoge waarderingen op de aandelenbeurzen die naar recordstanden zijn gestegen.
2 uur geleden